böyle virüs görmedim..

ceceey
07-03-2009, 13:42   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

arkadaşlar yardıma ıhtıyacım var bılgısı olan arkadas yardımcı olursa sevınırım.

öncelikle virüs format ile silinemiyor comple format attım 4 defa bır kac gun ıcınde vırus tekrar aktıf hale gelıyor ayrıyeten modemı resetledim driverları elimde mevcut olanlar harıcınde kurdum dışardan bulaşmıyor yanı pcnın içinde ama silemiyorum nod32 combofix vs bi işe yaramıyor 1: virus kendısı pc ye ip no giriyor ağa bağlanmamı engelliyor2:admın olarak kullanıcı acıyor3:bazı exe dosyalarını engellyor mesela aver tv 4:ilerliyen gunlerinde ise windowsu çökertiyor 5:ve son hali pc acılmıyor durmadan reset atıyor

yardımcı olan arkadaslara şimdiden teşekkürler.

Banned
07-03-2009, 14:11   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Bana kesinlikle virüstenmiş gibi gelmedi. Heleki işi içine tv kartı girince sorun donanımdan hatta anakart sürücülerini eksik yükleyip, üzrine tv  kartı kurmanızdan kaynaklıymış izlenimi verdi. İp no sabit değilse her modem kapatıp açmada yenilenir ve bir bilgisayar yalnızca bir ip no alabilir. Sorun odeminizden yada ağ kartınızdan yada ağ bağlantılarınızdandır. Tavsiyem işi bilen birine sistem kurdurun,sorun kalmaz.

ceceey
07-03-2009, 14:18   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

öncelikle ilgin için tşkler fakat pc otomatik ip alırken nasıl olurda ertesi gün el ile bi ip girer otomatık dns de bozulur el ile yapılandırmada kalır ve guvenlık duvarı kapatılır gereklı guncellemeler yapılamaz sanırım bendekı vırus Conficker arastırdıgım kadarıyla o donanımsal veya yazılımsal degıl buna emınım senelerdır kendı pc ye ben bakıyorum format vs yınede ılgın için teşekkurler arkadasım

ceceey
07-03-2009, 14:59   |  #4  
OP Taze Üye
4 mesaj

arkadaşlar yokmu yardımcı olacak?

Blackinred
07-03-2009, 15:59   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
356 mesaj

hocam şu malwarebytes programını bir dene; http://www.download.com/Malwareb ... &subj=dl&tag=button dns değiştiren rootkit, virüs vs. leri bildiğimiz antivirüsler bulamazken bu buluyor. Yalnız bu programı güncellemeyi yaptıktan sonra hızlı taramasını kullan. Bir de klasik olarak KIS 2009 yükle ve onunla tara diyeyim... Sonra olup biteni buraya yazarsan yeni bir şey söyleyen olabilir.

piRe_
07-03-2009, 16:11   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,183 mesaj

Malesef formatlamayı beceremiyoruz. Hep söylerim, formattan sonra ilk iş olarak güncel bir antivirüs yükleyin. Daha sonra kişisel dosyalarınıza ulaşın. Antivirüs yükleyip güncellemeden asla diğer sürücü ve dosyalarınızı açmayın. Doğru şekilde yapılmış bir formatlama sonrasında (şayet diski kalıcı olarak silme işlemi gerektirecek zararlı bir yazılım HDD e bulaşmadıysa) pc de hala zararlı bir yazılımın olması mümkün değil. Aksi durumda kesinlikle yaptığınız işlemlerde bir hata yapıyor olmalısınız.

Sorununuza gelince;
Aşağıdaki yazılımlardan herhangi biriyle, pc nizde adı geçen zararlıyı kaldırabilirsiniz.

Microsoft'un bu konudaki yaması için aşağıya bakın.

Son Düzenleme: piRe_ ~ 02 Nisan 2009 14:20
Banned
07-03-2009, 16:28   |  #7  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Formatta hardiskin silinmeyen yeri mbr sidir. Eğer virüs varsa ya yedekleyip sonradan yüklediğiniz dosyalarınızdadır, ya mbr bile bulaşmıştır, ya sürücülere entegredir. Mbr yi yeniden yazıp, sürücüleri yeniden indirip, yedekleri yüklemeden deneyin.

ceceey
07-03-2009, 17:15   |  #8  
OP Taze Üye
4 mesaj

ARKADAŞLAR TEŞEKKÜRLER DEDİKLERİNİZİ DENİYECEĞİM SONRA SONUÇLARI SİZİNLE PAYLAŞIRIM FORMAT ATARKEN ONCE C VE D SURUCULERINI KOMPLE SİLDİM YENİ BÖLÜM OLUSTURDUM XP YI TEMIZ OLARAK YUKLEDIM HERHANGI BIR BELLEK CD VS KULLANMADAN DA DENEDIM AMA VIRUS BI YAZILIMLA BULAŞMIYOR HARDDISKTE ZANNEDERSEM PEKİ ŞUNU DENESEM SIZCE NASIL OLUR NTFS DOSYA BICIMI YERINE WİN 98  LINUX GIBI FAT 32 ILE FORMATLASAM SIZCE FAYDASI OLURMU?

Mustafa@PC
07-03-2009, 17:15   |  #9  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

xp cd sini tak onarma konsoluna geç fixmbr yaz restart et tekrar anitivürüsle tarat...

zxsel
07-03-2009, 21:40   |  #10  
zxsel avatarı
Yıllanmış Üye
903 mesaj

modemını format at resetle yenden kur modeme sıfre koy  pcye boot acılsısta   format at bıos altından kokunden  bıcımlendır hddlerı   format sonrasıda deep freeze  kur  kullan  bırde bırınden suphelenıyorsan   baslat calsıtır tıkla cmd yaz dosa  net fıle   net share  yaz bak  kac ksı admın gozukuyor  bırde   uzaktan erısımlerı deaktıf et guvenlık duvarından  comodo  gıbı guvenlık duvarı kulllan

pc hdd lerını kontrol et mausun sagıyla  paylasıma  acıkmı gozukuyor banada bu gıbı  bırsey oldu bırı uzaktan  yakaldım  pcyı paylasıma kapattım  hhler paylasıma kapalı gozukuyor sımdı  adam baglanamıyor bıdaha  dhada yardım ıstersen ben sana yardımcı olurum msn ekle : zxselx@hotmail.com

ZxSeL

frozen
07-03-2009, 22:36   |  #11  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
776 mesaj

Bence senin sorunun kullandığın XP cdsi. Muhtemelen sonradan yapılma bir XP cdsi kullanıyorsun. Bu tip CDlerin içinde oldukça popüler ve basit açıklar bırakılır ki kötü niyetli kişiler rahatça girsinler.

Kurduğun XP cdsini değiştir. Bakalım aynısı olacak mı.

tenten
07-03-2009, 23:13   |  #12  
Yıllanmış Üye
183 mesaj

geçenlerde eşim vürüs bulaştırmış bilgisayar enson sürücü deyişti yazmış bilgisayarı açamıyordum diski aldım bizim arkadaşa ikinci disk olarak taktım c ve d diskleri biçimlendirdim zararlı kodlar diye uyrdı silmek istiyormusunuz sordu bicimledim kendi bilgisayarıma taktım format atım düzeldi.

turks00
28-06-2009, 13:32   |  #13  
Taze Üye
18 mesaj

aynı sorun bendede vardı sana yardımcı olabilirim sp3 var ama servis pack 3 deil onun gibi bişe goglede ara bbulursun ben onu indirdim indirdikten sonra kurdum oldu eğer gene olmassa sölüceğim yolu izle
1)xp live kur ve çalıştıra SFC /SCANNOW yaz
2)dll dosyalarında eksik varsa netten indir vin32 içine at
3)sonrda sp3 format at garanti oluyo :D yardım edebildiysem sevinirirm

turks00
28-06-2009, 13:34   |  #14  
Taze Üye
18 mesaj

xp live kurdekren flasa atıousn pc flastan başlıyor he orda resimli anlatır zaten

suikast_81
01-07-2009, 03:10   |  #15  
Yıllanmış Üye
107 mesaj

PC Tools Internet Security kullan sıstemın tertermız olsun bırde sonradan edıtlenmıs xp cd sı kullanma orjınal sp2 lı veya sp3 lu o an ıcın ne kullanıyorsan temız bır kurulum olustur hemen akabınde guncel PC Tools Internet Security programını kur guncelle sıstemını komple bır tarat hem actıve olsun hıc kapatma gor ozman farkı kolay gelsın

ömer1
04-07-2009, 10:05   |  #16  
ömer1 avatarı
Üye
51 mesaj

arkadaşım avast pro.yu denedinmi

Selçuk İslamoğlu
04-07-2009, 10:56   |  #17  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj
Alıntı: frozen  
Bence senin sorunun kullandığın XP cdsi. Muhtemelen sonradan yapılma bir XP cdsi kullanıyorsun. Bu tip CDlerin içinde oldukça popüler ve basit açıklar bırakılır ki kötü niyetli kişiler rahatça girsinler.

Kurduğun XP cdsini değiştir. Bakalım aynısı olacak mı.

Bingo ;)

Dur bakalım daha ne antivirüs önerileri gelecek.

tayartekin
04-07-2009, 10:58   |  #18  
Yıllanmış Üye
802 mesaj

1) Formattan sonra herhangibir flash bellek yoluyla pc ye virüs girebilir
2) Format sonrası driverleri elindki pc ile gelen cd den mi yoksa herhangibir sitenden indirdiğin driverlerlemi kurulum yapıosun?
3) Elindeki XP cdsi modifiyeli olabilir ?
4) D yi windows üzerinden değilde xp cd sini boot edip öyle biçimlendirmeyi dene daha sonra format at.

tayartekin
04-07-2009, 11:01   |  #19  
Yıllanmış Üye
802 mesaj

kardeş merak ettim. bu virüs pc ye ilk olarak hangi işlem yapınca girdi. (internetten bi siteden veya flash takınca vb.)

_eFeKenTLi_
05-07-2009, 12:37   |  #20  
_eFeKenTLi_ avatarı
Yıllanmış Üye
716 mesaj

arkadasın dedıgı gıbı xp cd sını degıstırerek dene halan daha duzelmez ıse hdd yı temızleme programları var bunlar low level format yada kıll dısk programları hdd nı fabrıkadan yenı cıkmıs gıbı tertemız yapar .yanlız dıkkatlı kullan .
  eger herseyı yaptım xp cd degıstırdım yınede olmadı dersen ag baglantı kaplosunu cıkar yanı pc nın ınternet ıle baglantısını kes bırde oyle dene . ıp numaran bır saldırıya mahruz kalmısta olabılır . malesef bu tur saldırılar sırf egoları tatın etmek ıcın yapan heykırlar var . ellerınde botlar cesıtlı ıslevlere yarayan bunlar sayesınde her turlu pc ye ulasım saglayabılıyorlar . eger modemının mac adresını tespıt edılıp bu numaraya devamlı saldırı yapılıyorda olabılır .

_eFeKenTLi_
05-07-2009, 12:47   |  #21  
_eFeKenTLi_ avatarı
Yıllanmış Üye
716 mesaj
Alıntı: Blackinred  
hocam şu malwarebytes programını bir dene; http://www.download.com/Malwareb ... &subj=dl&tag=button dns değiştiren rootkit, virüs vs. leri bildiğimiz antivirüsler bulamazken bu buluyor. Yalnız bu programı güncellemeyi yaptıktan sonra hızlı taramasını kullan. Bir de klasik olarak KIS 2009 yükle ve onunla tara diyeyim... Sonra olup biteni buraya yazarsan yeni bir şey söyleyen olabilir.
vermıs oldugun lınktekı programı ındırdım deneme amaclı kaspersky ınternet securıty 2009 guvenlık yazılımı buna ızın vermedı suphelı falıyet olarak ( risk tasıyan yazılım ) goruyor .ben baska vırus programı kurarken boyle bır uyarı almadım mesela kaspersky dan sonra pc de avıra var avırayı kurarken boyle uyarı gelmedı sanırım bu programda tehlıkere acık kapı bırakacak bır bosluk var ondan engelledı .
  ayrıca soruyu soran arkadasım bılgısayarında duzelme olursa mutlaka cozum yolunu bızlerle paylas cunku bır cok yorum var kesın cozum yok..

tolter
05-07-2009, 22:03   |  #22  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,603 mesaj

flash taktığın zaman da olabilir

Furkan Okutan
05-07-2009, 22:47   |  #23  
Furkan Okutan avatarı
Yıllanmış Üye
689 mesaj