Bozuk hdd sorunu

HPQ-User
14-01-2009, 00:17   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

anLaXu sormuş:
Merhaba arkadaşlar bnde 160 gb segate ide bir hdd var bnun içindeki yasılımı bosullmş temel diske dönüşmeden içindeki verileri kurtaramıyorum temel diske dönüştürdüğümdede içindeki bütün yedeklerim gidio bu yedekler gittikten snra geri alablme şansım vrmıdır bi program flan vrsda yardımcı olursanız sevinirim TEŞEKKÜRLER...

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
DAHA ÖNCEDEN YASMŞTM

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.5) Gecko/2008120122 Firefox/3.0.5

Banned
14-01-2009, 01:54   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

HDD deki dosya sisteminiz bozulmuş olabilir, ancak sorun değil. Yeterki kendisi bozulmasın.  HDD de birden çok partition varsa ayrı ayrı biçimlendirin, amaç mevcut boyutları değişmesin. Bu işlemden sonra hata ortadan kalkmış ancak dosyaklarınız silinmiş olacaktır.Yapmamanız gereken en önemli şey asla diske yeni hiçbir veri, bilgi yazmayın, tamamen boş olsun. Netten easy recovery yazılımını indirip kurup diski taratın. Tüm dosyalarınızı bulacaktır. Kayıt için başka bir hdd, flaş disk vb. kurtarma yaptığınız hdd haricinde bir birim seçip kurtarmayı başlatın. İşlemleri doğru yaptıysanız tüm dosyalarınızı sorunsuz kurtarabilirsiniz.

anLaXu
14-01-2009, 17:54   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

peki bu easy recovery programının tam sürümünü nerden bulurum ve nasıl kullancıcağım konusundada beni bilgilendirirseniz sevinirim