browser lar hakkında ie-firefox-kmeleon mu

u5556
16-01-2008, 11:52   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

arkadaşlar pc de iyi bir internet security var(f-secure) bunun dışında güvenlik açısından internet exp ı pek kullanmamaya çalışıyorum.genelde firefox(güvenli mod) tan internete giriyorum bazende kmeleondan.geçen sen bir şey denedik arkadaşla.brezilya menşeli crack yazılım indirilen bi sitede trojan olduğunu söyledi arkadaşım.ben f-secure güvendiğim için gittik siteye bi yazılımın üstüne tıkladık.ie den girdiğimiz için f-secure hemen trojan alrmı verdi ve sildik.sonra bunu firefox ta denedik yine aynı şey oldu.programı indirmek istedik trojan uyarısı verdi  ve sonrada otomatik sildi.sonra k-meleon u denedik.tıkladık bi baktık f-secure uyarı vermedi ve programı güzelce indirdi.k-meleon u o dakikada çok  iyi bir yazılım olduğuna kanaat getirdik.herhalde trojan nın yazılımı ie ve firefox u kapsayacak şekilde yazılmış.k-meleon tabanlı trojan yazılmadığı için herhalde trojan makinaya giremedi.benim sorum şu browser ların opera yada k-meleon firefox olması güvenliği ne kadar arttırır.özellikle rootkit denen yazılımlar için yada e-maille gelen tuzak mailleri ne kadar önleyebilir.teşekkürler.

gökhan19
16-01-2008, 18:20   |  #2  
Yıllanmış Üye
997 mesaj

güvensiz olduğu için 3 günde 5 sürüm çıkaran firefoxu kullanırsan bilgisayarına ben bile girebilirim

u5556
17-01-2008, 10:32   |  #3  
OP Taze Üye
6 mesaj

firefox un bu kadar kötü bir duruma geldiğini senden öğreniyorum.umarım söylediğin gibidir.ben özellikle k-meleon u çok tutuyorum.el alışkanlığından dolayı firefox u tercih ediyodum.senin bu söylediklerinden sonra firefox yerinede k-meleon dan internete girmeyi düşünüyorum.senin tavsiye edeceğin başka browser varmı?teşekkürler

Aras Yurtman
17-01-2008, 14:29   |  #4  
Aras Yurtman avatarı
Yıllanmış Üye
571 mesaj

Ben Opera kullanıyorum. Sanıyorum en güvenli tarayıcı bu.