brutal vokal

ozanaab
11-11-2008, 17:43   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,434 mesaj

herkeze selam arkadaşlar
ben dark tranquillity, dimmu borgır(o biraz zor ama), graveworm grupları gibi brutal şarkı söylemk istiyorum
arkada gitar davul vs olmasada olur
o sesi çıkarayım yeter
brutal söylemek istiyorum bunu nasıl yapabilirm kendim buna uygunmuyum nasıl test edebilirim bi yardım edermisiniz
mesela sesimin gırtlaımın uygun olup olmadığını nasıl anlarım
brutal söyleme fikri graveworm,un lost yourself ve losing my religion şarkısını dinlemekten çıktı ve çok istiyorm
kendi gurubumu bile kurabilirm
gitar çalabiliyorum :D baterist bulunur
dierleri de program vs :P
en kötü ihtimalle korn'un yall wanna single say **** that şarkısının nakaratını sölemek istiyorum :D
lütfen yrdm edin

Raxx36
11-11-2008, 18:14   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,706 mesaj

oturmuşlar R.E.M in Losing my Religion u brutal mi söylemişler iyice kafayı sıyırmış millet ya...(üstüne alınma usta artık saçmaladı gruplar)

bide metallica güzelim Little wing i çalmaya çalışmışlardı tam bir rezalet...

Reborn91
11-11-2008, 21:20   |  #3  
Reborn91 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
3,307 mesaj

Davulcu olarak ben gelebilirim. Ama R.e.m in losss.. şarkısını brutal söyleme de nesi oluyor ben anlamış değilim. Hani adam biraz sert söylese neyse brutale çevrilir diyeceğim, ancak adam o kadar soft söylüyorki insanın uyuyası geliyor zaten...

Tabi graveworm'un losing my religion şarkısı varsa bilemem.

Raxx36
11-11-2008, 21:35   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,706 mesaj

Ah ulen ah ne güzel grubum vardı benimde :D bitti gitti burda şimdi davulcu basscı lafı edilince bi garip oldum :D

PsikozY
12-11-2008, 00:34   |  #5  
Üye
90 mesaj

Normalde sesin nasıldır? Beğenilir mi?
Yani arkadaşların hadi bize şarkı söyle der mi, yoksa bende olduğu gibi ağzını açınca etrafını boşaltanlardan mısın? :)

Bence sesi güzel olmayan biri brutal bir tonda şarkı söyleyince -hani kendimden biliyorum- aynı derecede berbat oluyor. Dikkat ederseniz Korn'un vokali şarkıları normal söylerken ninni gibi huzur verebiliyor, ya da Corey Taylor ki tek geçerim onu neresinden çıkardığını anlayamadığım bir brutal tonun yanında "Circle"ı da söyleyebilmiş, daha iyi örnekler için Stone Sour parçaları dinleyebilirsin.

Kıssadan hisse, sesin güzelse çalış..

CU_GS7
12-11-2008, 01:07   |  #6  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

Hocam stüdyoya giriyorsun, ses ile ilgili teknik alet edevatları kullanınıp ayarları çekiyorsun sesini ister çok ince, ister çok kalın çıkartabilirsin, sen normal sesinde söylerken sesin alet edevatla verdiğin ayarda çıkar.. Sonuçta teknoloji çağındayız.. Stüdyoda halledilir..

Raxx36
12-11-2008, 13:39   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,706 mesaj

Aslında kötü ses yoktur eğitimsiz ses vardır... en başta bende güvensizlik sorunu vardı ama bir iki destekle çalıştım aha budur noktasına ulaştım (ve halen daha çalışıyorum...) yani burdan alacağın şey şu bunu çevrendekilerle ve kendi sesini ne kadar beğenip üstünde durup çalışmakla olur...

ozanaab
16-11-2008, 17:42   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
1,434 mesaj

sesim güzeldir arkadaşlarda sever
pop rap arabesk söyleyebiliyorum gayet güzel
ama brutal yapmayı bilmiyorum
metal müzik severim brutal denemdim hiç
daa dorusu denedim de 1 kaç saniye
baıracak ortam yok çünkü
lise2 ye gidiyorum brutal söylesem tam olacak
isterseniz bikaç denememi ses kaydı yapıp gnderebilirim.
bunun özel bi dekniği yokmudur?

shapeofdespair
06-12-2008, 23:12   |  #9  
Taze Üye
1 mesaj

sesim normal. kötü sayılmaz. bende evde kendi imkanlarımla brutal vokal yapıyorum. sesime de yakıştığını düşünüyorum.. ben yaparım bu işi.. bende kendime bir grup arıyorum.. Pasi Koskinen ı bileniniz var ise, sesim ona benziyor. shape of despair in brutal vokali o kişi.. neyse işte.

beni grubuna almak isteyenlerin, insaniyet namına beni msnlerine eklemelerini rica ediyorum.. sabak akşam bir fatiha üç ihlas okuyacağım beni grubuna alacak olanlara.. brutal vokal olmak istiyorum ben yaa. doom tarzında söylerim genelde

delidirneyapsayeridir_@hotmail.com.... msnem bu işte.

wickerman
14-04-2009, 16:38   |  #10  
Yıllanmış Üye
644 mesaj

Türkçe hayvani vokal yapılsa çok iyi olacak.

Heavy Metal'in bir yaşam tarzı olduğunua dair güzel bir klip:

Son Düzenleme: wickerman ~ 14 Nisan 2009 16:41