Bu 10 bin dolar ödül Firefox'çular için değil

CHIP Online
20-06-2009, 12:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Tarayıcılarınızı hazırlayın. Microsoft'un 10 bin dolar ödüllü hazine avı oyunu başladı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/bu-1 ... in-degil_13448.html

Microsoft Avustralya ekibi internet üzerinden oynanabilecek bir hazine avı oyunu başlattı. Oyunda size verilen tüm ipuçlarını takip ederek, internet üzerinde bir yere gömülmüş olan 10 bin doları bulmaya çalışıyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken şey Twitter üzerindeki @tengrand_IE8 kanalı takip ederek, rastgele zamanlarda yayınlanan ipuçlarını takip etmek ve bu ipuçlarını akıllıca kullanarak hazineyi bulmak. Oyun 17 Haziran ve 17 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek.

Oyunla ilgili dikkat çeken detay ise, Microsoft'un bu oyunu aslında kullanıcıların Internet Explorer 8'i kullanmaları için geliştirmiş olması. Çünkü Microsoft'un vereceği ipuçlarını ancak firmanın en yeni tarayıcısı olan IE8 ile görebileceksiniz. Firefox veya Chrome gibi farklı tarayıcılar ile ise ipuçlarını takip etmeniz mümkün olmayacak.

Yani Microsoft bir anlamda internet kullanıcılarına kendi tarayıcısını denemek için 10 bin dolarlık bir "motivasyon" sağlıyor. Gerçekten de yaratıcı bir pazarlama örneği…

Oyunla ilgili detaylara [url=""]bu sayfadan[/url] ulaşabilirsiniz. Eğer hazinenin peşinden koşmayı planlıyorsanız, sayfayı Internet Explorer 8 ile ziyaret etmenizde fayda var.


Tüm konu: Bu 10 bin dolar ödül Firefox'çular için değil

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizin daha önce dikkatinizi çeken diğer yaratıcı internet pazarlama örnekleri var mı?

zaer
20-06-2009, 13:45   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
56 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2008
0

Katıksız ib**lik yapıyor ve bu konuda tekelcilik davası açılabilir.

SalvadorKanji
20-06-2009, 14:13   |  #3  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
46 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eyl 2007
zaer
Katıksız ib**lik yapıyor ve bu konuda tekelcilik davası açılabilir.
bence alakası yok. Adamlar bir yarışma düzenliyorlar ve sonucunda bir ödül veriyorlar. istedikleri kitleye istediklerini verirler. Buna hiç kimse karışamaz. Senin bu söylediğin AB mantığıdır. Tekelcilik dediğin şey heleki bu konuda son derece saçma. Bence müthiş bir pazarlama tekniği.
Bu işi en iyi Microsoft yapıyor..

a.ozcan
21-06-2009, 13:30   |  #4  
a.ozcan avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,013 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Haz 2009

Adamlar sadece İE8 tarayıcısının daha çok kullanılmasını sağlamak için böyle bir uygulamaya gitmişler hepside çok kurnazlar bu sayede birçok kullanıcı çekebilirler ama Firefox diyenlerdenim.Firefox'a birkere alıştıktan sonra bırakmak kolay olmuyor hız olarak vesayre ben her zaman için Firefox diyorum.