Bu anakart ile ilgili görüşlerinizi alabilirmiyim?

radyoaktif
05-08-2012, 17:32   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
237 mesaj

Arkadaşlar iyi günler.

1-) Benim Asus p5b-vm anakartım bozulduğu için "Gigabyte GA-P43-ES3G" anakartı 90tl'ye 2. el olarak almayı düşünüyorum. Garantisi bitmiş tabi ama temiz. Sizce bu anakarta bu fiyat değer mi?

2-) Bende Intel E6400 işlemci var işlemcimin çarpanı x8 ve bu anakartın beni en cezbeden yanı, işlemci frekansını 400Mhz'ye çıkartarak 8x400= 3.2Ghz ye işlemciyi çok rahat aşırttı. Orta performansta bir işlemci soğutucusu ile ben işlemcimi bu anakartla 3.5Ghz'de stabil ve rahat kullanacağımı düşünüyorum. Sizce?

Bu anakart işlemcimi, Intel'in stok fanı ile 3.2Ghz'ye rahat bir şekilde çıkarttıysa, aşşağıdaki 3.5Ghz'değerini yakalayıp stabil olarak kullanmamda çok rahat sanırım. (3.2'den sonra o stok fanla gözüm kesmediği için değerleri kaydetmedim. Sadece istediğim OC değerini belirtmek için SS aldım Cool )

3-) HI-LEVEL 2x2= 4GB DDR2 800Mhz soğutuculu RAM'lerim var. İşlemci hızını yükselttiğimde bu RAM'lerin hızıda (Mhz) otomatik yükselir mi? Yoksa bu RAM'leride maximum 800Mhz'ye manual olarak mı çıkartabilirim? Yani RAM'lerin frekansını kaça kadar çıkartabilirim?

3 maddelik sorularım ile ilgili olarak görüşlerinizi alabilirmiyim arkadaşlar.

Son Düzenleme: radyoaktif ~ 05 Ağustos 2012 17:35