Bu bir salgın mı?

Ertandj
14-04-2007, 13:20   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
27 mesaj

Merhabalar, adım Ertan. Benim konunun burası mı, emin değilim ama bu hatayı bildirmek istedim.
Ben uzun zamandır Nod32 kullanıyorum ve çok memnun oldumu da belirtmek isterdim, ama bu sabah sitelerinde gezerken ilginç birşeye rastladım. Avrupa'da yeni bir ülke ortaya çıkmış ermenistan(armenia), oysa bizim güzelim ülkesi TÜRKİYE'MİZİ iki kıtada olmasına rağmen Asya kıtasında gibi göstermişler. Bunu yazmamın nedeni çok basit, bu konuda hassasım yani ülkemizi her konuda aşağılamak ve dünya önünde küçük düşürmek isteyen bir ülke nasıl olur da listenin en başında olması, hatta en saçma olanı da avrupa da gösterilmesi.
Moderatörlere sesleniyorum eğer imkanınız varsa bu konuyu bu şirkete bildirin ve bir an önce düzeltsinler. Ben nereye itiraz edeceğimi bilsem ben de yazarım.

Link ESET Worldwide Partners

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 14 Nisan 2007 13:30
exocetus
14-04-2007, 14:36   |  #2  
Yıllanmış Üye
266 mesaj

?!?

Genelde küresel hizmet veren siteler, servis "departmanlarini"(baska kelime aklima gelmedi) jeografik bölgere ayirirlar.
Misal :
EU =Europien Union,(AB)=Avrupa degil
EMEA= EuropeMiddleEastAsia
US/Canada = NORAM = North America
APAC = AsiaPacific
LATAM =Latin America

Burada senin dedigin ve baska sayfalarda EU =AB degil, EMEA = EuropeMiddleEastAsia secilmistir. Her zaman rastlanir.

EMEA ´da A harfi ilen baslayan ilk ülke aslinda: Abkhazia, ama statüsü tartismali.
Sonra (Birinci)Albania, statüsü resmi. ikinci sirada :Armenia´dir.

Asagida Avrupa kitasinin genel anlayisi:

Bu site sahipleri sadece yani Albania (Arnavutluk) unutmuslardir.

Senin bu kadar hassaligina gene saygi duyarim, ama benim paylastigim birsey degil...

Ertandj
16-04-2007, 12:56   |  #3  
OP Yeni Üye
27 mesaj

Cevabın için teşekür ederim.