Bu dizüstü alınırmı

Nevsehirli
08-04-2008, 23:29   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
57 mesaj

arkadaşlar vatanda kampanya varmış sizce bu diz üstü alınırmı benim terddütüm sadece işlemcisi http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=32286
normal fiyatı 2.180 ytl indirimli 1.580 e falan geliyo

Nevsehirli
08-04-2008, 23:47   |  #2  
OP Üye
57 mesaj

yokmu arkadaşlar bilgisi olan bu konuda fiyat uygun ama işlemci sorun veri mi???

Alibaba
08-04-2008, 23:52   |  #3  
Yıllanmış Üye
427 mesaj

ben şu an o laptoptan yazıyorum. yüksek bilişimciyim 35 yıldan fazladır bilim ve teknolojiyle uğraşıyorum. şubat sonunda 2030 liraya aldım. 1500 liraya veriyorlarlar ve sen hala neyine terettüt ediyorsun? üstüne bir de çamaşır mandalı veya leğen mi istiyorsun. bu laptopun normal fiyatı yükselen dolar nedeniyle 2200-2300 YTL arası. işlemcisinin nesine terettüt ediyorsun dünyanın yarısı AMD kullanıyor, ben 20 yıldır AMD kullanıyorum. dünyadaki ilk AMD kullanıcısı olacakmış gibi tavır gösteriyorsun. piyasadaki bütün Turionlar 64 bittir, Intelli laptopların çoğu 32 bittir. git al. fiyatı bir yana, ekranıyla, klavyesiyle, işlemcisiyle, ramiyle, ekran kartıyla, portlarıyla eşsiz bir makina. bundan güzeli 2.2Ghzlik P300D modeli, o da ne zaman gelir belli değil.

Nevsehirli
08-04-2008, 23:56   |  #4  
OP Üye
57 mesaj

öncelikle beni rahatlattın tşk arkadaşım benim masa üstü pc deki işlemcimde amd 3200+ memnunum hata geçen gün elimden düştü 939 pin di biri kırıldı 938 kaldı hala hiç hatasız çalışıyo ama disüstülerde ısınma sorunu vardiyolar forumda o yüzden tereddüt ediyorum

Alibaba
09-04-2008, 00:14   |  #5  
Yıllanmış Üye
427 mesaj

dizüstülerde ısınma normaldir çünkü sıkıştepiş donanım içerirler ve kompakt yapı soğumalarını güçleştirir. bir de eğer sistem için seçilmiş anakart optimistik üretilmediyse ve ısınan bileşenler homojen dağıtılmadı bir yere yığıldıysa ondan ısınır. yoksa AMD ısınıyor diye yaygara yapanların bişeyden anladığından değil. AMDli sistem ürecilerinin bazıları ucuza kaçıp adi kartlar ve bileşenler kullanıyor, düzgün hesaplanmamış sistemi piyasaya sürüyor kabak AMD nin başına patlıyor. ben yanan AMD hiç görmedim ama yanık pentium çok gördüm. almak istediğin laptop bir TOSHIBA! herhangi bir firma değil, sadece dizüstü PC üretir, ve büyük, mucit bir elektronik firmasıdır. ve ayrıca alacağın cihaz 17 inc, en büyük kasalardan biri ve ısıyı dağıtamamak gibi bir sorun yaşamaz. yalnız aldıktan sonra vista güncellemelerini SP1 yüklemeyi unutma, gereksiz ve kullanışsız uygulamaları kaldır. bu arada bir toshiba aldığın için arızalı pixelle karşılaşma ihtimalin çok düşük. bende hiç çıkmadı. ekranı kartı 512MB lık DX10 destekli bir laptopu 1500 liraya alıyorsun. bu unsur çok önemli çünkü laptoplarda ekran terfisi imkanı yok, ihmal edilmeyecek bir bileşendir.

crixallis31
09-04-2008, 02:09   |  #6  
Yıllanmış Üye
596 mesaj

Doananım oldukça makul fiyatta gözüküyor aklmıma bu konuda rakip olraka gösterecek bir model gelmedi belki 2 farklı model koysaydın bu mu bu mu diye yardımcı olabilirdim daha fazla...Pek tereddüt edilecek bi laptop değil aynı modelden almış birilerini bulursan forumlardan konuşursan için rahatlar.

K.A.Y.A.H.A.N
09-04-2008, 02:57   |  #7  
Yıllanmış Üye
672 mesaj

Güzel bir laptop Sana konfigrasyonu yeterli diyorum
*DualCore Mobil 64Bit işlemci-1600MhzFSB desteği
*2GBx2GB şeklinde 4GB Kadar 667 Mhz hızında DDR2Tip Ramlari Takıp kullanabbiliyorsun
*250 GB 5400RPM dönüş hızında çalışan BİR SaTa Hardiske sahip...
*Ekran kartı dahili ATI HD2600 Direx10 destekli 512/1GB ta kadar hafızasını besliyebiliyor...
*Onbord Wirless Teknolojisi ve 8GB DVD YazıcıSI
*Vista serisi desteği
Çok güzel bir laptop valla
Sizin ve ilgisini çeken arkadaşların incelemsi için tık tıklayın

Alibaba
09-04-2008, 12:45   |  #8  
Yıllanmış Üye
427 mesaj

dikkat et, kamera asistanı programını çok kötü yazmışlar.
istersen asistanı kaldırıp açılışını hızlandırabilirsin.
nasıl bir saçmalık yaptılarsa, küçücük program sistem açılırken tek başına 200MB dan fazla disk okuması yapıyor.
bir laptopta 4KB clusterlı bir diski 200MB okuma demek en az 10 saniye kayıp demektir. zaten vista çok fazla diskIO yaptığı için ve çok küçük cluster sistemi kullandığı için access time gecikmeleri yüzünden belden aşası felç bir sistem, koşamıyor.