bu dosya nedir

HPQ-User
25-01-2009, 15:13   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

dbf sormuş:
arkadaşlar bilgisayara format attım,sürücüleri yükledim. tek sorun bilgisayarı yeniden başlat dediğimde windows kapatılıyor diyor ama orda kalıyor çok nadiren yeniden başlatıyo başlatmayınca akabinde güç düğmesine dokunuyom tabii.birde yeniden başlatmadığı zamanlarda c nin içinde ads_err.dbf  yani DBF dosyası oluşuyor
önemli mi bilmiyorum ama 4 kb kadar da yer kaplıyor
bu nedir nasıl düzeltilir yardımlarınızı bekliyorum

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
-

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.5) Gecko/2008120122 Firefox/3.0.5

physfg
25-01-2009, 15:16   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,686 mesaj

*.DBF Uzantılı dosya Nedir ?    *.DBF File extension.
          DBF Uzantılı dosya ikonu, icon
Dosya uzantısı:         DBF
Uzun Tam Adı:         Dbase Veritabanı dosyası
Dosya Açıklaması:         Veritabanı dosyasıdır. içersinde liste halinde bilgiler bulnuur. müşteri listesi, öğrenci listesi vb.

Açmak için: Delphi ve Microsoft Access programları kullanılabilir.

Microsoft Access nerede?
Ofis paketinde bulunur. ama kurulum sırasında belirtilmediği taktirde standart olarak kurulmaz. Kurmaya başlarken ÖZEL seçeneğini işaretleyip sonra listeden Access özelliğini işaretlerseniz kurulur.

Access Türkçedir. Dosya ->Aç diyerek DBF dosyasını açabilrisiniz.
Açabilen Programlar:         Microsoft Access, Delphi
Program Linki:                

darkknight
25-01-2009, 15:35   |  #3  
Yıllanmış Üye
339 mesaj

+benim anlamadığım bilgisayarı yeniden başlat dediğimde ve başlamadığında buuyarı çıkıyor.acaba formatta mı bi hata yaptım dicem zaten bişey yapmıyoz
sonuçta bi virüs falan değil dimi..farklı antivirlerle falan tarattım çünkü.siliyorum yeniden başlatta sorun olunca tekrar yerini orda alıyor

Veritabanı dosyasıdır. içersinde liste halinde bilgiler bulnuur. müşteri listesi, öğrenci listesi vb. denmiş ama benim yaptığım bi liste falan yok excel olarak?

icemanphoenix
25-01-2009, 16:08   |  #4  
Yıllanmış Üye
308 mesaj
TBCMagic
Normal sartlarda "ads_err.dbf" dosyasi "Advantage Database Server" programi tarafindan olusturulur.
Beğendim http://www.frmtr.com/database-pr ... -her-ey-buraya.html
buradada bu hata günlüğü dosyasının hangi durumlarda oluşturulduğuna dair geniş açıklamalar mevcut. yalnız oldukça uzun bi döküman. onun için döküman içinde ads_err.dbf aratman lazım. yoksa hayli uzunca bir süre okumak zorunda kalırsın. Kahkaha Göz kırpma