bu hosting firması tarafından dolandırıldım!...bil

TR_TSuNaMi
26-04-2006, 02:16   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Arkadaşlar öncelikle merhaba.

Ben bundan 6-7 ay önce nette G.K adlı bir şahısla msnde tanıştım.Neyse fazla uzatmadan bu şahısla hergün nette

belirli süre konuşurduk.Web hakkında falan filen,bizde öğrenmeye meraklıyız ya napalım böyle böyle derken arkadaşlık

ilerledi.Bu adam bana bundan 1-2 ay önce usa dan makina kiralayıp host firması kuracağını söyledi.Bende tmm ii olur falan

dedim. Neyse işte bu işin hikaye kısmıydı biraz.Şimdi esas konumuza gelelim;

Benim cs klanım var.Buda bizi damardan yakaladı senin klana neden bir web sitesi açmıyoruz dedi.bende olmaz falan para az

dedi.Oda ayarlarız para sorun etme dedi.Derken 20 YTL yatır sana hostunu açayım domainde dahil dedi.Bizde safız ya hemen

sazan gibi daldık ve dalış o dalış.14.04.2006 tarihinde 20 YTL'lik miktarı M.K(bu şahsın abisi olur) adına

yatırdım.Msnde konuştuk işte bundan sonra.Gûya gitmiş ptt ye sormuş senin adına para yok falan demişler.Beni 1 hafta falan

oyaladı bu böyle.Ama zaman geçtikçe kıllanmaya başladım tabi.Bana hergün aynı şeyi söylüyor bu kişiliksiz şahsiyet;"Sen para

yatırmamışsın,pttde para yok".Neyse işte bugün(25.04.2006) gittim ptt'deki tanıdığımın yanına ve sordum "Şu şahıs bu parayı

çekmişmi?" diye.Verdiği cevab aynen şöyle;"M.K 19.04.2006 tarihinde Ankara/Keçiören ptt şubesi 8 nolu gişe

3202.sıradan parasını çekmiş!...".Bende zort diye kaldım aynen öyle.İşte benim dolandırılma hikayem böylelikle bitmiştir.

[color=red]Şahsın adı; G.K .Ankara/Keçiören  

[color=blue]Dolandırılan yani ben: ONUR UYAR (( adresini alacaktım).
msn adresim: dwttsunami@e-kolay.net

Bunu size anlatmamın amacı intikam falan almak değildir.Böyle insanları yaygara yapıp yarın bir başka insanları kandırmasını engellemektir.Bu bana iyi bir ders oldu isterimki başkalarınada canları yanmadan ders olur.Saygılarımla,ONUR UYAR...(not bu yazıyı bir çok web sitesinde görebilirsiniz şaşırmayın)

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 08 Nisan 2008 19:24
TR_TSuNaMi
26-04-2006, 02:17   |  #2  
OP Taze Üye
3 mesaj

birde unutmadan dekontuda yayınlıyayımda aklınızda soru işareti kalmasın...

[DÜZENLEME: Teşhir niteliği taşıdığından bu resmi silmek durumundayım. / Selçuk İslamoğlu]

CU_GS7
26-04-2006, 02:27   |  #3  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

20 YTL ile kurtulmuşsun..
Yine de şükür etmelisin..
Geçmiş olsun..

Selçuk İslamoğlu
26-04-2006, 05:59   |  #4  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Duruma gerçekten üzüldüm. Ama mesajından isimleri baş harfleriyle değiştirmek zorundayım. Keza burada durumun yargılamasını biz yapamayız, ne de kişileri teşhir edebiliriz.

Unutmamalıdır ki, hosting işi çok ciddi bir iştir. O yüzden tanıdıklarınızdan görüş ve öneri almadan (onları kullandıkları, beğendikleri vb.) bu işe girişmeyin derim.

TR_TSuNaMi
26-04-2006, 19:04   |  #5  
OP Taze Üye
3 mesaj

tmm Selçuk abi ilgin için teş.ederim...

Selçuk abi bide aklıma az önce şey geldi:
Siz chip dergisinin sahibisiniz.Bu hosting işi ülkemizde adsl'inde artmasıyla gelişti.Aslına derginizde ufak bir yazı yayınlayarak insanlarımızı uyarabilirsiniz...Sadece bir öneri...

Son Düzenleme: TR_TSuNaMi ~ 26 Nisan 2006 23:52
Argesoft
08-04-2008, 17:17   |  #6  
Taze Üye
3 mesaj

evet arkadaşım bu işi Yasal Olarak Yapan Firmalaçrı Araştırın Bide Hosting Hesabınız Açıldıktan Sonra Mutlaka Faturanızı İsteyin. Çalıştıgınız Firmadan . İyi Günler Dilerim