Bu konuyu genel tartışmaya açmak istiyorum

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
Nicoll
11-04-2010, 22:57   |  #1  
Nicoll avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,352 mesaj

Aşağıya iliştirdiğim konuyu tüm Chip Online sakinlerine duyurmak, görüş ve yorumlarını almak istiyorum. Unutmayın, yazdığınız her şey bizim için çok değerlidir ancak lütfen hiç kimse konuyu baştan sona okuyup anlamadan cevap vermesin lütfen.

Serkan Karadaş
Kimden: Serkan Karadaş
Kime: Nicoll
Tarih: Bugün  20:54
Konu: uyarı!

Chip Online Forumu n da soru sormak amacıyla açtığınız konular ve konulara verilen yanıtlar bir çözüme ulaşsa veya ulaşmasada diğer kullanıcılar için birer kaynak ve yol göstericidir. forum içinde açılan her konu verilen her yanıt diğer kullanıcılar ve bizim için çok değerlidir. dikkat ettiğim kadarıyla siz,çözüme ulaşan tüm konularınızın içeriğini silmişsiniz, üstelik konularında bizim tarafımızdan kaldırılması ricasında bulunmuşsunuz. yaptığınız ve ricanız etik bir davranış değildir, üstelik forum kirliliğine de sebep olmaktadır bu yaptığınız. devamı halinde hakkınızda gerekli işlemi yapacağım.

Sayın Serkan Karadaş ve Chip Online ailesi;

Bu siteye yazdığım her yazının A'dan Z'ye, noktasından virgülüne kadar hukuki, ahlaki ve kişisel sorumluluğu tarafıma aittir. Buna istinaden yazdıklarım üzerindeki hakkımı kullanarak sildim ve sizlerden konu ilişiklerinin de kaldırılmasını arz ettim.

Sebep:

Açtığım eski konuların ve yakın zamanda yazdığım mesajların bile sebepsiz olarak aynı şekilde silindiğini gördüm. Yukarıda kırmızı ile işaretledim; sizin de belirttiğiniz gibi benim için de aynı şekilde açtığım her konu ve verilen her yanat çok değerlidir. Bu konuda hemfikiriz. Benim için önemli saydığım konu ve cevapların silinmiş olması, silinmesini talep ettiğim konuları tamamen değersiz kılacaktır ki onların da benim için hiç bir önemi yoktu ve çoğunluğu da soru sormak ve yardım amacı taşımıyordu.

Saygılarıma

kyotoprotokolü
11-04-2010, 23:03   |  #2  
kyotoprotokolü avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,327 mesaj

Neyini Tartışalım Şimdi bunun. :)

cbilgen13
11-04-2010, 23:22   |  #3  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
1,442 mesaj

şimdi benim anladığım kadarıyla şöyle bir durum olmuş... nicoll arkadaşım forum içinde açtığı konuları silmiş silemediklerinide forum yöneticilerine sildirmek istemiş... ancak forum yöneticileride benimde aynı fikirde olduğum doğrultuda diğer kullanıcılara kaynak oluşturacak konuların silinmesinin zaten sorulmuş ve yanıtlanmış olan soruların tekrar tekrar sorulmasına neden olacağını bu durumunda forumu kirleteceğine değinmişler...buraya kadar doğru sanırım...
burada tartışılacak konu ne peki... herkesin açtığı konuyu kimseye sormadan yada kaynak oluşturabileceğini düşünmeden silme özgürlüğüne sahip olduğu mu??
nicoll arkadaşımızın böyle bir davranışta bulunarak kendi adına bencillik yaptığı mı ??

Nicoll
11-04-2010, 23:30   |  #4  
Nicoll avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,352 mesaj

Denetmenler/yöneticiler tarafından uygun görülmeyip silinen mesaj veya konular hakkında mümkünse sebebi ile birlikte bir e posta veya özel mesaj yolu ile bilgilendirme yapılabilir.

Ayrıca bir denetmen tarafından silinen mesajlar veritabanından tamamen kaldırılmak yerine başka yöneticiler tarafından da değerlendirilmek/incelenmek üzere bir havuzda toplanabilir...

Şunu da belirtmeliyim ki silinen hiç bir mesaj veya konunun tekrarını yapmadım...

Nicoll
11-04-2010, 23:39   |  #5  
Nicoll avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,352 mesaj
Alıntı: cbilgen13  
şimdi benim anladığım kadarıyla şöyle bir durum olmuş... nicoll arkadaşım forum içinde açtığı konuları silmiş silemediklerinide forum yöneticilerine sildirmek istemiş... ancak forum yöneticileride benimde aynı fikirde olduğum doğrultuda diğer kullanıcılara kaynak oluşturacak konuların silinmesinin zaten sorulmuş ve yanıtlanmış olan soruların tekrar tekrar sorulmasına neden olacağını bu durumunda forumu kirleteceğine değinmişler...buraya kadar doğru sanırım...
burada tartışılacak konu ne peki... herkesin açtığı konuyu kimseye sormadan yada kaynak oluşturabileceğini düşünmeden silme özgürlüğüne sahip olduğu mu??
nicoll arkadaşımızın böyle bir davranışta bulunarak kendi adına bencillik yaptığı mı ??
Şöyle anlatayım;

Benim için önemli olan eski forum konularım vardı... Aynı şekilde bazı konulara verdiğim hakaret vs. içermeyen cevaplarım. Bunlar çeşitli (veya aynı kişi) denetmenler tarafından silinmiş. Bunların habersiz olarak silinmesi beni rahatsız etti açıkçası. Ayrıca onların olmaması benim açımdan açtığım diğer konuları da önemsiz kılıyor. Ben de şahsi olarak silinmesini istediğim konularımı silip tamamen kaldırılmasını rica ettim. Bütün mesele bundan ibaret...

Nicoll
12-04-2010, 00:37   |  #6  
Nicoll avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,352 mesaj

Burada nonpasaran arkadaşımız benzer bir konu açmış... Denetmenler haksız yere bile olsa bir konuyu sildiklerinde önemli olmuyor... Ama burda görüyorum ki biz, üstelik de kendi yazdıklarımızı silince kıymete biniyor ve uyarı alıyoruz... :) Ağlasak mı gülsek mi ben de bilmiyorum...

Benim istediğim tek şey; şu meşajınız şu sebepten ötürü silinmiş, değiştirilmiş, kilitlenmiştir diye bilgilendirme yapılması ve mümkünse düzeltme/değiştirme hakkı tanınması...

Son Düzenleme: Nicoll ~ 12 Nisan 2010 00:37
gokhan38
12-04-2010, 01:01   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
1,097 mesaj

silmek sana kalmış bi şey sonucta senin konun kimse karışmamalı bence, sanal alemde bile özgürlüğümüz kısıtlanıyor bu ne arkadaş ya!

MY_KIL
12-04-2010, 01:10   |  #8  
Yıllanmış Üye
351 mesaj

bence "konuyu açan kişi" isterse konuyu silebilmeli

Serkan Karadaş
12-04-2010, 10:10   |  #9  
Serkan Karadaş avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 15
909 mesaj

konu yeterince tartışmaya açık kaldı sanırım, görünen o ki bana tepki göstermek amacıyla açtığınız bu konuda tartışılmak istenenden çok kişisel görüş ve öneriler tamamen konuyla alakasız bir biçimde dile getirilmiş. öncelikle şunu belirteyim, bu tavrınız devam ederse forum kuralları ihlali nedeniyle gerekli işlemler yapılacaktır. kaynak teşkil eden bu bilgileri bencillik yaparak yok etmeniz etik bir davranış değil! bir konuda yardım istiyorsunuz, yanıtlar doğrultusunda sorununuza çözüm buluyorsunuz ancak çözüme ulaştıktan sonra nasıl bir yol izlediğinizi anlatmak,bizlerle paylaşmak yerine sorularınızı silip konuların yok edilmesini istiyorsunuz, ne kadar doğru? düşünmen gereken bu olsa gerek!

Alıntı: Nicoll  
Denetmenler/yöneticiler tarafından uygun görülmeyip silinen mesaj veya konular hakkında mümkünse sebebi ile birlikte bir e posta veya özel mesaj yolu ile bilgilendirme yapılabilir.
yönetici ve denetmenlerin kişisel insiyatifleridir, biliniz ki hiçbir yönetici veya denetmenin forum üyelerine kişisel tavır takınma gibi bir lüksü yoktur.biz dahil herkes kurallar çerçevesinde hareket etmektedir.
Ayrıca bir denetmen tarafından silinen mesajlar veritabanından tamamen kaldırılmak yerine başka yöneticiler tarafından da değerlendirilmek/incelenmek üzere bir havuzda toplanabilir...
yönetici ve denetmenlerde tartışmaya açık bir hareket gösterecek kadar rahatlık bulunmamaktadır.
Burada nonpasaran arkadaşımız benzer bir konu açmış... Denetmenler haksız yere bile olsa bir konuyu sildiklerinde önemli olmuyor... Ama burda görüyorum ki biz, üstelik de kendi yazdıklarımızı silince kıymete biniyor ve uyarı alıyoruz... :) Ağlasak mı gülsek mi ben de bilmiyorum...

Benim istediğim tek şey; şu meşajınız şu sebepten ötürü silinmiş, değiştirilmiş, kilitlenmiştir diye bilgilendirme yapılması ve mümkünse düzeltme/değiştirme hakkı tanınması...

burada tartışılan ile verdiğiniz örnek tamamen farklıdır, lafı döndürmeye gerek yok.
Alıntı: gokhan38  
silmek sana kalmış bi şey sonucta senin konun kimse karışmamalı bence, sanal alemde bile özgürlüğümüz kısıtlanıyor bu ne arkadaş ya!
Alıntı: MY_KIL  
bence "konuyu açan kişi" isterse konuyu
bencillkten başka birşey değil sizinkisi. hele ki kısıtlanan özgürlükle yakından uzaktan bağlantısı yok, doğru kelimeler kullanın ki düşündüklerinizle yazdıklarınız sizi ifade etsin!

kişisel çıkar doğrultusunda açılan bir konu olduğundan gereksiz tartışmaların devam etmemesi için konu tarafımdan kilitlenmiştir.