Bu nasıl bir virüs kafayı yiyeceğim Lütfen yardım.

ClownDemon
12-05-2010, 11:26   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

Arkadaşlar kuzenimle bundan 2 ay önce pclerimie bir oyun yükledik bu oyun ınternet uzerınden oynanan knıght onlınen turk versıyounu (pwp) her neyse bu exe yi pclerimize yukledıgımz anda görev yönecitisini çalıştaramaz olduk ctrl+ alt +del yapamıyoruz.. eset nod32 panda avas gıbı programları kurdurtmuyor..  Br çok java tabanlı yada normal porgramları çalıştırmıyor. Çalıştr kısmına regedit yazamıyoruz kayıf defterinide mahvetmis durumda...yerel dısk D ye tıkladıgım anda Bırlıkte aç cıkıyor. ne yaptıysam geçmedii  

wındowsun kurulu oldugu C ye 5 6 kez format attım... PCye combofix ve CCleanır ile tarattım  Anti virus programlarını kuramıyorum kurdurtmuyor..  yerel dısk  D kısmında benım (mp3,setuplar,drıvrlar,resim ve vidio gibi) yedeklerım bulunuyor.. O yuzden D ye format atmadım  size sorum virus D yede bulamıs olabılrmı? her Cye formattan sonra sorun aynı asla degısmıyor ne yapmam lazım 3 aydır bu sorun var engın bilgileriznle sorunumu çözün lutfenn..
su anda pcye deep freez krudum ancak tıklayamıyorum onada:D  exe sınıde acmıo sag alttakı sımgesınede tıklayamıyorum yani işlevsiz durumda lütfen yardım
şimdiden tessekurler

Son Düzenleme: ClownDemon ~ 12 Mayıs 2010 11:32
Atilla Sarıtaş
12-05-2010, 11:53   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
5,871 mesaj

Tüm HDD'yi sıfırlamalısın yani C ve D tüm bölümlere format atmalısın malesef. Bide ayrıyetten Güvenli Kip de açmayı denedin mi?

Banned
12-05-2010, 12:18   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Bu işlem için ativirüs firmaları boot cd versiyonlarını geliştirmişler. Sanırım size tavsiye eden olmamış.

http://hotfile.com/dl/13093333/3a7e3d6/KasperBoot.part1.rar.html
http://hotfile.com/dl/13093424/fa8aba3/KasperBoot.part2.rar.html

Linklerden  Kaspersky Boot Rescue Disk 2010 yazılımını indirin, partları winrar ile çıkartın, çıkan iso dosyasını nero veya başka  kalıp yazma yazılımı ile cd ye yazdırın, aynı işletim sistemi kuruyormuş gibi cd yi boot edip cd ile sistemi açın ve kople harddiski taratın, ne bulursa sil deyin. İnanıyorum ki bu şekilde sisteminiz tertemiz olacaktır.

xxömür
12-05-2010, 13:20   |  #4  
xxömür avatarı
Yıllanmış Üye
1,574 mesaj

bak bu boot cd versiyonu güzelmiş bende indireyim lazım olabilir her an el altında bulunsun

Atilla Sarıtaş
12-05-2010, 13:30   |  #5  
Yıllanmış Üye
5,871 mesaj

Ben de bi indiriyim n'olur n'olmaz :)

yes23
12-05-2010, 15:06   |  #6  
Taze Üye
15 mesaj

Hiçbiri olmazsa birde CA Antivirüs kurup onunla sistemi tarat. Genellikle virüsler onu tanıyamıyor ve onu kullanabiliyorsun. Ayrıca Malwarebytes' Anti-Malware de tavsiye ediyorum. Tabii kayıt defterindeki virüslü dosyaları sildikten sonra yine format atman gerekecek. Göze alıyorsan Malwarebytes' Anti-Malware kullan.

xxömür
12-05-2010, 16:08   |  #7  
xxömür avatarı
Yıllanmış Üye
1,574 mesaj

sana tavsiyem combofix kullan bi dene

Norman
12-05-2010, 16:17   |  #8  
Yıllanmış Üye
142 mesaj
Alıntı: khramn  
Bu işlem için ativirüs firmaları boot cd versiyonlarını geliştirmişler. Sanırım size tavsiye eden olmamış.

http://hotfile.com/dl/13093333/3a7e3d6/KasperBoot.part1.rar.html
http://hotfile.com/dl/13093424/fa8aba3/KasperBoot.part2.rar.html

Linklerden  Kaspersky Boot Rescue Disk 2010 yazılımını indirin, partları winrar ile çıkartın, çıkan iso dosyasını nero veya başka  kalıp yazma yazılımı ile cd ye yazdırın, aynı işletim sistemi kuruyormuş gibi cd yi boot edip cd ile sistemi açın ve kople harddiski taratın, ne bulursa sil deyin. İnanıyorum ki bu şekilde sisteminiz tertemiz olacaktır.

bu cdnin kasperskyle alakasi yok ben dedigini yaptim ve rusça birşeyler çıktı windows 7 olmasina ramen sistemim xp gibi açti network baglantisi kurmak istedi bende kapadim ... nedir bu program  ve resimli bir bilgi verisen seviniriz ...

Banned
12-05-2010, 16:39   |  #9  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj
Alıntı: Norman  
bu cdnin kasperskyle alakasi yok ben dedigini yaptim ve rusça birşeyler çıktı windows 7 olmasina ramen sistemim xp gibi açti network baglantisi kurmak istedi bende kapadim ... nedir bu program  ve resimli bir bilgi verisen seviniriz ...
Arkadaşım şimdiye kadar boot cd duymadın mı veya cd den çalışan işletim sistemi program. Tabiki cd kendi içerisindeki başlangıç ekranıyla açılacak, sonuçta işletim sisteminiz açılmıyor cd çalışıyor. Nete bağlanma olayına gelince otomatik olarak kasperskynin sitesine bağlanıp veritabanını güncellemeli ki cd yayınlandıktan sonra çıkan virüsleride tanıyabilsin. Dil konusuna gelince türkçe seçeneği yoktur ama ingilizce seçeneği olması gerekir, kontrol edin.

Endişe etmeyin tek çözümünüz bu veya bu şekildeki antivirüs boot cd lerdir. Güncellemesine müsaade edip taratın bakalım virüs bırakacak mı?

Bunca zamandır sitede yazıyorum ve bilgimi kanıtlamış birisiyim. Size faydası olmayacak birşeyi size tavsiye edermiyim.

Atilla Sarıtaş
12-05-2010, 16:39   |  #10  
Yıllanmış Üye
5,871 mesaj

CD boot CD'si olduğu için HDD de herhangi bir işlem yapmıyor Ram üzerinden çalışıyor BartPE programıyla Windows XP boot CD'si oluşturulmuş içinede Kaspersky Internet Security 2009 programı enjekte edilmiş CD Ram üzerinden çalıştığı için bilgisayardaki programları görmüyor ve sanki bilgisayar hiç açılmamış gibi başlıyor HDD'yi herhangi bi komut vermeksizin bu CD üzerinden tarıyor böylece virüsleri gerek yakalama gerek silme konusunda daha temiz ve garanti yöntem oluyor. İndirdim denedim. :)

Norman
12-05-2010, 17:08   |  #11  
Yıllanmış Üye
142 mesaj

eee rusçaaa

Atilla Sarıtaş
12-05-2010, 17:29   |  #12  
Yıllanmış Üye
5,871 mesaj

Ona diyecek bişey yok :) Malesef rusça

Norman
12-05-2010, 17:43   |  #13  
Yıllanmış Üye
142 mesaj

dostum ben sana kötüsün demedim ki rusça oldugu için tereddüt ettim yoksa başka bi şüpem yok rusça oldugu için kullanamadim ..

özkan_oktay
12-05-2010, 19:07   |  #14  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,356 mesaj

neyse bu boot cd'si snn işine yarıyacak ayrı bir işletim sistemi olarak çalışıp silecek ve bu virüs de boot cd'sine müdahele edemiyecek rusça falan kullanmalısın ve veritabanını güncellemeden işe yaramıyacaktır.
network bağlantısına izin vermlesin.

Norman
12-05-2010, 19:41   |  #15  
Yıllanmış Üye
142 mesaj

malesef veri tabanini güncellemiyor ... bende

erdata
12-05-2010, 23:50   |  #16  
Yıllanmış Üye
106 mesaj

Boot cd ile açtıktan sonra Windows gezginiyle C ve D içeriğini görebilirsin, C yi formatlamadan önce D nin kök dizini altında exe com uzantılı programlar varsa ve sana ait değillerse sil, autorun.inf dosyası olacak onu da sil, silmek istemediklerini de bir klasör oluşturup içine atabilirsin, bundan sonra sistemi kapat ve windowsu hiç başlatma bu virüslerin D'ye tekrar yayılmasına neden olur. Direkt windows kurulum cd si ile kurulumu başlat C yi formatla ve kur. Bu gibi amaçlar için Hiren Boot CD kullanabilirsiniz ingilizcedir ama windows xp dir. Pardus veya benzeri CD Boot linux sürümleri kullanabilirsiz ancak kullanımı size biraz karışık gelebilir. Verileriniz sizin için önemliyse profesyonel yardım alın.

Son Düzenleme: erdata ~ 12 Mayıs 2010 23:53
Norman
13-05-2010, 01:04   |  #17  
Yıllanmış Üye
142 mesaj

gdatanin  2011 internet securitysini indirdim boot cd olani 256mb lik olani bütün güncellemelerini yaptim  boot cd menusunden cdye yazdirdim açilişi format açılışı gibi cdden başlat seçtim gdata boot la açilişi yaptim tarattim ve tertemiz oldu pcim öneririm...