Bu Notebook'lardan hangisini tercih ederdiniz?

birkul
28-04-2012, 22:51   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
18 mesaj

Değerli Arkadaşlar,

Acil notebook almak gerekiyor. Bimeks haftasonu %30 indirim yapmış. Almışken i7 ve iyi bir ekran kartı modeli düşünüyorum. Aşağıdaki ürünlerde kararsız kaldım;

Siz olsanız hangisini önerirsiniz? Veya sizin önereceğiniz başka marka ve medeller var mı? Miktar olarak 2400.00 kadar çıkabilirim. Bir de bazı ürünlerde Seri sonu, teşhir veya kusurlu ürün. yazıyor. Bu  ibareli ürünleri almakta bir sıkıntı olur mu?  

Şimdiden teşekkür ederim...

Joker65
28-04-2012, 23:06   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
2,229 mesaj

bütçene uygun en iyisi:
http://www.vatanbilgisayar.com/n ... ils.aspx?I_ID=59017

Tekno_Loji
28-04-2012, 23:24   |  #3  
Tekno_Loji avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 35
1,677 mesaj

Kusurlu ve teşir ürün alma. Seçtiklerin arasında Lenovo ve Asus N55SF en iyileri ama ben alacak olsam N55SF'i alırdım çünkü onun ekranı FullHD ve ekstra hoparlör çıkıyor yani Ses olarak iyi.

Birde harddiski 7200RPM. Benim arkadaş N53SV almış,  5400RPM hızında Harddiski var üzerinde Windows açılırken biraz uzun sürede açılıyor.

Son Düzenleme: Tekno_Loji ~ 28 Nisan 2012 23:25
Joker65
29-04-2012, 10:05   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
2,229 mesaj

Bence benim önerdiğimi alsın bütçesine uygun en iyi oyun performansı:

Qromodynmc
29-04-2012, 11:50   |  #5  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

O pclerden birisi olan Lenovo y570 kullanıcısıyım,Donanım olarak çok iyi,Gayet hızlı. Rakibi olan Asusuda kullandım,Yine tercih etcek olsaydım Lenovoyu alırdım,Asus tasarım olarak hoşuma gitmedi,Klavye tarzı Lenovonunkine göre taha kullanışsız,Tabi arkadaşın dediği gibi Asusla beraber sanırım ek bi Hoparlör geliyor ama stok hoparlörlere bakarsak Lenovonun Jbl markalı hoparlörleri gayet iyi,Çok berrak ve yüksek ses veriyor,Yurtta kalıyorum,Arkadaşların laptoplarına göre kaçık bi ses sistemi var yani :) Tabi birde asus Kalitesi var,Ancak aradaki fiyat farkı kaliteye değermi bilinmez,sonuçta Bi lenovo bu,Casper değil.

dabbe1
29-04-2012, 18:25   |  #6  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,665 mesaj
Alıntı: punisher123  
O pclerden birisi olan Lenovo y570 kullanıcısıyım,Donanım olarak çok iyi,Gayet hızlı. Rakibi olan Asusuda kullandım,Yine tercih etcek olsaydım Lenovoyu alırdım,Asus tasarım olarak hoşuma gitmedi,Klavye tarzı Lenovonunkine göre taha kullanışsız,Tabi arkadaşın dediği gibi Asusla beraber sanırım ek bi Hoparlör geliyor ama stok hoparlörlere bakarsak Lenovonun Jbl markalı hoparlörleri gayet iyi,Çok berrak ve yüksek ses veriyor,Yurtta kalıyorum,Arkadaşların laptoplarına göre kaçık bi ses sistemi var yani :) Tabi birde asus Kalitesi var,Ancak aradaki fiyat farkı kaliteye değermi bilinmez,sonuçta Bi lenovo bu,Casper değil.
youtubeta ara bak tüm markalar için kötüleyen video var bence ASUS daha iyi... imajı var... LENOVA yeni yetme... CASPER o kadarda kötü sayılmaz kalitesi gittikçe artmaya başladı... uzaktan incele tatmin ederse sevmediğin birine hediye edersin... :D

Qromodynmc
29-04-2012, 19:42   |  #7  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

Lenovo türkiyede yeni yetme,Yurtdışında yıllardır var ve zaten İBMnin kişisel bilgisayar bölümünü satın aldığı için 0dan başlamış bir firma değil.