Bu özellikler Oyun için İdeal mi ?

kdr67
11-04-2011, 18:27   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
30 mesaj

İşlemci          :         Intel Core i5 2410M
İşlemci Hızı          :         2,30 GHz
Bellek          :         4 GB
Sabit Disk          :         500 GB
Ekran Belleği          :         1 GB
Ekran Boyutu          :         15,6"
Ekran Çözünürlüğü          :         1366 x 768
Grafik Tipi          :         Nvidia GT540M

Ek olarak acer veya casper laptop alınır mı ?
Casperi kimse önermiyor ama fan yeri taşındıgı eski ısınma sorununun kalmadığı söyleniyor ?

Son Düzenleme: kdr67 ~ 11 Nisan 2011 18:28
sosyalik
11-04-2011, 19:24   |  #2  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 47
1,710 mesaj

Ekran kartı hakkında bir fikrim yok ama diğer özellikler uygun gözüküyor.Ekran kartı konusunda diğer arkadaşlar yardımcı olurlar.

rap1997
11-04-2011, 19:38   |  #3  
rap1997 avatarı
Yıllanmış Üye
737 mesaj

450m ler oynatıyorsa 540 m rahat oynatır merak etme ama acer ı bilmemde casper dandik

vahapcemil
11-04-2011, 20:42   |  #4  
Yıllanmış Üye
173 mesaj

Oyun oynatır da 5650 yi tavsiye ederim . Ben de casper laptop kullanıyorum dandik mandik değil . Hep milletin uydurması . Alana kadar bana da dünyayı dar ettiler dandik dandik diye ama alınca öok memnun kaldım . Acermiş pehh .. Yanımdaki çocuk acer aldı bataryası bozukdu garantiye yolladı geldi laptop şimdi de bataryanın açma kiti kırıldı :) Asıl ben oyle dandik laptop görmedim . Casper on numara 6-7 saat gta 4 , medal of honor 2010 u son ayarda oynuyorum dokunsn ılık , hiç ısınmıyor . Görüntüşü mükemmel falan . Casper al sen on numara . Sana benim aldığım modeli öneririm hem işlemcisi daha hızlı benimkinin . 2.26 lı alma .i5  480m işlemci al  . 

Benim laptop:   http://www.casper.com.tr/ProductDetail_cnli480-6l35p_130_1657

Intel® Core™ i5-480M İşlemci
Orijinal Windows® 7 Home Premium (64 Bit)
İşlemci hızı 2.66 GHz., Intel® Turbo Boost Teknolojisi ile 2.93 GHz'e kadar, 3MB Intel® Akıllı Bellek
Intel® HM55 Chipset
6 GB DDR3 Bellek
2 GB DDR3 ATI HD 5650 Switchable Ekran Kartı (1 GB Ayrılmış Bellek)
Bluetooth
DVD±RW DUAL
3X USB 2.0 port
500 GB SATA Harddisk
15.6' WXGA (1366x768) HD LED Ekran
Kablosuz Ağ Bağlantısı 802.11 b/g/n
1.3 MP Web Camera
SATA-HDMI
1X eSATA , 1X

Ben peşin 1370 e aldım çanta mause dahil . Tavsiye ederim . Onu alacağına bunu al.

İşlemci                  Intel(R) Core(TM) i5 CPU M 480 @ 2.67GHz         6,9
Bellek (RAM)          6,00 GB                                                            6,9
Grafikler                Intel(R) HD Graphics                                          6,7
Oyun grafikleri       1696 MB Toplam kullanılabilir grafik belleği          6,7
Birincil sabit disk    173GB Boş (Toplam 234GB)                                5,7

Son Düzenleme: vahapcemil ~ 11 Nisan 2011 20:59
panda34
11-04-2011, 21:03   |  #5  
Yıllanmış Üye
2,344 mesaj

Casper'in en son getirdigi Core i5'li laptop kasalarinin klavyesindeki ok tuslari cok garip kesinlikle oyun oynanmaz.

kdr67
11-04-2011, 21:26   |  #6  
OP Yeni Üye
30 mesaj
Alıntı: vahapcemil  
Oyun oynatır da 5650 yi tavsiye ederim . Ben de casper laptop kullanıyorum dandik mandik değil . Hep milletin uydurması . Alana kadar bana da dünyayı dar ettiler dandik dandik diye ama alınca öok memnun kaldım . Acermiş pehh .. Yanımdaki çocuk acer aldı bataryası bozukdu garantiye yolladı geldi laptop şimdi de bataryanın açma kiti kırıldı :) Asıl ben oyle dandik laptop görmedim . Casper on numara 6-7 saat gta 4 , medal of honor 2010 u son ayarda oynuyorum dokunsn ılık , hiç ısınmıyor . Görüntüşü mükemmel falan . Casper al sen on numara . Sana benim aldığım modeli öneririm hem işlemcisi daha hızlı benimkinin . 2.26 lı alma .i5  480m işlemci al  . 

Benim laptop:   http://www.casper.com.tr/ProductDetail_cnli480-6l35p_130_1657

Intel® Core™ i5-480M İşlemci
Orijinal Windows® 7 Home Premium (64 Bit)
İşlemci hızı 2.66 GHz., Intel® Turbo Boost Teknolojisi ile 2.93 GHz'e kadar, 3MB Intel® Akıllı Bellek
Intel® HM55 Chipset
6 GB DDR3 Bellek
2 GB DDR3 ATI HD 5650 Switchable Ekran Kartı (1 GB Ayrılmış Bellek)
Bluetooth
DVD±RW DUAL
3X USB 2.0 port
500 GB SATA Harddisk
15.6' WXGA (1366x768) HD LED Ekran
Kablosuz Ağ Bağlantısı 802.11 b/g/n
1.3 MP Web Camera
SATA-HDMI
1X eSATA , 1X

Ben peşin 1370 e aldım çanta mause dahil . Tavsiye ederim . Onu alacağına bunu al.

İşlemci                  Intel(R) Core(TM) i5 CPU M 480 @ 2.67GHz         6,9
Bellek (RAM)          6,00 GB                                                            6,9
Grafikler                Intel(R) HD Graphics                                          6,7
Oyun grafikleri       1696 MB Toplam kullanılabilir grafik belleği          6,7
Birincil sabit disk    173GB Boş (Toplam 234GB)                                5,

tmm ozaman vahap kardeşim casper alırımda 5650 iyi düzey bir kart
fakat gt540 ondan çok üst düzey bi kart sayılır bu yüzden gt540 bana daha sıcak

vahapcemil
12-04-2011, 01:13   |  #7  
Yıllanmış Üye
173 mesaj
Alıntı: kdr67  
tmm ozaman vahap kardeşim casper alırımda 5650 iyi düzey bir kart
fakat gt540 ondan çok üst düzey bi kart sayılır bu yüzden gt540 bana daha sı
520 nin performansı 5650 karşısında duramadı ben ona nazaran kıyaslama yaptım ama eğer 540 iyi diyorsan onu al , şimdiden hayırlı olsun , hoşgeldin casper ailesine :)

EMRE_61
12-04-2011, 08:17   |  #8  
EMRE_61 avatarı
Yıllanmış Üye
509 mesaj

casper nirvana almıştı kuzenim yaşamadığı sorun kalmadı en sonunda pc çalışmamak üzere kapandı...şimdi hp aldı adama casper deme...ha bu casperın kötü olduğunumu gösterir hayır ama istatistikler casperdan uzak durulması gerektiğini gösteriyor...bence acer iyi yani casper almam acer alırdım.özellikle şimdi ince bir modelini çıkardı pil süresi de 8 saat diyorlar ayrıca 5650 ekran kartı var...fiyatıda 1200 1300 tl civarı.ama dvdrom mesela yok ince olduğundan dolayı :D onuda win7 felan yüklerken harici dvdrom ile yüklenir.zaten artık usb bellekler kullanılıyor.

uğur92
12-04-2011, 09:42   |  #9  
Üye
80 mesaj

Casper de iyi bi markadır ama niye böyle olmuş bende anladım Acerde fena sayılmaz hani

panda34
12-04-2011, 11:03   |  #10  
Yıllanmış Üye
2,344 mesaj
Alıntı: EMRE_61  
casper nirvana almıştı kuzenim yaşamadığı sorun kalmadı en sonunda pc çalışmamak üzere kapandı...şimdi hp aldı adama casper deme...ha bu casperın kötü olduğunumu gösterir hayır ama istatistikler casperdan uzak durulması gerektiğini gösteriyor...bence acer iyi yani casper almam acer alırdım.özellikle şimdi ince bir modelini çıkardı pil süresi de 8 saat diyorlar ayrıca 5650 ekran kartı var...fiyatıda 1200 1300 tl civarı.ama dvdrom mesela yok ince olduğundan dolayı :D onuda win7 felan yüklerken harici dvdrom ile yüklenir.zaten artık usb bellekler kullanılıyor.
harici dvd-rw ile 64bit Windows7 yuklenemiyebiliyor haberiniz olsun, benim Transcend DVD-RW'mi begenmedi kurulumun yarisinda dvd-rw ile baglanti kopuyor.

kdr67
12-04-2011, 16:29   |  #11  
OP Yeni Üye
30 mesaj

dwd rw siz pc almam zaten oyun alıcam dışarıdan

tugberk_91
12-04-2011, 19:28   |  #12  
tugberk_91 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
516 mesaj

Casper alan kişilerin nerdeyse %80 i Casper dan şikayetçi. Vahapcemil kardeşimiz şanslıymış %20 lik dilimin içine girebilmiş. Ama bu senin de o dilimde olacağının garantisi değil. Casper eskiden çok iyiydi hatta HP ile yarış içerisindeydiler. Bu yüzden HP kısa sürede çok gelişim gösterdi. Dikkat et mesela HP nin 6-7 yaşında pc lerinde bile dokunmatik paneller vardır. Ama Casper HP nin karşısında duramadı ve ondan sonra da iflah olmadı. Acer da çok farklı sayılmaz ama şu kadarını söyliyim çok çok fazla sorun çıkartan bir markaymış. Bu standartta bir pc istiyorsan Dell veya Packard Bell almanı öneririm.

kdr67
12-04-2011, 20:15   |  #13  
OP Yeni Üye
30 mesaj

tamam abi bakıyorumda hiç biyerde aradığım özellikler yok ne dell de ne hp de ne de packard'da hepsi aynı ekran kartını kullanıyor ati hd 4 veya 5 serisi
benim aradığım kart bi acerde var bide capserde

tugberk_91
13-04-2011, 06:28   |  #14  
tugberk_91 avatarı
Yıllanmış Üye
516 mesaj

O zaman herhangi birini alabilirsin farketmez. Ama eğer işin acele değilse beklemeni öneririm. Çünkü aradığın özellikler yoksa bile gelecektir 1 ay sonra falan.

vahapcemil
13-04-2011, 21:09   |  #15  
Yıllanmış Üye
173 mesaj
Alıntı: tugberk_91  
Casper alan kişilerin nerdeyse %80 i Casper dan şikayetçi. Vahapcemil kardeşimiz şanslıymış %20 lik dilimin içine girebilmiş. Ama bu senin de o dilimde olacağının garantisi değil. Casper eskiden çok iyiydi hatta HP ile yarış içerisindeydiler. Bu yüzden HP kısa sürede çok gelişim gösterdi. Dikkat et mesela HP nin 6-7 yaşında pc lerinde bile dokunmatik paneller vardır. Ama Casper HP nin karşısında duramadı ve ondan sonra da iflah olmadı. Acer da çok farklı sayılmaz ama şu kadarını söyliyim çok çok fazla sorun çıkartan bir markaymış. Bu standartta bir pc istiyorsan Dell veya Packard Bell almanı öneririm.
%20 lik dilim haa :) .. Sağol ama çevremde tam tamına 7 tane casper kullanan var hiçbirisi de şikayetci değil . Hala oğlunda 6 yıllık arkadasımda ve abisinde 3 yıllık casper laptoplar var hiçbiri servis yüzü görmedi hepside çok memnun , yurdumda bir tane üretim tarihini bile kestiremediğim bi takoz var ama hala çalışıyor :) bir tane 1 yıllık var birde aileye yeni katılan ben varım . Şimdi matemaksiksel olarak hesaplayalım bu kadar adam memnunken ben nasıl %20 lik dilimde oluyorum ? ,  Arkadasımın acer marka laptopu aldıktan 2 ay sonra garantiye gitti geldi şimdi yine yollayacak arkasındaki batarya kiti kırıldı :) , öbür arkadasımdaki 1 yıllık acer a geçende format attım ( garibime format cd sini bile vermemişler benim Casperin cdsine güvenip de gelmiş :) )öyle yıpranmış ki gerçi o pek nazik kullanmamış ama laptop da pek dayanıklı değil belli yani :) ... 
Ben ve çevremdekiler casper dan memnunuz ,  fiyatı ucuz performansı yüksek .... Tabi karar sizin adı inmiş sekize çıkmaz dokuza ...

kdr67
13-04-2011, 22:30   |  #16  
OP Yeni Üye
30 mesaj

bakalım inş alırsam pişam olmam bu arada
doğrusu
" adı çıkmış dokuza inmez sekize " olacak :D

vahapcemil
13-04-2011, 22:59   |  #17  
Yıllanmış Üye
173 mesaj
Alıntı: kdr67  
bakalım inş alırsam pişam olmam bu arada
doğrusu
" adı çıkmış dokuza inmez sekize " olacak :
O kadar şey yazdım ona mı takıldın yani :)) ben aslında başka türlü şey etmek istemiştim ama,,, :P neyse haklısın :)

kdr67
13-04-2011, 23:11   |  #18  
OP Yeni Üye
30 mesaj

okudum saol kardeş ama aldıktan sonra belli olur herşey ak mı kara mı o yüzden ben 1 ay daha bekliyeceğim bu iş için daha önce yaptıgım hataları tekrarlamak istemiyorum

vahapcemil
14-04-2011, 00:10   |  #19  
Yıllanmış Üye
173 mesaj

Gün geçik ce ucuzluyor zaten acelen yoksa beklemek en iyisi zaten

tugberk_91
14-04-2011, 02:38   |  #20  
tugberk_91 avatarı
Yıllanmış Üye
516 mesaj
Alıntı: vahapcemil  
%20 lik dilim haa :) .. Sağol ama çevremde tam tamına 7 tane casper kullanan var hiçbirisi de şikayetci değil . Hala oğlunda 6 yıllık arkadasımda ve abisinde 3 yıllık casper laptoplar var hiçbiri servis yüzü görmedi hepside çok memnun , yurdumda bir tane üretim tarihini bile kestiremediğim bi takoz var ama hala çalışıyor :) bir tane 1 yıllık var birde aileye yeni katılan ben varım . Şimdi matemaksiksel olarak hesaplayalım bu kadar adam memnunken ben nasıl %20 lik dilimde oluyorum ? ,  Arkadasımın acer marka laptopu aldıktan 2 ay sonra garantiye gitti geldi şimdi yine yollayacak arkasındaki batarya kiti kırıldı :) , öbür arkadasımdaki 1 yıllık acer a geçende format attım ( garibime format cd sini bile vermemişler benim Casperin cdsine güvenip de gelmiş :) )öyle yıpranmış ki gerçi o pek nazik kullanmamış ama laptop da pek dayanıklı değil belli yani :) ... 
Ben ve çevremdekiler casper dan memnunuz ,  fiyatı ucuz performansı yüksek .... Tabi karar sizin adı inmiş sekize çıkmaz dokuza ...

Daha önce de söyledim başka bir konuda. Teknoloji işi şans işi. Benim de çevremde Casper kullanıcıları vardı. Hepsinin bilgisayarı çöpe gitti. Bu insanlar da malına değer veren ve iyi kullanan insanlardı. O yüzden işlem hala geçerli. :) Mesela Asus kötü bir marka mı? Değil tabiki. Ama şu ana kadar 2 tane Asus kullanan insanla karşılaştım. Birinde aşırı ısınma sorunu vardı. Diğerinde de touchpad bozuktu. Tamamen şansa kalmış birşey. Mesela ben HP kullanıyorum. HP ortalama bir marka ama ben bir kaza geçirip üstüne düştüm (135 kilo olduğumu tekrar belirtmek isterim :)) ama bilgisayar tıkır tıkır çalışıyor. Yani şanslıymışsın inşallah bu şansın devam eder...

vahapcemil
15-04-2011, 00:12   |  #21  
Yıllanmış Üye
173 mesaj
Alıntı: tugberk_91  

Daha önce de söyledim başka bir konuda. Teknoloji işi şans işi. Benim de çevremde Casper kullanıcıları vardı. Hepsinin bilgisayarı çöpe gitti. Bu insanlar da malına değer veren ve iyi kullanan insanlardı. O yüzden işlem hala geçerli. :) Mesela Asus kötü bir marka mı? Değil tabiki. Ama şu ana kadar 2 tane Asus kullanan insanla karşılaştım. Birinde aşırı ısınma sorunu vardı. Diğerinde de touchpad bozuktu. Tamamen şansa kalmış birşey. Mesela ben HP kullanıyorum. HP ortalama bir marka ama ben bir kaza geçirip üstüne düştüm (135 kilo olduğumu tekrar belirtmek isterim :)) ama bilgisayar tıkır tıkır çalışıyor. Yani şanslıymışsın inşallah bu şansın devam eder...
Sende şanslıymışsın . İnşallah hiçbirimizin laptopuna bir şey olmaz. Benim amacım casper fanatkliği yapmak değil . Amaç deneyimlerden yola çıkarak tavsiye vermek . Yoksa bana ne casper in reklamını asus un reklamını yapayım burada . Bana ne faydası var sanki .

£l£ssar
15-04-2011, 00:20   |  #22  
Üye
72 mesaj

bilgisayarın özellikleri iyi. masaüstü bi pc olsa almanı tavsiye ederim ama laptop u oyun için alman hiç akıllıca olmaz. i3 ve i5 işlemcisi olup laptop'unda oyun oynamaya kalkanların çoğunda, laptop un oyun oynarken kapanması gibi bi sorun var. büyük oranda kullanıcıya bakar ama casper ve acer birbirinden çok uzak kalitede değiller. casper en kötü deniliyosa, acer 2. en kötüdür diyebiliriz(m)...

Son Düzenleme: £l£ssar ~ 15 Nisan 2011 00:21
OnurTRPN
15-04-2011, 12:11   |  #23  
Yeni Üye
32 mesaj

Yahu Caspera giydiren ve sürekli kalıplaşmış "casper kaka" olayı artık bitsin. Ben kendi tecrübelerimle anlatayım kararı siz verin.

Bugüne kadar 4 bilgisayarım oldu 3'ü Casper.  2 Masaüstü 2 Dizüstü. Bundan 3.5 yıl önce aldığım Casper dizüstü beni memnun etmedi, kullandım ancak oyun vs oynayamadım haliyle. Ancak aldığım diğer casper ürünler her zaman kıskanıldı resmen. Masaüstü Casperda ise insanlar NSF Carbon'u low değerlerde oynamaya çalışırken hemen hemen aynı sistemlerle, ben Casper bilgisayarımla high değerlerde çatır çatır oynuyodum.

vahapcemil arkadaşın da tavsiyeleriyle bi bilgisayar aldım Casper Notebook. Özellikleri i7 2630qm işlemci - nvidia 540m

aletim henüz 1 haftasını yeni doldurdu. Günlerdir canavar gibi oyun oynuyorum başından kalkmadan. Aletin normal haldeki ekran kartı ısısı (oyunsuz) 42*C işlemci ise 51*C Yaklaşık 5 saat durmak bilmeyen bi oyun performansından sonra (CrySis 2 tümü high grafik değerleri ve 1280-760 ekran çözünürlüğü) oyundan çıktığım anda ısı 56*C'idi. Fanları gayet performanslı şu an Casperların ve yerleşim düzeni gerçekten başarılı olmuş gördüğüm kadarıyla. Eski laptopum oyun bile oynamadan 60 derecelere çıkarken bu tam aksi yönde. Hele bir de 30 liraya gidip bi soğutucu alırsan bu değer iyice düşer ve maksimum alacağın ısı 55'i geçmez, bu da zaten muhteşem bi değer sayılır.

İşin özü, ben Caspardan çok çekmiş biri olarak aldığım üründen aşırı memnunum. Casper son 1 yıl 1.5 yıl içinde bu konuda iyi değişimlere gitti ve fiyat/performans/teknik destek açısından gerçekten "muhteşem"ler. Şunu da belirteyim, garantiye 2 kez aynı arızadan giden dizüstü bilgisayarım casper tarafından "müşteri memnuniyeti" sebebiyle kutulu olarak yepyeni gönderildi. Bunu hangi firma yapabilmiş bugüne kadar? Herkes yasal haklarını kullanıp mümkün olduğunca müşteriye sorunu atarken casper 2 aynı arızada ürünümü yensiiyle değiştirdi ve bidaha hiç aynı sorunu yaşamadım. 

Teknoloji şans işidir evet. 5 milyara Toshiba alırsın, üründe şanssızsındır alet arıza çıkartır. Aynı özelliklere 3te 1 fyatına Casper alırsın 3 sene paşalar gibi oynarsın. 

Önerim Casper'dan şaşmaman. Bir diğer temennim de teknoloji şansının senin yanında olması :)

Bir rica, Casper kullanmamış arkadaşlar neden "casper kaka" diye ortalıkta kötüler bilmiyorum ama, sanırım gidip 3 milyar verdikleri cihazların casperda 2 milyardan daha ucuza bulunabiliyor olması buna sebep. Saygılar.

kdr67
15-04-2011, 19:22   |  #24  
OP Yeni Üye
30 mesaj
Alıntı: OnurTRPN  
Yahu Caspera giydiren ve sürekli kalıplaşmış "casper kaka" olayı artık bitsin. Ben kendi tecrübelerimle anlatayım kararı siz verin.

Bugüne kadar 4 bilgisayarım oldu 3'ü Casper.  2 Masaüstü 2 Dizüstü. Bundan 3.5 yıl önce aldığım Casper dizüstü beni memnun etmedi, kullandım ancak oyun vs oynayamadım haliyle. Ancak aldığım diğer casper ürünler her zaman kıskanıldı resmen. Masaüstü Casperda ise insanlar NSF Carbon'u low değerlerde oynamaya çalışırken hemen hemen aynı sistemlerle, ben Casper bilgisayarımla high değerlerde çatır çatır oynuyodum.

vahapcemil arkadaşın da tavsiyeleriyle bi bilgisayar aldım Casper Notebook. Özellikleri i7 2630qm işlemci - nvidia 540m

aletim henüz 1 haftasını yeni doldurdu. Günlerdir canavar gibi oyun oynuyorum başından kalkmadan. Aletin normal haldeki ekran kartı ısısı (oyunsuz) 42*C işlemci ise 51*C Yaklaşık 5 saat durmak bilmeyen bi oyun performansından sonra (CrySis 2 tümü high grafik değerleri ve 1280-760 ekran çözünürlüğü) oyundan çıktığım anda ısı 56*C'idi. Fanları gayet performanslı şu an Casperların ve yerleşim düzeni gerçekten başarılı olmuş gördüğüm kadarıyla. Eski laptopum oyun bile oynamadan 60 derecelere çıkarken bu tam aksi yönde. Hele bir de 30 liraya gidip bi soğutucu alırsan bu değer iyice düşer ve maksimum alacağın ısı 55'i geçmez, bu da zaten muhteşem bi değer sayılır.

İşin özü, ben Caspardan çok çekmiş biri olarak aldığım üründen aşırı memnunum. Casper son 1 yıl 1.5 yıl içinde bu konuda iyi değişimlere gitti ve fiyat/performans/teknik destek açısından gerçekten "muhteşem"ler. Şunu da belirteyim, garantiye 2 kez aynı arızadan giden dizüstü bilgisayarım casper tarafından "müşteri memnuniyeti" sebebiyle kutulu olarak yepyeni gönderildi. Bunu hangi firma yapabilmiş bugüne kadar? Herkes yasal haklarını kullanıp mümkün olduğunca müşteriye sorunu atarken casper 2 aynı arızada ürünümü yensiiyle değiştirdi ve bidaha hiç aynı sorunu yaşamadım. 

Teknoloji şans işidir evet. 5 milyara Toshiba alırsın, üründe şanssızsındır alet arıza çıkartır. Aynı özelliklere 3te 1 fyatına Casper alırsın 3 sene paşalar gibi oynarsın. 

Önerim Casper'dan şaşmaman. Bir diğer temennim de teknoloji şansının senin yanında olması :)

Bir rica, Casper kullanmamış arkadaşlar neden "casper kaka" diye ortalıkta kötüler bilmiyorum ama, sanırım gidip 3 milyar verdikleri cihazların casperda 2 milyardan daha ucuza bulunabiliyor olması buna sebep. Saygılar.

Aldıgın pc'nin linkini atabilir misin kardeş ?

kdr67
15-04-2011, 20:33   |  #25  
OP Yeni Üye
30 mesaj

bu seçtiklerimden hangisini önerirsiniz