Bu özelliklere 5.000 Dolar verir misiniz?

CHIP Online
03-11-2008, 16:49   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Nokia, Vertu serisine yeni bir Ferrari modeli ekliyor. Sıkıcı teknik özelliklerin fiyatı şaşırtıyor.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Bu-o ... r-misiniz_9421.html

Eğer bir Ferrari'ye sahipseniz, muhtemelen çok fazla paranız da vardır ve bu kadar parayı nereye harcayacağınızı bilemiyor olabilirsiniz. Neyse ki Nokia, lüks telefon serisi Vertu'ya yeni bir Ferrari modeli daha ekleyerek sizi kara kara düşünmekten kurtarıyor.

Ferrari Ascent Ti adı verilen model titanyum bir kasaya sahip, arka kısımdaki kamera ve flaş bölümü de safir ve kristal karışımından imal edilmiş. Daha da önemlisi, pil kapağı tamamen bir Ferrari'nin kaputuna benzetilmiş. Tüm bunların fiyatı ise, henüz resmi açıklama yapılmasa da, yaklaşık 5.000 Dolar olacak.

"Tasarım lüks olsa da bir telefona bu kadar para verilmez, herhalde özellikleri çok iyi" diyenler için telefonun özelliklerini de sıralayalım: 4 GB dahili bellek, flaşlı 3 MP kamera ve 3G. Ama tüm bunlar standart özellikler diyorsanız bakalım buna ne diyeceksiniz: Telefonu alanlar, Ferrari logolu bir telefon kılıfına, Ferrari temalı duvar kağıdı ve melodilere de sahip olacak. İnanılmaz, öyle değil mi?

Tüm konu: Bu özelliklere 5.000 Dolar verir misiniz?

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Ferrari logolu sıradan bir telefona neden 5.000 Dolar verilir?

physfg
03-11-2008, 17:29   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,686 mesaj

zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış derler öylede oldu ama parmaklarım yoruldu sanki....KahkahaKahkahaKahkaha

Son Düzenleme: physfg ~ 03 Kasım 2008 17:29
Kapalı Hesap (76993)
03-11-2008, 17:33   |  #3  
Kapalı Hesap
1,382 mesaj

Bu telefonun fabrikasını alacak kadar param olsa bile bu telefona 5000 vermem

Forza Bjk
03-11-2008, 18:27   |  #4  
Üye
86 mesaj

Çok saçma olmuş

piRe_
03-11-2008, 18:41   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,183 mesaj
Sting_32
Bu telefonun fabrikasını alacak kadar param olsa bile bu telefona 5000
Bu lafın üzerine yorum yazmak haksızlık olur. Beğendim
Parası çok aklı kıt olan alabilir. Kahkaha Altın kaplama olsa ne yazar...

elrohiremre
03-11-2008, 19:57   |  #6  
Yıllanmış Üye
269 mesaj

Telefonun yanında ferrari arabada veriyorlarsa neden olmasın

candygirl
04-11-2008, 14:44   |  #7  
Üye
87 mesaj

Ben n73 ümle mutluyum. Kendimce dünyanın en iyi telefonuna sahibim.
Ne yapayım bu arabandan bozma telefonuKahkahaSinsi

Son Düzenleme: candygirl ~ 04 Kasım 2008 14:45
SchenooL
04-11-2008, 14:58   |  #8  
Yeni Üye
40 mesaj

Parası fazla olanlar, harcayacak yer bulamayanlar, illa ki bunu alacaklardır. Ferrari arabası olanların telefonuda ayrı ve özel olmalı zaten değil mi?  Telefonun altın kaplama olsa ne yazar. Nihayetinde telefon işte. "Eşeğe altın semer vursan, eşek, yine eşektir"

Banned
04-11-2008, 15:36   |  #9  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Einstein'nın Görecelilik kuramına göre paranın kıymetide görecelidir.Günlük geliri (özellikle gelir babasınınsa) 5-10 bin dolar olan için 5000 dolarlık telefon nedir ki, valla kesmez bile.

skayas
04-11-2008, 15:49   |  #10  
Taze Üye
1 mesaj

yemeye ekmeği yok cebinde vertusu olur hemide ferrarili

Fattur
04-11-2008, 17:03   |  #11  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

can sıkıntısına

physfg
04-11-2008, 17:21   |  #12  
Yıllanmış Üye
1,686 mesaj
khramn
Einstein'nın Görecelilik kuramına göre paranın kıymetide görecelidir.Günlük geliri (özellikle gelir babasınınsa) 5-10 bin dolar olan için 5000 dolarlık telefon nedir ki, valla kesmez bile.
einstein in böle bi kuramı yokOha! yani parasal görecelik...Beğendim...yanına altın harflerle khramn teorisi yazalım mıKahkahaKahkahaKahkaha

Banned
04-11-2008, 17:40   |  #13  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj
physfg
einstein in böle bi kuramı yokOha! yani parasal görecelik...Beğendim...yanına altın harflerle khramn teorisi yazalım mıKahkahaKahkahaKahkaha
Einstein'nın Görecelik kuramını bilseydiniz ne demek istediğimi zaten  anlar, yorumumu saptırmaya çalışmazdınız.Para bir değerdir. Görecelik kuralı değerlerin göreceli olduğunu ifaade eder.Örneğin zaman. Bir futbol maçında zoraki gol üstünlüğünü ele geçirmiş bir takım ile bastırıp gol bulmaya çalışan rakibi için maçın bitmesine kalan süreler çok farklıdır.Birine sorsan çok uzun diğeri için çok kısa süre kalmıştır. Görecelilik hakkında sadece bir örnekte bulundum. Açıklamaya çalıştığım görecelilik kuramı tüm değerler için geçerlidir.

Keşke biraz arştırmacı olsak, keşke okusak araştırsak, keşke bilsek, keşke bilerek konuşşak, değil mi?

Barış
04-11-2008, 17:55   |  #14  
Barış avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,971 mesaj

aL işte adamın elinde bu telefon var altında doqan ne anladım ben bu işten :)

ya aldınm ikisinide alıcam yada 3310 devam

physfg
04-11-2008, 19:09   |  #15  
Yıllanmış Üye
1,686 mesaj
khramn
Einstein'nın Görecelik kuramını bilseydiniz ne demek istediğimi zaten  anlar, yorumumu saptırmaya çalışmazdınız.Para bir değerdir. Görecelik kuralı değerlerin göreceli olduğunu ifaade eder.Örneğin zaman. Bir futbol maçında zoraki gol üstünlüğünü ele geçirmiş bir takım ile bastırıp gol bulmaya çalışan rakibi için maçın bitmesine kalan süreler çok farklıdır.Birine sorsan çok uzun diğeri için çok kısa süre kalmıştır. Görecelilik hakkında sadece bir örnekte bulundum. Açıklamaya çalıştığım görecelilik kuramı tüm değerler için geçerlidir.

Keşke biraz arştırmacı olsak, keşke okusak araştırsak, keşke bilsek, keşke bilerek konuşşak, değil mi?

kapitan kızdın hemen yawww asıl sen ince espriyi anlamadın...ayrıca eminim sizden çok görelilik okudum zaten görecelik değil görelilik dir ...bilgilere bakarsanız bi fizikçi ile tartıştığını görürsün...
uzatmak istemiyorum ...

Son Düzenleme: physfg ~ 04 Kasım 2008 19:17
physfg
04-11-2008, 19:20   |  #16  
Yıllanmış Üye
1,686 mesaj

ayrıca maçtaki görelilik sadece hissidir yani iki ifadenin (hız,kütle,zaman)göreli olabilmesi için iki farklı referans sisteminde olmaları gerekir yani maçtaki süre algısı görelilik ile değil psikoloji ile açıklanır...
tıpkı sıkıntılı bi gece de gün doğmaz gibi gelir ama geçen süre aynıdır görelilik de ise referans sistemleri farklı olduğu için ölçülen süreler de farklıdır.....bilginize

Son Düzenleme: physfg ~ 04 Kasım 2008 19:20
Kapalı Hesap (76993)
06-11-2008, 16:56   |  #17  
Kapalı Hesap
1,382 mesaj

Ne Einstein'mış arkadaş bir Einstein için birbirinizi niye kırıyorsunuz :D

ArctificiaL
08-11-2008, 09:14   |  #18  
Taze Üye
12 mesaj

aslında zaman diye birşey bile var sayılmaz. Varsa da bizim algıladığımıza zaman demekte zorlanıyorum ben. Güneşin dönüşünü referans alıyoruz bakarmısınız şu ileri teknolojiye!!! tam linki ve ayrıntıları hatırlayamasam da deniz seviyesi ve deniz seviyesinden birkaç bin metre yüksekte ölçülen iki ayrı zamanın uzun bir süre zarfında sapma oluşturacağıyla ilgili bir çalışma okumuştum. yani zamanın varlığı ya da doğruluğu hiçte kesip atılacak kadar net değil. herneyse alakasız oldu ama yeri gelmişken yazayım istedim...

telefona gelince, 5000 doların da alıcısı çıkar dert mi değil olay.. olay bu vasat özelliklere bu fiyat istemeleri. eh bende alabilecek bir durumda olsam vermezdim elbette.

Son Düzenleme: ArctificiaL ~ 08 Kasım 2008 09:17
SAİNT
08-11-2008, 09:51   |  #19  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

arkadaşlar konu amacını aşmiş ve kimya matematik astronomi fizik buralara kadar gelmiş türk insanın teknoloji ve gerekli edevatı sağlasan onlara teslim etmiş olduğunuz teknoloji aynı yerinde saydırır ama bi konu açarsanız şu nasıl olur diye bide bakmışınız lafı soran adam derki ya benim soru ne oldu ama aslında sorun sahibi bunu bilemez çünkü soru o kadar değişmiştirki kim ne anlattığını bile bilmiyordur sorunun gerceği neydi nasıl başlamıştı bu bile bilinmez herkes kendince gubuzluk yapmaya devam lavbalilik diz boyu.

Son Düzenleme: SAİNT ~ 08 Kasım 2008 09:53
physfg
08-11-2008, 13:15   |  #20  
Yıllanmış Üye
1,686 mesaj
saint
arkadaşlar konu amacını aşmiş ve kimya matematik astronomi fizik buralara kadar gelmiş türk insanın teknoloji ve gerekli edevatı sağlasan onlara teslim etmiş olduğunuz teknoloji aynı yerinde saydırır ama bi konu açarsanız şu nasıl olur diye bide bakmışınız lafı soran adam derki ya benim soru ne oldu ama aslında sorun sahibi bunu bilemez çünkü soru o kadar değişmiştirki kim ne anlattığını bile bilmiyordur sorunun gerceği neydi nasıl başlamıştı bu bile bilinmez herkes kendince gubuzluk yapmaya devam lavbalilik diz boyu.
bura ağır kaçtı gibi sanırsam laf atıp tartışma açmak istemiyorum...

burası özgür bir forum değil mi arkadaş benim bu konudan anladığım ve aklıma gelen bilim ise ne yapabilirim...ayrıca konu başlığında alın bunu tartışın diyor  ahanda biz de tartıştık...cevapların hemen hemen hepsinden bu para verilmez anlamı çıkıyor...