Bu Programlar Hakkında Bilmeniz Gerekenler...

LENO7
08-03-2012, 17:31   |  #1  
LENO7 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
2,019 mesaj

Binbir tane PC/Açılış-kapanış/Gezinti/İnternet hızlandırma gibi programlar vardır...
Bu programların üreticileri bize bu programı indirdiğinizde yok bilgisayarınız yok internetiniz yok bilmem ne acayip şekilde hızlanıcaktır falan diye açıklamalar yapıyorlar..Kimi programlar ücretli kimileri ise bedava...
Artık bildiğim birkaç bilgi ile sizleri de bilgilendirmek istiyorum...

Disk Birleştirme:Diski birleştiriyor ve Diskte yer açıyor bu doğru fakat Disk Birleştirme yaptığınızda internet açılış hızı program oyun gibi şeylerin açılışının baya yavaşladığını göreceksiniz...hatta isterseniz deneyin..
Bende olan bir sorundan bahsediyim..Bir disk birleştirme programı vardı..indirdim diskimi birleştirdim baktım internetim yavaşladı..indirme hızımda yavaşladı...Metin2'ye giriyorum ''Sunucuya BAğlanıcaksın''yazısında duruyor oyuna bağlanmıyor...Point Blank oyununu açıyorum eksik dosya hatasını veriyor..İşte bütün suç Disk Brleştirme Programının..

İnternet hızlandırma programları var bunlar bir kandırmacadır..zaten herkes internetinin son hızıyla internete giriyor..internet hızlandırma programı ne yapıcakki internetimiz hızlanıcak..neyse bir deniyim dedim indirdim Download hızım arttı ama şimdide upload hızım düştü..Download hızım düştüğünde Upload Hızım Yükseliyor işte bütün suç bu gibi programların..

Uninstal(Program Kaldırıcı):bunu zaten biliyorsunuz...bir program kaldırıcaksınız onu bu programla kaldırıyorsunuz sonra Uninstal programı tarama yapıyor kaldırdığımız programın arkasında kalan gereksiz dosyaları siliyor...Benim başıma gelen bir şeyi anlatıyım...bu Uninstal programını indirdim..sonra bu programla sistemden bir programı kaldırdım tarama yaptı gereksiz dosyalar geldi devam ettim uyarı geldi bunu yapmanız için sistemi yeniden başlatmanız gerekir diye bir uyarı..bende kabul ettim..bilgisayar kapandı sonra açılırken bakıyorum hata veriyor..C/Windows dosyası eksik veya silinmiş olduğundan sistem başlatılamıyor diye hata geldi..bende format atmak zorunda kaldım bu programın yüzünden..

Ccleaner:bu program çerezleri sistemde kayıtlı olan bilgiler fln silmemize yarıyor...Aslında program iyi birşey..ama bilmemiz gereken bir şey var...
diyelimki Facebook'ta bir oyun oynucaksınız oyun yüklenmesini bekliyorsunuz oyun yüklendi açıldı oyunu oynatınız sonra kapattınız...Cclaner'i çalıştırıyorsunuz Ccleaner az önce oynadığınız oyunun sisteminize giren verileri silicek ve silindi..
tekrar Facebook'a giriyorsunuz gene aynı oyunu açıyorsunuz bu sefer gene oyunun yüklenmesini beklemek zorundasınız çünkü eğer az önce Ccleaner'i çalıştırmasaydınız oyun sisteminizde olan dosyaların yardımı ile hemen yüklenicekti fakat Ccleaner o dosyaları sildiği için yapacak birşey yok..

daha birsürü şeyler var ama benden bu kadar...

Kısacası bu tip programları hiç kullanmayın...Tam tersi dahada yavaşlatıyor ve dahada zorluk çıkarıyor...

Son Düzenleme: LENO7 ~ 10 Nisan 2012 00:29
bosluk
08-03-2012, 18:02   |  #2  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

Ccleaner dışında katılıyorum aslında. Sadece onda herşeyi seçmemek lazım. Ben firefox kullandığımdan örneğin, ilk sayfasındaki alttan tek şık dışındakileri seçiyorum ve ikinci sayfada da firefox altındaki pek az şeyi işaretleyip temizliğe geçiyorum işimi güzel görüyor bu şekilde. Programdaki problem aslında silmesinden ziyade açıldığında bir sihirbaz menüsü olmaması sanırım. Silmeden önce 2-3 pencere çıksa ve orda atıyorum tarayıcı şifrelerine, oturumlara, önbelleklenen sitelere dokunma gibi bir seçim yeri olsa çok daha pratik olacak.

tBox
08-03-2012, 18:09   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
388 mesaj

ccelaner ve uninstall olarak  Revo Uninstall kullanıyorum arada, ki zararını da görmedim

Zaten hackerlar da sizin en çok ne istediğinizi biliyor ona göre sahte program yazıyorlar bunun dışında disk birleştirme olarak windowsun kendi disk birleştiricisin kullanabilirsin.

İnternet hız arttırıcı diye bir şey yok varda sana yarardan çok zararı olur zaten mantıklı insan yüklemez genelde böyle şeyleri anca internetle yeni tanışacaksın filan.

Hayalet 26
08-03-2012, 18:21   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,018 mesaj

Yazdıklarından çıkan sonuç şu:
Bu programları kullanmayı bilmiyorsun.(Dost acı söyler.)
Hiçbir disk birleştirici program internet bağlantı hızını düşürmez.Bağlantı hızı sadece servis sağlayıcı tarafından düşürülür veya yükseltilir.Disk birleştirici kullanıyorsanız yapmanız gereken sadece o programla birleştirme işlemi yapılmalıdır.Yani ister auslogic disk defrag ister defragler ya da windowsun kendi disk birleştiricisi olsun hangisini kullanıyorsanız bu işlemi devamlı aynı programla yapmak gerekir.Çünkü bu tür programların hepsinin kendine göre bir çalışma algoritması vardır,hepsinin yöntemi farklıdır.Bu programları karma şekilde kullanmak diskleri rahatlatacağı yerde daha da karmaşık bi hale getirecek ve sistem kararlılığı bozulacaktır.Program kaldırıcıların sistemi açılmaz hale getirdiğine ben hiç rastlamadım.Windowsun program ekle kaldırını ben hiç kullanmam.Senelerdir Revo Uninstaller kullanırım ve bu program işini mükemmel yapıyor şimdiye kadar hiç bir sorun çıkarmadı.Ccleaner de aynı şekilde son derece yararlı bir program mutlaka sistemde bulunmalıdır.Ayarlarında hariç tutulacak çerezler veya dosyalar için seçenekler var.
Katıldığım tek nokta internet hızlandırıcılar.Bu tür programları kullanmayı ben de tavsiye etmiyorum,hiç bir faydaları yok.

Sayın bosluk CCleaner de bahsettiğiniz ayarlar kısmen de olsa var...  

Son Düzenleme: Hayalet 26 ~ 08 Mart 2012 18:39
LENO7
08-03-2012, 18:46   |  #5  
LENO7 avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,019 mesaj

Anlayan Anlar arkadaş..Ben gerekeni dedim..gerisi size kalmış...Kaç aydır sisteme hiçbir yardımcı program kurmadım..Birtek Ccleaner kullanıyorrum...
Ne bu be yok programı kur yok tara yok onunla bununla başını ağrırt yok bilmem ne...ben programsız daha rahatım...
İyi düşünmüyorsunuzki ben diyorumki bu programların yapımcısı bizim bilgisayarı hızlandırmayı değil programlardan kazandıkları parayı artırmak istiyorlar...onun için insanları kandırıyorlar...

Kapalı Hesap (128169)
08-03-2012, 18:47   |  #6  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 40
2,851 mesaj

Ben de CCleaner kullanırken sıkıntı çekmedim. Diğerleri doğrudur fakat CCleaner ile ilgili kötü bir program değil. İstediğimiz şekilde, neleri temizleyip temizlemeyeceklerimiz kendimiz seçebiliyoruz. Kayıt defteri hatalarını düzeltme ve güvenli bir temizlik yapma gibi özellikleri var ve bunlar hoşuma gidiyor.

fbli
08-03-2012, 18:53   |  #7  
fbli avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
1,158 mesaj
Alıntı: LENO7  
Binbir tane PC/Açılış-kapanış/Gezinti/İnternet hızlandırma gibi programlar vardır...
Bu programların üreticileri bize bu programı indirdiğinizde yok bilgisayarınız yok internetiniz yok bilmem ne acayip şekilde hızlanıcaktır falan diye açıklamalar yapıyorlar..Kimi programlar ücretli kimileri ise bedava...
Artık bildiğim birkaç bilgi ile sizleri de bilgilendirmek istiyorum...

Disk Birleştirme:Diski birleştiriyor ve Diskte yer açıyor bu doğru fakat Disk Birleştirme yaptığınızda internet açılış hızı program oyun gibi şeylerin açılışının baya yavaşladığını göreceksiniz...hatta isterseniz deneyin..
Bende olan bir sorundan bahsediyim..Bir disk birleştirme programı vardı..indirdim diskimi birleştirdim baktım internetim yavaşladı..indirme hızımda yavaşladı...Metin2'ye giriyorum ''Sunucuya BAğlanıcaksın''yazısında duruyor oyuna bağlanmıyor...Point Blank oyununu açıyorum eksik dosya hatasını veriyor..İşte bütün suç Disk Brleştirme Programının..

İnternet hızlandırma
programları var bunlar bir kandırmacadır..zaten herkes internetinin son hızıyla internete giriyor..internet hızlandırma programı ne yapıcakki internetimiz hızlanıcak..neyse bir deniyim dedim indirdim Download hızım arttı ama şimdide upload hızım düştü..Download hızım düştüğünde Upload Hızım Yükseliyor işte bütün suç bu gibi programların..

Uninstal(Program Kaldırıcı):bunu zaten biliyorsunuz...bir program kaldırıcaksınız onu bu programla kaldırıyorsunuz sonra Uninstal programı tarama yapıyor kaldırdığımız programın arkasında kalan gereksiz dosyaları siliyor...Benim başıma gelen bir şeyi anlatıyım...bu Uninstal programını indirdim..sonra bu programla sistemden bir programı kaldırdım tarama yaptı gereksiz dosyalar geldi devam ettim uyarı geldi bunu yapmanız için sistemi yeniden başlatmanız gerekir diye bir uyarı..bende kabul ettim..bilgisayar kapandı sonra açılırken bakıyorum hata veriyor..C/Windows dosyası eksik veya silinmiş olduğundan sistem başlatılamıyor diye hata geldi..bende format atmak zorunda kaldım bu programın yüzünden..

Ccleaner:bu program çerezleri sistemde kayıtlı olan bilgiler fln silmemize yarıyor...Aslında program iyi birşey..ama bilmemiz gereken bir şey var...
diyelimki Facebook'ta bir oyun oynucaksınız oyun yüklenmesini bekliyorsunuz oyun yüklendi açıldı oyunu oynatınız sonra kapattınız...Cclaner'i çalıştırıyorsunuz Ccleaner az önce oynadığınız oyunun sisteminize giren verileri silicek ve silindi..
tekrar Facebook'a giriyorsunuz gene aynı oyunu açıyorsunuz bu sefer gene oyunun yüklenmesini beklemek zorundasınız çünkü eğer az önce Ccleaner'i çalıştırmasaydınız oyun sisteminizde olan dosyaların yardımı ile hemen yüklenicekti fakat Ccleaner o dosyaları sildiği için yapacak birşey yok..

daha birsürü şeyler var ama benden bu kadar...

Kısacası bu tip programları hiç kullanmayın...Tam tersi dahada yavaşlatıyor ve dahada zorluk çıkarıyor...

Dediklerinin çoğuna katılmıyorum...

Disk birleştirmeyi kullanma şeklin her hafta genel bir bilgisayar temizliğinden sonra "Auslogics Disk Defrag" ile diski birleştirmek ve optimize etmektir. Olur ki bir parogram bozulursa programı tekrar kullanıp birleştirme yapmalısın. Bilgisayarında onlarca program olsa ve 2 dk dan daha uzun sürede açılıyorsa, süreler yarıya iner ve bilgisayarın iki kat hızlanır.

Hızlandırma programlarıyla pek aram yok ama yanlış yapılandırmalar tabiki de hızı düşürür. İşin mantığı sayfalarda gezerken birden çok kanaldan sayfayı yüklemektir. Bazen işe yarayabileceği gibi bazen zararı bile olabilir.

Kendim kullandığım ve herkese tavsiye edebileceğim Revo Uninstaller bu alanda en iyisidir. Bunu kimseyle tartışmam. Programı senelerdir kullanırım. Yaptığı şey gereksiz ve yük yapan dosyaları silmek. Kullanıcının görevi ise listeden silinmesi zararlı olabilecek dosyaları ayırt etmek ki bu çok zor değil. Bir kullanıcı yüzlerce program dener. Hepsi de iz bırakır. Bu nedenle gerekli.

CCleaner yerine Auslogics Boost Speed öneririm. Win 7 için daha iyi. Ayrıca Facebook oyunundan çıkıp CCleaner ile temizlik yapıp tekrar oyuna girmek zaten çoğu kişinin yapmayacağı bir hareket diye düşünüyorum. Benim tarayıcım çıktıktan hemen sonra tüm geçmiş verilerini silmek üzere ayarlı. Hiç bir sorunda yok.

LENO7
08-03-2012, 19:19   |  #8  
LENO7 avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,019 mesaj

Kardeşim Allah Aşkına Bir Sus ya..
Yetmedi ozaman gel bana bu programların kullanma şeklinide öğret istersen..
Profesyonel bir kullanıcıyım..Şimdiye kadar ister uzaktan yardım ile olsun ister evlerinde olsun herkese her zaman bilgisayar konusunda yardım ettim..onlara iyiliklerim dokundu...
bu programları kullanmayın diyorum sebebini de herşeyinide açıkladım ama malesef yetmedi ne yapalım..
biri ordan atlar yok kullanmasını bilirsen yok bilmem ne...
Daha ne yapıyım kardeşim....

Kapalı Hesap (128169)
08-03-2012, 19:28   |  #9  
Kapalı Hesap
2,851 mesaj

Biz ne yaptık ki :D Benim de açtığım bazı konularda insanların düşüncesi bana ters düşüyor ve onları değerlendiriyorum. Boşuna trip yapıyorsun yani. Herkes olumlu cevap vermeye zorunlu değil...

LENO7
08-03-2012, 19:37   |  #10  
LENO7 avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,019 mesaj

Hiç Olumlu cevap beklemedim...ben sadece yukarda bana yazılanlara kızıyorum...Biri diyor kullanmasını bilmiyon öbürü diyor bu böyle şu şöyle...

Kapalı Hesap (230936)
08-03-2012, 19:39   |  #11  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 12
771 mesaj
Hiç Olumlu cevap beklemedim...ben sadece yukarda bana yazılanlara kızıyorum...Biri diyor kullanmasını bilmiyon öbürü diyor bu böyle şu şöyle...
Hoşgeldin Yar Yüreğime
Boşver Be
Elalem Ne Derse Desin
Hadi Hadi Hadi Hadi Hadeee    

Kahkaha

Kapalı Hesap (128169)
08-03-2012, 19:40   |  #12  
Kapalı Hesap
2,851 mesaj
Alınma abi :D

Banned
08-03-2012, 22:08   |  #13  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
563 mesaj

http://inciswf.com/z92twxvg.swf