Bu Programlar Ne İşe Yarar

Fubiku
24-06-2009, 07:42   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
226 mesaj

Casper Nirvana dizüstü kullanıyorum.Gereksiz bir program yüklü mü diye merak ediyorum.Bu programların tek tek ne işe yaradığını yazarmısınız?

derdani
24-06-2009, 08:29   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
183 mesaj
Gereksiz bir program yüklü mü
Bu programlara Bloatware denir Üstte verdiklerin değilde deneme sürümü olan programlar, gereksiz eklentiler vs gbi gereksiz ve sitemi yoran programlara denilir

Ayrıntılı bilgi için

Bloatware temizliği için -> PC Decrapifier programını kullanabilirsin

Bilgisayarinizi yeni aldiniz, hem de Acer, DELL, HP gibi bir markali bilgisayar, ama bu sirketler sisteminize istemediginiz bir suru gereksiz ve bilgisayariniz yoran programlari da beraberinde yuklemisler

bunlardan kurtulmak her zaman kolay olmuyor, bircogunu programlardan kaldirabiliyorsunuz ama hepsini degil maalesef, artik sizi bu dertten kurtaran bir tiklama kadar yakin PC Decrapifier.

Bu program size yuklu olan gereksiz programlari gosterip bir tiklama ile siliyor,

ufak bir google araştırması ile daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsin

Son Düzenleme: derdani ~ 24 Haziran 2009 08:31
Trance
24-06-2009, 09:45   |  #3  
Trance avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,058 mesaj

Keyboard Manager Utility = Klavye deki bazı özel tuşlara görev atamak ayarlamak için gerekli bir program.
Intel Matrix Storage Manager = intel chipsetli anakartlarda IDE,Sata,Ahci, gibi HDD ler için gerekli bir program.
Synaptics Pointing Device Driver = Laptop taki mouse yerine kullandığınız Touch Pad için gerekli sürücü.
Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable = Bazı Programların Çalışması için gerekli yardımcı program.
Realtek USB 2.0 Card Reader = Hafıza Kartlarını Okuyucunun programı gerekli.

pl2303 ne olduğunu anlayamadım ! benden bu kadar umarım faydalı olmuştur.

Fubiku
24-06-2009, 10:09   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
226 mesaj

Sağol Trance araştırmalarımla söylediklerinle aynı kanıdayım..