Bu sıcaklıklar normal mi ve H115i hakkında

Veloce
17-09-2017, 11:14   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
230 mesaj

Merhaba arkadaşlar yeni bir pc topladım h115i soğutucum var.

Biraz önce fark ettim ki Corsair Link kablosu takılmamış, kendim taktım.

PC yi açtığımda fan fazla sesli çalışmaya başladı, CorsairLink4 programından fanı Quiet moda aldım. Şu an normal ama link kablosu ile bağladığım için otomatik olarak mı kendini bir üst moda aldı, neden birden sesli çalışmaya başladı anlamadım?

Şu an ki değerlerim bu şekilde anlık olarak 1-2 derece yükselip azalabiliyorlar, ama bu PCH ve PCH diyot ısısı kafama takıldı şu an 49 a 56 olmuş vaziyette.

AtAvratSilah
17-09-2017, 11:54   |  #2  
AtAvratSilah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
198 mesaj

çok sıcak değil mi  ? değerler aşırı gözükmekte hani yük altında da değil . link kesinlikle kontrol edlilmeli . amatör ellerde böyle oluyor işte linki nasıl takmazlar . aklım halen link kablosunda . link .

AtAvratSilah bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Veloce
17-09-2017, 12:13   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
230 mesaj
Alıntı: AtAvratSilah  
çok sıcak değil mi ? değerler aşırı gözükmekte hani yük altında da değil . link kesinlikle kontrol edlilmeli . amatör ellerde böyle oluyor işte linki nasıl takmazlar . aklım halen link kablosunda . link .

Aynen bana da fazla gibi geliyor değerler, ne yapmamız lazım link kablosu kolay bir yerde takıp çıkarmak için. Bir de kendi kendine ara gaz verir gibi fanlar hızlanıp yavaşlıyor bir süre hızlı devam ediyor bunlar normal indirme, masaüstü işlemleri sırasında oluyor. Ne yapmam gerekiyor?

klyglsn
19-09-2017, 01:14   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 90
728 mesaj

boştayken yüksek tabi ama sadece ısısı değil çekirdek fazıda çok yükselmiş gibi 1.7 volt nedir bende amd 8350 5 ghz ye yakın kullanıyorum odayı soba gibi ısıyor maşallah 1.5 geçtiğini  görmedim gerçi sisteminiz çok güçlü!! nomalde olabilir yeni sistem bioslarda anlayan bir uzmana göstermeniz lazım