bu sisteme ubuntu kurulurmu?

50c3nt
05-03-2012, 22:08   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
318 mesaj

merhaba arkadaşlar  maya 3d kullanıcısıyım.maya nın linuxda daha hızlı çalışdını duyuyorum.win 7 render almakta ve projelerımde rahat çalışmakta zorlanıyorum pc ye o.ç yapmak yerine ubuntu kurmak istiyoırum  ancak uyumluluk sorunu yaşarmıyım diye sormak istedim donanımım şöyle;

İşlemcim  amd  x6 1055t 
ana akrt:Asus M4A89TD PRO/USB3
ram:GSKILL 8GB (2X4GB) RIPJAWSX DDR3 1333MHZ CL7 1.5V DUAL KIT RAM ( en çok bu parçadan çekiniyorum uymaya bilir diye)
samsung 1tb 32mb
ekran kartı:XFX 6850
DVD ROM:ASUS (modelı tam bılmıyorum)
bu siteme  kursam sorun yasarmıyım?birde windows uzerine ubuntu kursam ya da dıskı 2 ye bolup 500 win 500 ubuntu yapsam sadece ubuntu kurmakla aynı şeymi yoksa  tam performan almak için sadece ubuntu kurmam mı grekiyor?

Kapalı Hesap (153334)
06-03-2012, 01:01   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj

denemeden bişey bilemeyiz.

http://www.ubuntu.com/

Windows 7 kurulu ise ayrı disk olmak zorunda ama şansını dene.İlk önce ubuntuyu kur sonra üzürine win7 windows 7 biraz uyuzluk yapıyor.Ubuntunun açılmasını ve hızlı çalışmasını engelliyor.Wubi de aynı şekilde çok ağır.Makinen iyi sanal makineye ubuntuyu kurmayı dene en azından bilgin artsın.Sonra begenirsen normal hdd yüklersin.
Ama windows kullanan genelde windows u tercih ediyor nedeni kolaya alıştıklarından bilmedikleri şeyler zoruna gidiyor.Aynı windows 8 gibi.
Aslında microsoft çok büyük bir hata yaptı.Windows 8 kolay kullanıma sahip değil.İnsanlar ilk başta zorlanıcak bu zorlanma başka işletim sistemlerini deneme olayına itebilir insanları.Hani hesap makinesini kullanırsın alışırsın sonra daha karışık hesap makinesi kullanmaya çalışırsın beceremezsin sonra başka bir hesap makinesi alıp onu kullanırsın gibi.
Bence windows 8 tamda linuxa yaradı.Linux potansiyeli 5 e katlanıcak.Çünkü millet windows xp gibi bir sistem bekliyordu microsoft dahada zor bir sistemle insanların karşısına çıktı.
Allaha aşkına metroyu kaç kişi sevdi.Yada başlatsız masa üstünü.Denetim masasını bulana kadar adamın canı sıkılıyor.Bilgisayarı kapatmak ölüm.Power tuşuna basılı tut o daha kısa.
Linux günden güne kolaylaşırken windows da günden güne zorlaşıyor.Herkez bizim gibi bilgisayardan anlamıyor.Adam nerden bilsin masaüstüne dönemeyi.Adam nerden bilsin metroyu ribonu.
Dünayanın geneli xp kullandı çünkü çok kolaydı.Ve kusursuz gibiydi.Ama böyle giderse ben dahil çogu insan artık bedava yazılımlara geçicek.
DETROID demişti dersiniz.(win8 den sonra)

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (130317) ~ 06 Mart 2012 01:14
50c3nt
06-03-2012, 08:34   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
318 mesaj

:)tespittleri çok doğru cevap için sağol diskimi 2 ye bölüp kullanıcak ubuntuyu inşallah işime yarar:)