Bu siteler FAKE mi?

İtacHi_
03-01-2009, 11:12   |  #1  
İtacHi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,894 mesaj

Arkadaşlar internette gezerken şöyle bir siteye rastladım...

Denilene göre ii para kazandırıyor vee bende hemn bugün başlayıp 5 dk geçmeden 27$ yaptım.Ancak bu site fake bişeymi çünkü 75$ a geldiğinde tranfer yapabiliyoruz.Bunlar fake mi acaba???

Selçuk İslamoğlu
03-01-2009, 11:15   |  #2  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Tabii ki fake...

Kimse babasının oğluna bile 2 tıkladı diye para vermez.

panda34
03-01-2009, 11:25   |  #3  
Yıllanmış Üye
2,344 mesaj
burakesan_1993
Arkadaşlar internette gezerken şöyle bir siteye rastladım...

Denilene göre ii para kazandırıyor vee bende hemn bugün başlayıp 5 dk geçmeden 27$ yaptım.Ancak bu site fake bişeymi çünkü 75$ a geldiğinde tranfer yapabiliyoruz.Bunlar fake mi acaba???

Arkadaşım lütfen böyle sitelere kanıp internette sağda solda ref'ini verip
spam yapma . lütfen inanmayalım böyle şeylere
bir nevi saadet zinciri oluyor , insanlar kandıkça büyüyor böyle siteler .

ihsantoyoglu
03-01-2009, 12:43   |  #4  
Üye
66 mesaj

arkadaşım.o senin dediğin site kesin www.awsurveys.com dur.o siteden bende para kazandım.27 dolar.fakat 75 dolar çekilmesine izin veriyor.75 dolar yapabilmek içinde arkadaşlarına bir link yollayıp onlarında siteye üye olmasını sağlayabilirsin.ben hesapladım.40 kişi davetini kabul ederse 75 dolar paran oluyor.ama gerisini bilmiyorum.yani o parayı verip vermediğini bilmiyorum.

xAngmar
11-01-2009, 12:27   |  #5  
Yıllanmış Üye
190 mesaj

o site yalan ilk basta bi 24 lük veriyor sonra yalan :D

Tuncay_Sukan
21-01-2009, 11:26   |  #6  
Yıllanmış Üye
255 mesaj

:) fake bile denmez  bunlara yav  direk sahtekar  bunların  hepsi

by_mehmet_emin
03-02-2009, 14:51   |  #7  
Yeni Üye
31 mesaj

kardeş SEnin Dediğin Bir Site.Bu Konuyu Açan Arkadaş ise Farklı sitelerden Bahsediyor...

Fattur
14-03-2009, 21:04   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj
ihsantoyoglu
arkadaşım.o senin dediğin site kesin www.awsurveys.com dur.o siteden bende para kazandım.27 dolar.fakat 75 dolar çekilmesine izin veriyor.75 dolar yapabilmek içinde arkadaşlarına bir link yollayıp onlarında siteye üye olmasını sağlayabilirsin.ben hesapladım.40 kişi davetini kabul ederse 75 dolar paran oluyor.ama gerisini bilmiyorum.yani o parayı verip vermediğini bilmiyorum.
bende sana katlıyorum mehmet emin sayesinde bu konuya baktım

Ben 27$ dan öte gidemedim.ama bildiğim kadarıyla böyle siteler var

ayrıca selçuk abimiz öyle demiş ama o siteler pastanın büyük dilimini yerken bize artıklarını veriyorlar.Pasta aldırıyorlar bir nevi.Bal tutan parmağını yalar hesabı Kahkaha

ReFeRaNSs
14-03-2009, 21:09   |  #9  
Yıllanmış Üye
1,225 mesaj
ihsantoyoglu
Kabul etmek ile oluyorsa 40 tane kişi bulmak yerne 20 dk ayırıp 40 tane msn adresi açıp kendi yağımda kavrulurum tabi ip takibi yoksa :)

Fattur
15-03-2009, 17:12   |  #10  
Yıllanmış Üye
5,768 mesaj
ercanyerci
Kabul etmek ile oluyorsa 40 tane kişi bulmak yerne 20 dk ayırıp 40 tane msn adresi açıp kendi yağımda kavrulurum tabi ip takibi yoksa :)
ip+coockie takibi var..KahkahaKahkahaKahkahaKahkaha

trinity
15-03-2009, 17:14   |  #11  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,103 mesaj

inanmayın böyle şeylere bunlar saadet zinciri fvardı bir zamanlar onun gibi sahteci bir şey sizi sömürmektir amaçları

Fattur
18-03-2009, 17:50   |  #12  
Yıllanmış Üye
5,768 mesaj
trinity
inanmayın böyle şeylere bunlar saadet zinciri fvardı bir zamanlar onun gibi sahteci bir şey sizi sömürmektir amaçları
sana anlatması zor olacağından mantığını hiç uğraşmıyorum.
Bu konuya sünger çekelim Kahkaha
Kapansın bence..

tolter
03-04-2009, 17:42   |  #13  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,603 mesaj

ewet bende üye oldumm sonrada anladım süperteklif gibi bişey kandırmaca

ersan1
09-04-2011, 05:47   |  #14  
Taze Üye
3 mesaj
Alıntı: karayel-95  
Internetten Para kazanmak  isteyenlere MSN'den online olarak her türlü yardım ediyorum

[email=akarayel42@hotmail.com]akarayel42@hotmail.com[/email]

Merhaba

Ben Abdullah Karayel

1 yıla aşkın süredir İnternetten Para Kazanmak ile ilgili araştırmalar

yapıyorum.Baya tecrübe edindim ve tatmin edecek seviyede paralar

kazandım.Artık daha da açılıyorum ve MSN aracılığı ile İnternetten Para

Kazanmak isteyenlere yardımcı oluyorum.Sende yardım ettiklerim arasına

katılmak ister misin?

Eğer istersen benim tarafımdan hazırlanmış olan resimli anlatım dosyasını sana

göndereceğim.Bu anlatım dosyasını okuduğunda herşeyi öğrenmiş olacaksın.

NOT: HERŞEY ÜCRETSİZDİR.HİÇBİR ŞEKİLDE HİÇ BİR YERE ÖDEME

YAPMAYACAKSIN.AYRICA UYE OLDUKTAN SONRA HER ZAMAN YANINIZDA

OLACAGIM SORMAK ISTEDIGINIZ HERSEYI BANA SORABILIRSINIZ. (BENIM DAVET LINKIM ILE UYE OLMANIZ SARTIYLA)

Ayrıntılar ve sormak istedikleriniz için ekleyin : [email=akarayel42@hotmail.com]akarayel42@hotmail.com[/email]

Abdullah Karayel,
Ne şekilde para kazandıracağınızı başka bir siteyede yazmışınız.  Senin niyetini hemen  anladım, aslında senin gibilere söyleyecek sözüm bile olmaz ama olurda bir kii senin tuzağına düşebilir diye, bu ilanını okuyacak olanlar için uyarı amaçlı yazıyorum.

Sakın "O Abdullah Karayel ben değilim, isim benzerliğidir" demiyesin. Google arama motoruna sana ait olan [email=akarayel42@hotmail.com]akarayel42@hotmail.com[/email] e-mail adresini yazarak, buradaki ilanınada ulaştım.

Şimdi başka bir sitede sana verdiğim cevabı, burada da vereceğim. Aslında sana cevap değil, diğer insanlara uyarı niteliğinde olacaktır yazım;
Abdullah KARAYEL isimli birisi, "Çift vatandaşlar için is teklifi" başlığı ile foruma bir yazı eklemiş.

Hayali bir iş atmış ortaya ve onunla iş (!) yapabilmeniz için öyle bilgi ve belgeler istemişki, bir an gözlerime inanamadım.

Bakın neler neler istemiş Abdullah Efendi sizden.

Yaşadığınız ve kimliğiniz bulunduğu ülkede bir banka hesabı açacakmışınız, bu hesap interaktif olacakmış yani internet üzerinden kullanılabilinen ve bu hesabın şifreside onda olacakmış.

Bitmedi;

Bu hesaba ait birde banka kartı olacakmış, o da Abdullah Efendi'de olacakmış.

Bitmedi;

Pasaportunuzu ve kimliğinizide tarattırıp Abdullah Efendi'ye gönderecekmişiniz.

Bitmedi;

Sizin adınıza olupta, son üç aylık dönem içerisinde gelen, eletrik, su, telefon vb faturalarıda Abdullah Efendiye gönderecekmişiniz.

BUNLARI GÖNDERECEK KADAR SAF İNSAN VARMIDIR? DİYE DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ.

Google arama motoruna Abdullah Karayel'in [email]akarayel42@gmail.com[/email] e-mail adresini yazıp arayınca, ne kadar site, forum, benzeri yer varsa, hepsinde bunları ilan ettiği çıktı karşıma. Sizde deneyin, göreceksiniz.

Bu kadar çok ilanı binlerce kişi görüp, gülüp geçebilir. Bir tane bile saf insan bunların tzağına düşse, bunlar için yeterlidir.

BUNLARIN İSTEĞİ ÜZERİNE AÇTIRDIĞINIZ INTERAKTİF BANKA HESABINIZDA HİÇ PARA YOK. SIFIR HESABI NE YAPABİLİRLER?

Öncelikle şunu söyleyeyim;

Çalıntı yada kopyalanmış kredi kartlarındaki paraları, sizin onlara gönderdiğiniz hesaba aktarıp, size ait olan ama onların cebinde bulunan banka kartı ile ATM cihazlarından nakit olarak çekebilirler. Bu durumda siz hırsızlık ve dolandırıcılıktan dolayı birinci derecede sanık olursunuz. Ve sanığı olduğunuz suç, nitelikli hırsızlık ve dolandırıcılık olur.

Sizin adınıza hayali şirketler ve web siteleri kurarlar. O şirketlerden ürün sipariş edenler sizin hesabınıza para yatırır ve elbetteki ürünüde alamazlar.

Sizin adınıza kurdukları şirketlerle yasadışı ticaret yaparlar,

Ya buraya binlerce örnek verebiliriz, buna ne zaman nede sayfalar yeter.

Bu bilgi ve belgelerle ne kötülük yapılabilirki? sorusuna en uygun cevap; "NELER YAPILAMAZKİ?" OLUR.

Kalın sağlıcakla.

akarayel42
29-04-2011, 00:17   |  #15  
Yeni Üye
41 mesaj
Alıntı: ersan1  

Abdullah Karayel,
Ne şekilde para kazandıracağınızı başka bir siteyede yazmışınız.  Senin niyetini hemen  anladım, aslında senin gibilere söyleyecek sözüm bile olmaz ama olurda bir kii senin tuzağına düşebilir diye, bu ilanını okuyacak olanlar için uyarı amaçlı yazıyorum.

Sakın "O Abdullah Karayel ben değilim, isim benzerliğidir" demiyesin. Google arama motoruna sana ait olan [email=akarayel42@hotmail.com]akarayel42@hotmail.com[/email] e-mail adresini yazarak, buradaki ilanınada ulaştım.

Şimdi başka bir sitede sana verdiğim cevabı, burada da vereceğim. Aslında sana cevap değil, diğer insanlara uyarı niteliğinde olacaktır yazım;
Abdullah KARAYEL isimli birisi, "Çift vatandaşlar için is teklifi" başlığı ile foruma bir yazı eklemiş.

Hayali bir iş atmış ortaya ve onunla iş (!) yapabilmeniz için öyle bilgi ve belgeler istemişki, bir an gözlerime inanamadım.

Bakın neler neler istemiş Abdullah Efendi sizden.

Yaşadığınız ve kimliğiniz bulunduğu ülkede bir banka hesabı açacakmışınız, bu hesap interaktif olacakmış yani internet üzerinden kullanılabilinen ve bu hesabın şifreside onda olacakmış.

Bitmedi;

Bu hesaba ait birde banka kartı olacakmış, o da Abdullah Efendi'de olacakmış.

Bitmedi;

Pasaportunuzu ve kimliğinizide tarattırıp Abdullah Efendi'ye gönderecekmişiniz.

Bitmedi;

Sizin adınıza olupta, son üç aylık dönem içerisinde gelen, eletrik, su, telefon vb faturalarıda Abdullah Efendiye gönderecekmişiniz.

BUNLARI GÖNDERECEK KADAR SAF İNSAN VARMIDIR? DİYE DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ.

Google arama motoruna Abdullah Karayel'in [email=akarayel42@gmail.com]akarayel42@gmail.com[/email] e-mail adresini yazıp arayınca, ne kadar site, forum, benzeri yer varsa, hepsinde bunları ilan ettiği çıktı karşıma. Sizde deneyin, göreceksiniz.

Bu kadar çok ilanı binlerce kişi görüp, gülüp geçebilir. Bir tane bile saf insan bunların tzağına düşse, bunlar için yeterlidir.

BUNLARIN İSTEĞİ ÜZERİNE AÇTIRDIĞINIZ INTERAKTİF BANKA HESABINIZDA HİÇ PARA YOK. SIFIR HESABI NE YAPABİLİRLER?

Öncelikle şunu söyleyeyim;

Çalıntı yada kopyalanmış kredi kartlarındaki paraları, sizin onlara gönderdiğiniz hesaba aktarıp, size ait olan ama onların cebinde bulunan banka kartı ile ATM cihazlarından nakit olarak çekebilirler. Bu durumda siz hırsızlık ve dolandırıcılıktan dolayı birinci derecede sanık olursunuz. Ve sanığı olduğunuz suç, nitelikli hırsızlık ve dolandırıcılık olur.

Sizin adınıza hayali şirketler ve web siteleri kurarlar. O şirketlerden ürün sipariş edenler sizin hesabınıza para yatırır ve elbetteki ürünüde alamazlar.

Sizin adınıza kurdukları şirketlerle yasadışı ticaret yaparlar,

Ya buraya binlerce örnek verebiliriz, buna ne zaman nede sayfalar yeter.

Bu bilgi ve belgelerle ne kötülük yapılabilirki? sorusuna en uygun cevap; "NELER YAPILAMAZKİ?" OLUR.

Kalın sağlıcakla.

Arkadaşım bu konu kaç yıl önceki konu, gitmişsin başka siteden başka bir konudaki ilanımla iliştirmişsin. Niyetin insanları uyarmak dolandırıcı olma ihtimalime karşı anlıyorum da neden bu kadar yargısız infaz yapıyorsun? Neden bu kadar ön yargılısın? Oraya buraya yorumlar yazmadan önce gel bana bi sor kardeş bu iş nedir, senin derdin ne?? Benle konuştuktan sonra tatmin olmazsan git istediğini yaz. Bu tarihten itibaren bu mesajı da yazdıktan sonra başka bir yerde yine adıma karşı bir karalama kampanyası yapmamanı rica ediyorum. Eğer yaparsan yasal yollara başvurmak zorunda kalacağım. Konuyu merak edenler özel mesaj ile ulaşabilirler, internet sitemin adresini verebilirim.

mozant
18-07-2012, 16:30   |  #16  
Taze Üye
9 mesaj

İnternetten para kazanmanın en etkili yolu Afffiliate Marketing yani Satış Ortaklığı Sistemi'dir[ http://tinyurl.com/7sslgfb ]. Bu sistemde para kazanmak için Satış Ağları üzerinden ürünlere Satış Ortağı oluyorsunuz. Blog açarak veya bir site kurarak ürünün tanıtımını yapıyorsunuz. Sitenize gelen ziyaretçiler sitenizden ürün sayfasına yönlendirilip satış gerçekleştirildiğinde, bu satış üzerinden komisyon alıyorsunuz. Tıpkı gerçek hayattaki ticaret gibi.

Bu sistem en etkili yoldur, ancak sabır ve emek gerektirir. Hiçbir teknik bilginiz olmasa bile, Joomla, Wordpress gibi CMS(Content Managament System [ http://tinyurl.com/7j6hx2b ] kullanarak site kurabilirsiniz. Biraz çaba ve zaman harcayarak bu sistemleri öğrenebilir ve kendi sitelerinizi oluşturabilirsiniz. Daha sonra sitenize ziyaretçi çekmeniz gerekiyor. Bunun için SEO, yani Türkçesi arama motoru optimizasyonu [ http://tinyurl.com/6o9bbu3 ] yapmalısınız. Biraz emek ve zaman harcayarak 2 ay içinde sürekli bir gelir kaynağınız olabilir. Ve bu aşamadan sonra geliriniz artmaya başlar.

Ancak benim bu kadar uğraşacak zamanım yok, 2 ay bekleyemem hemen para kazanmak istiyorum diyorsanız, Google sayesinde site kurmadan hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Google üzerinde her gün milyonlarca arama yapılıyor. Arama yapan insanların büyük bir bölümü bir ihtiyacını karşılamak için bir ürün arıyor. İşte bu aramalar sayesinde Google her gün binlerce alıcıyı ve satıcıyı buluşturuyor. Burada çok büyük bir potansiyel vardır. Olayı sadece Türkiye olarak düşünmemek gerekir. Tüm dünyada ve tüm dillerde arama yapılıyor. Ancak bunu yapabilmek için Google'u kullanarak alıcıyı ve satıcıyı nasıl buluşturacağınızı, bunun karşılığında nasıl komisyon alacağınızı bilmeniz gerekiyor. Bu yöntemleri ve daha fazlasını öğrenmek için buraya tıklayın: http://www.googleilekazan.com .

Bu yöntemleri internetten araştırabilirsiniz. Ancak doğru ve işe yarayan bilgiye ulaşmanız aylar alacaktır. Çünkü deneme-yanılma yapacaksınız. Bu uğurda para kaybedeceksiniz. Ve belki de çok basit ayrıntılar yüzünden hata yapıp para kaybedecek ve sonunda pek çok insan gibi internetten para kazanılmıyor deyip, pes edeceksiniz. Bir işe doğru bilgiyle başlamak başarılı olmanın en önemli şartıdır. Bu nedenle internetten para kazanmak istiyorsanız, hemen kazanmak istiyorsanız; http://www.googleilekazan.com, Hemen Tıkla, Öğren!