Bu teknolojiler bize çok uzak...

CHIP Online
10-06-2009, 00:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Bu 4 teknoloji uzak diyarlarda çok seviliyor ama bizim yakınımızdan bile geçmiyor...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Bu-t ... cok-uzak_12809.html

Resimlerle: Uzakların teknolojileri

Teknolojinin sadece son 10 yıl içerisinde baş döndürücü bir hızla dünyayı değiştirdiği artık herkesin malumu. Hemen her alanda artık insanoğlunun hayatına giren ve birçok amaca hizmet eden teknoloji, yakın gelecekte çok daha farklı alanlarda yine insanoğlunun yardımcısı olacak.

Teknolojinin tamamen dünyaya mâl olduğu ve dünyanın neresinde olursa olsun hemen herkese hizmet ettiği bir gerçek. Ama bazı teknolojilerin sadece belirli bölgelerle sınırlı kaldığı da bir gerçek. Özellikle Amerika ve yakınçevresinde kullanılan birçok teknoloji, dünyanın diğer bölgelerinde hiçbir şekilde kullanılamıyor veya yayılma olanağı bulamıyor.

Bu makalemizde, Amerika'da kendisine yer bulan ancak dünyanın diğer bölgelerinde pek rastlanmayan 4 teknolojiyi masaya yatırıyoruz. Makalemizin devamını galeri sayfalarımızdan takip edebilirsiniz.


Tüm konu: Bu teknolojiler bize çok uzak...

Resimlerle: Uzakların teknolojileri

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizin ekleyecekleriniz...

eolos
10-06-2009, 01:14   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,036 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: May 2006
0

ülkeler teknoloji geliştirirken biz hazır alma alışkanlığımızı bu alanda da devam ettiriyoruz. ve malesef bunu bile yavaş yapıyoruz örnek verecek olursak 3g konusunda çok gec kaldık. amerikada live servislerinin kullanımı anlatan bir cok video seyrettim adamların yarattığı teknolojiler bize göre çok ilerde. biz hala baz istasyonu zararlımı yararlımı onu tartışıyoruz. adamlar bilmem kaç mb hızla internetle  sörf yaparken biz hala mb hesabı yapıyoruz.

teknoloji gelişim süreci çok önemli bir sürectir gerisinde kalırsak teknolojiyi her zaman geriden takip etmek zorunda kalırız

Fattur
10-06-2009, 01:56   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2008

tama iyi güzelde
Video On Demand
Video On Demand adı verilen bir sistem sayesinde kullanıcılar bir müzik ya da video yayınını diledikleri zaman dinleyebiliyor ya da izleyebiliyorlar. Bu alanda varlığını en fazla hissettiren ülke ise hiç tartışmasız Amerika Birleşik Devletleri. Hatta bu nedenle kendi eğlence endüstrisi olan ülkeler bile, Amerikan TV'lerinden yüksek oranda içerik alabiliyor. Bu hizmetin bulunmadığı ülkelerde ise resimde görmüş olduğunuz ve 'maalesef ülkenizde bu sistem kullanılabilir durumda olmadığından ilgili video'yu izleyebilmeniz mümkün değil' şeklinde hata mesajı ekrana geliyor.

burdaki açıklama eksik olmuş.Bilmeyenler(ben) pek birşey anlamıyor.Şimdi biz "kullanıcılar bir müzik ya da video yayınını diledikleri zaman dinleyebiliyor ya da izleyebiliyorlar" bunu yapamıyormuyuz yani?Bizde izleyip dinliyoruz.Bence orda bi püf noktası atlanmış...