Bu virüs Fena..!

oguzhan___17
17-10-2008, 09:02   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
104 mesaj

sa

arkadaslar net te yine yenı bi virüs dolasıyor ve ben bu virüsn kurbanı oldum.
virüs sanırsam Autorun virüsünün çeşitlerinden pc ye bulasan bu virüs antivirüs programlarını iptal ediyor acılmasını engelliyor.Bende kaspersky vardı onu bıle engelledı.Av lerınızı guncel tutun.

şimdik arkadaslar ben bu virüsten nasıl kurtulurum ?  ?

yardımlarınızı beklıyorumm..

tsk ederm

Techno_maynaQ
17-10-2008, 10:23   |  #2  
Yıllanmış Üye
165 mesaj

virüsün temel özellikleri, yaptıkları , pc ye etkierini yazarsan ayrıntılı olarak çözüm bulunabilir.

oguzhan___17
17-10-2008, 13:02   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
104 mesaj

arkadaslarım söyle ;

bulastımı bir çok pc ye bulasbılıyor
flash belleklerde bulasıo
antivirüs kullanımına izin vermıyor
.vb...

Techno_maynaQ
17-10-2008, 13:25   |  #4  
Yıllanmış Üye
165 mesaj

virüsün oluşturduğu autorun dosyasını gönderirsen daha rahat çözüm üretirim. Çünkü çoğu autorun dosyası hakkında bilgim var. Eğer internet bağlantını engellemiyorsa virüs buradan indireceğin programı güvenli kipte kurarak temizleyebilirsin belki.

beinn45
17-10-2008, 14:03   |  #5  
Yıllanmış Üye
413 mesaj

arkadasım bu vırusu program ekle veye kaldırda ısmını bul kaldır kalkmıyorsa ınternet calısıyorsa şu linke tıkla kur http://www.tamindir.com/yukle.asp?id=16431&aciklama=ok sonra yabancı programı bul kaldır de next valan iste bundada kalkmıyorsa mecbur format atılması lazım dostum

Techno_maynaQ
17-10-2008, 14:32   |  #6  
Yıllanmış Üye
165 mesaj
beinn45
arkadasım bu vırusu program ekle veye kaldırda ısmını bul kaldır kalkmıyorsa ınternet calısıyorsa şu linke tıkla kur http://www.tamindir.com/yukle.asp?id=16431&aciklama=ok sonra yabancı programı bul kaldır de next valan iste bundada kalkmıyorsa mecbur format atılması lazım
7 yıldır aktif bilgisayar kullanıcısıyım ancak hiçbir virüsün Program Ekle/kaldır'a uninstall dosyası eklediğini görmedim - özellikle de autorun dosyası ile çalışan virüslerde.

waybe
17-10-2008, 14:43   |  #7  
Yıllanmış Üye
2,376 mesaj
beinn45
arkadasım bu vırusu program ekle veye kaldırda ısmını bul kaldır kalkmıyorsa ınternet calısıyorsa şu linke tıkla kur http://www.tamindir.com/yukle.asp?id=16431&aciklama=ok sonra yabancı programı bul kaldır de next valan iste bundada kalkmıyorsa mecbur format atılması lazım
bende görmedimSoruSoruSoruDeli

oguzhan___17
17-10-2008, 15:06   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
104 mesaj

arkadaslar herkese tsk ederım herkes görüşünü yazmıs ama dıkkatımı ceken bıse oldu
beinn45 arkdasımızn yazdıkları ,
arkadasım o virüs ü program ekle kaldırdan nasıl kaldırcaz resımlı anlatımı yada videosu varmı ? ?
ben hiç porgram ekle kaldırdan vırus kaldırmadım

Ozan Can
17-10-2008, 20:29   |  #9  
Yıllanmış Üye
913 mesaj

aynı virus bendede vardı ama kis 2009 u güncelledim tabi güvenli modda bi tarama ve meftanın adı artık belleklerden silindi

sticker
17-10-2008, 21:02   |  #10  
Yıllanmış Üye
669 mesaj
oguzhan___17
arkadaslar herkese tsk ederım herkes görüşünü yazmıs ama dıkkatımı ceken bıse oldu
arkadasım o virüs ü program ekle kaldırdan nasıl kaldırcaz resımlı anlatımı yada videosu varmı ? ?
bu tarz virüslerden ancak iyi bir anti virüs ile kurtulabiliriz...silme işine gelince:geçenlerde benim bilgi sayar kaptı bivirüs..sanırım revo ile kadırdım..burdan bi arkadaş nasıl silineceğini tarif etmişti...

bwrakun
17-10-2008, 21:06   |  #11  
Yıllanmış Üye
101 mesaj

arkadaş dalga geçiyor galiba :D program ekle/kaldır dan virüs temizlemek gibi bişey akla mantığa hiç uygun gelmiyor :D bnde 7-8 yıldır pc başındayım ancak böyle bişeyi ilk defa görüyorum :D 2 dkka aralıksız güldüm nerdeyse ^^

huseyin__06
17-10-2008, 21:16   |  #12  
Yeni Üye
31 mesaj

hehe program ekle kaldırdan virüs silmek:D

Razorback
17-10-2008, 22:30   |  #13  
Yıllanmış Üye
712 mesaj

çok mu komik beyler arkadaş bilmiyor olabilir kırıcı olmayalım pls
ayrıca bu virus dün benim flash diskime de girdi. okulda ki bilgisayarlardan bulaşmış, okuldan sonra arkadaşa gittim bilgisayarında kaspersky 2009 vardı, flash diski taktığımızda önce bilgisayar garipleşti sonra antivirus iptal:) sonra eve geldiğimde flash diski kendi bilgisayarıma taktım, daha diski takar takmaz, autorun çıkmadan AVIRA ANTIVIR PREMIUM virus uyarısı verdi ve sildikten sonra diskin içine girdim 3 tane daha virus vardı onlarıda sildi ve hiçbirşey olmamış gibi şu an herşey normal. bilmem anlatabildim mi:) eğer bu virusten kurtulmak istiyorsanız "güncel ve extra ayarları düzgünce yapılmış" avira antivir PREMIUM (free değil premium) kurulu başka bir bilgisayara hddnizi bağlayıp tarayın. veya başka bir yöntem olarak mesela benim böyle durumlar için kullandığım 20 gb boyutlu eski bir harddiskim var içinde windows kurulu. sizde varsa eğer kullanmadığınız ikinci bir hddye sisteminizi yükleyin ki windows çöktüğünde o hddden açıp virus taraması yada dosya kurtarma artık ne yapacaksanız yapın derim en iyi yöntem bu. yalnız viruslu hddyi taktıktan sonra hddnin içine girmeyin direk olarak antivirusun içinden tarayın yada disk bölümlerine sağ tıklayın tarayın

mooniron
18-10-2008, 01:01   |  #14  
Yıllanmış Üye
174 mesaj

aynı olay bana cafede oldu flash belleği evde pc ye takınca
uyarı verdi sildim  temizledi kullandığım programda ez anti virüs

DarkHellKnightX
18-10-2008, 09:35   |  #15  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
1,663 mesaj

bende güvenlik sistemim felan iyi diyodum tamam netten bulaşmadı ama arkadaşımın hafıza kartından bulaştı geçenlerde gıcık etti yav ne belalı şeymiş arkadaşımın hafıza kartından temizledim ama benim pc de şu an

hafıza kartına çift tıklıyorum dos ekranı çıkıp hemen kapanıyo ama hafıza kartı açılmıyo sağ tıkladım otomatik kullan seçeneği var anladım ozaman autorun dosyası var winrar ile girdim hafıza kartına sildim autorun ı sonrada trojan remover ile tarattım temizlendi ama ilk başta açılan dos ekranı benim pc ye virüs kopyalamış şimdi onla uğraşıyom Gülüş

mancukya
19-10-2008, 00:22   |  #16  
Yıllanmış Üye
2,844 mesaj

o tarz virusleri ancak smartfrog yada özel yapim programlar siler oda güvenli moddo calismasi gerekir.
Bunlari hic bir antivirus tespit edemiyor en azindan para ile satilanlari.

mehmetöz
20-10-2008, 10:40   |  #17  
Taze Üye
5 mesaj

Yorumları okuyorumda bir kişinin yanlış olarak yaptığı açıklamaya gülünmeinden başka bir şey yok. Virüs hakkında bilgi olmamasından dolayı full sistemin taranması gerekmekte. Virüsün oluşturduğu outorun dosyasınıda her arkadaş bulamaya bilir. Amaç paylaşmak ise yardımcı olmak için çalışmalıyız.

Tavsiyelerim. -

- Öncelikle full bir virüs proğramı ile güncel bir şekilde sisteminizi taratın.

-daha sonra güncel bir Anti- spyware proğramı ile sisteminizi taratın
ör: Ewido ve ad-awarese- gibi spy  proğramları

- şimdi SmithRemFix ‘i  Burdan Download edin http://rapidshare.com/files/34806774/smitRem.rar.html

bknz : İndirdikten sonra dosyaları çıkartın (extract edin). Ancak çıkan dosyaları çalıştırmayın.

Daha sonra bilgisayarınızı Güvenli Modda başlatın. Güvenli modda başlatmak için

* Bilgisayarınızı yeniden başlatın
* Başlangıçta F8#8242;e basın
* Çıkacak menüden güvenli mod’u seçin (İngilizce kullanıyorsanız Safe Mod)

Güvenli kipte açılış tamamlandıktan sonra SmithRemFix ‘i dosyalarını çıkarttığınız dizini açın ve RunThis.bat ‘ı açın.

ve adımları takip edin korkmanıza gerekyok . Birsüre bekledikten sonra c diskinde sistem temizleme başlayacaktır.

Kolay glsin şimdiden

mancukya
20-10-2008, 20:40   |  #18  
Yıllanmış Üye
2,844 mesaj
mehmetöz
Yorumları okuyorumda bir kişinin yanlış olarak yaptığı açıklamaya gülünmeinden başka bir şey yok. Virüs hakkında bilgi olmamasından dolayı full sistemin taranması gerekmekte. Virüsün oluşturduğu outorun dosyasınıda her arkadaş bulamaya bilir. Amaç paylaşmak ise yardımcı olmak için çalışmalıyız.

Tavsiyelerim. -

- şimdi SmithRemFix ‘i  Burdan Download edin http://rapidshare.com/files/34806774/smitRem.rar.html

bknz : İndirdikten sonra dosyaları çıkartın (extract edin). Ancak çıkan dosyaları çalıştırmayın.

Güvenli kipte açılış tamamlandıktan sonra SmithRemFix ‘i dosyalarını çıkarttığınız dizini açın ve RunThis.bat ‘ı açın.

ve adımları takip edin korkmanıza gerekyok . Birsüre bekledikten sonra c diskinde sistem temizleme başlayacaktır.

Kolay glsin ş

Hocam sitedeki arkadaslar genelde antivirus le tarayin falan yazarlar sen ne yaptin öyle zorlanir arkadaslarimiz.
Bilmezlerki zaten antivirus virusu tanisa silecek hala kapser nod32 ile temizle derler.

yakuza_
21-10-2008, 00:37   |  #19  
Yıllanmış Üye
347 mesaj
mancukya
Hocam sitedeki arkadaslar genelde antivirus le tarayin falan yazarlar sen ne yaptin öyle zorlanir arkadaslarimiz.
Bilmezlerki zaten antivirus virusu tanisa silecek hala kapser nod32 ile temizle derler.
sen çok biliyon
HER ZAMAN her virusu her antivirus silemez.
bazıları daha tehlike gelmeden engeller bazıları girince siler bazıları karantina der
mesela nod 32 bazen uyuyor nasıl oluyorsa. sadece güncel olması yetmiyor.

Son Düzenleme: yakuza_ ~ 21 Ekim 2008 00:41
mancukya
21-10-2008, 14:30   |  #20  
Yıllanmış Üye
2,844 mesaj
yakuza_
sen çok biliyon
HER ZAMAN her virusu her antivirus silemez.
bazıları daha tehlike gelmeden engeller bazıları girince siler bazıları karantina der
mesela nod 32 bazen uyuyor nasıl oluyorsa. sadece güncel olması yetmiyor.
ilk yorumu dogru oku ve anla orada yoruma saygi var.
Evet cok biliyorum neticede meslegim bu terbiyesizligede gerek yok ayricada.
Ben daha önceki yorumda Antiviruslerin yada bazi malware yada spywarelerin bu tarz seyleri temizlemekde aciz oldugunu yazdim.
Bunlarin smartfrog, hjackthis, msnfix, vs vs tarzi özel programlarla silinmesi gerektiginide kac kez yazdim.
Ayrica senden iyi bildigimde kesin senin gibi mahelle agizli insanlar yuzune bu tarz yerlerde insanlara yardim etme heveside kalmiyor insanin.

Tuncay_Sukan
23-10-2008, 13:37   |  #21  
Yıllanmış Üye
255 mesaj
mehmetöz

Tavsiyelerim. -

Kolay glsin ş

Hocam Gerçekden çok  açıklayıcı  tşk ederim saolun

efsun
23-10-2008, 18:37   |  #22  
Yeni Üye
21 mesaj

arkadaşlar butür virüsler açılışta çalışır ve açılırken antivirinizi kapıtır onun içinde antiviriniz bir işe yaramaz nod32 yi kapatamadıgı söleniyor ben görmedim ama nod32 ninde silip silemeyeceği şüpheli imkanın varsa güncel pandayı dene o silemesse hiçbiri silemez zaten

Barış
23-10-2008, 18:59   |  #23  
Barış avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,971 mesaj

benim merak ettigim konu bu virüs pc ye yayılınca nasıl hemen antivirüsü iptal ediyo arkadaş demiş bellegi taktım pc garipleşti tak antivirüs iptal.
merak ettim valla şu virüsü :) antivirüsü iptal edip pc yi hoşaf eden mereti :)

Blacksmith
25-10-2008, 00:50   |  #24  
Blacksmith avatarı
Yıllanmış Üye
312 mesaj
oguzhan___17
arkadasın ustune o kadarda gıtmeyın oda bıldıgı kadarıyla bısyeler yazmıs, ama dogru ama yanlıs..

Razorback
25-10-2008, 17:41   |  #25  
Yıllanmış Üye
712 mesaj

virus, antivirusu senin gibi sonlandırmıyor arkadaşım..  görev yöneticisine girmişsin antivirusu sonlandırmaya çalışıyorsun.. olmayınca da nasıl bir mantık kuruyorsan virusu merak ettiğini söyleyip gülüyorsun. hey allahım yarabbim

ayrıca antivirusler bu virusu silemez diyenlere de gülüyorum ben yukarda yaşadığımı aynen yazdım ki ben kaspersky ve avira premium arasında belirli zamanlarda dönen birisiyim yani ikisinden birine hiçbir fanatikliğim yada antipatim yok... ama insanlar antiviruslere bir sürü para veriyor bunlar silemezse neye yaradı? antivirusler bu virusu silmez diye idda ediyorsunuz...

ben arkadaşımın bilgisayarında kaspersky olduğu halde virusun girdiğini gözlerimle gördüm ve eve geldim kendi bilgisayarımın çökeceğini ve yeniden yüklemek için vakit harcıyacağımı bildiğim halde dayanamadım viruslu flash diski kendi bilgisayarıma da taktım:) ama hiç bişey olmadı avira premium daha autorun çıkmadan (daha flash disk bilgisayarım sekmesinde görünmeden) SİLDİ