Bu virüsler temizlenmiyor

selo0937
04-04-2007, 11:03   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

Merhabalar.Arkadaşlar bittorent.exe(win 32 small.j)ve tzr8.tmp )adlı iki vürüs flash bellegime ve windows klasörüne girdi bir türlü temizlenmiyorlar.hemen hemen her şeyi denedim siiliniyorlar bir süre sonra tekrar aktif hale geliyorlar..başına böyle bişey gelen var mı ayrıca bu vürüsler çok zararlımıdır.hatta tzr.tmp vürüsünün alfabe adlarıyla serisi var her bilgisayara taşınabilir belleklerle bulaşıyor..aydınlatan olursa teşekkür ederim...saygılar

asimileci
04-04-2007, 11:54   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

kaspersky tanıyor virüsleri,iyice inceledim hatta temizliyorda
al buradan incele
1.virüs için win32.small.j

2.virüs için tzr8.tmp

ad-aware ve kaspersky ile tam tarama yaptır kullandıgın bütün flashlara da,disklere de sorunun çözülür.

erkanc
04-04-2007, 12:10   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

asimileci sana gereken programlar demiş işletim sistemini de güvenli kipte taratırsan daha da iyi sonuçlar verir

asimileci
04-04-2007, 12:30   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

resmim nasıl olmuş erkanc

erkanc
04-04-2007, 12:31   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

süper süper

selo0937
04-04-2007, 13:03   |  #6  
OP Taze Üye
8 mesaj

Arkadaşlar.Teşekkürler. sorunum ilgili antivirüs programlarımla taratıtorum yukarıda bahsettiğim virüsleri bulup siliyor sonra tekrar aktif oluyorlar.hatta formt atım yine varlar...flash bellekten bir türlü silinmiyorlar..

Borga-x
04-04-2007, 13:07   |  #7  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

o zaman bütün verilerini bir DVD'ye yaz ondan sonra sistemine komple format at varda D sürücüsü onuda formatla. ondan sonra sıfır sistem kur başka yapacak pek birşey kalmamış.

asimileci
04-04-2007, 13:09   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

ya sen ne çabuk kaspersky kurdun
kaspersky temizliyor ben baktım
ya sen awastla mı temizlemeye çalışıyorsun

black_flood
05-04-2007, 09:41   |  #9  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

realtime protectiondan kaynaklanan bir sorunbu.sen tarama yapıp temizlerken antivirüsün geçmiş olduğu dosyalara virüs kendini kopyaladığı için ne yaparsan yap bu açıklan asla başarı elde edemessin.kaspersky'ın fabrika çıkışı ilerisi için sorun çıkaracaktır deyip bütün güvenlikçilerin uyarmasına rağmen kaldırmadığı taradığı dosyalara virüssüs ekini yapıştırdıktan sonraki taramalarda o dosyaların bir çoğunu es geçmesi dez avantajı ile virüs istediği gibi kendini sağa sola ekleyip duruyor ve bu esnada antivirüs uyuyor.aynı sorunları yaşayan çok gördüm özelliklende bittorent denen trojen panda antivirüsün güncellenmemiş demo sürümü bile bulabilirken başka hiçbir sürüm hem güncellenmeden bulamıyor hemde bu realtime tarama motorlarının ne kadar zayıf olduğuda ortada son zamanlarda.bence hem kasp hemde diğerleri realtime kısımlarını yeni yamalar çıkarıp daha aktif taranan dosyaları es geçme sorunu çözmelerinde fayda var.panda kasıyor deniyor sebebi ise kasperdeki gibi dosyaları tarayıp sonra es geçmiyor ve her daim her dosyayı ayrı ayrı sürekli durmaksızın taradığı için sisteme yük fazla biniyor.

asimileci
05-04-2007, 09:46   |  #10  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

ne es geçmesi be onu niye yapıyor biliyormusun
bütün bilgileri bir dosyaya yazıyor.eger bilgileri değişmişse iyice inceliyor.bilmeden yorum yapma.

panda testlerde nerede çok biliyon ama ögrende gel,

onları virüs diye kaçırmaz zatende ve kapatabilirsin nasıl oldugunu anlatayımmı
bilmeden de konuşma sende o özelliği kapat
av-comparatives testlerine bakarmısın

Son Düzenleme: asimileci ~ 05 Nisan 2007 09:54
asimileci
05-04-2007, 09:53   |  #11  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

kaspersky anti-virüsü aç
ayarlar (options) kısmına gir
gelişmiş temizleme teknolojisini etkinleştir
işaretli olmasın tamamdır

birşey bilmiyorsan susta adam sansınlar

Banned
05-04-2007, 09:56   |  #12  
Banlandı
100 mesaj
asimileci
birşey bilmiyorsan susta adam sansı

asimileci
05-04-2007, 10:18   |  #13  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

sen anladın onu

sonerbey
05-04-2007, 20:44   |  #14  
Taze Üye
19 mesaj
asimileci
ya sen ne çabuk kaspersky kurdun
kaspersky temizliyor ben baktım
ya sen awastla mı temizlemeye çalışı
Evet evet nereye baksam kaspersky övüyorsun kardeş.Bak sana tavsiyem milleti yanlış yönlendirip zamanını calma derim.Bırak şu kaspersky sevdasını acın şu gözünüzü artık kaspersky nane molla bi yazılım neyini övüyorsun bunun !!! Soru

asimileci
06-04-2007, 07:50   |  #15  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

sonerbey boş konuşuyorsun

sadece testler sana cevap verir ben değil

Banned
06-04-2007, 08:25   |  #16  
Banlandı
100 mesaj

bende kaspersky + nod32 yi tek geçiyorum..
asimileci dai boş ver gülüp geçecen böylelerine

asimileci
06-04-2007, 23:05   |  #17  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

allahın var destek veren altın bulsun

black_flood
07-04-2007, 21:29   |  #18  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
5,190 mesaj

gelişmiş virüs temizleme özelliği her yazılımda var bu sadece bilinmeyen tehditlere karşı normale oranlan yazılımın 2 kat daha aşırı duyarlı olmasını sağlar buda 1 artı değil eksi sadece çünkü hiç olmadık anda olur olmaz uygulamayı yazılımın virüs olarak algılayıp imha etmesine sebep olabiliyor.pandanın içindebu teknolojinin 10 katı daha güçlüsü truprevent var zaten.ve bununda yetmediğini düşünenler için ayrıca üst seviye ultra fast taram seçeneğide mevcut.benim önceden dediğimlen ne alaka zeki tanımlamanın acaba.bir antivirüs virüsü ya tanıyodur yada tanımıyordur.tanıdığı halde açık veriyorsa bir yerden kaynaklanan sorun vardır.ayrıca test test diye baş ağrıtıyorsunuzda şu testlerde kullanılan virüslerin neler olduğunu bilen varmı acaba.basit güncel virüslerlen test yapılırsa tabiki her yönüylen parayı basan firma lider olur.eskiye dönük hala birçok yazılımın karşı koyamadı çok tehlikeli virüsler mevcut bunlardan oluşan bir teste tabi tutulurak hangi sistemin virüs koruması aktifken zarar gördüğüne bakılsa daha iyi olur.rawmonlog virüs aslında hiçte aman aman bir risk değil sadece sn'de 5 tane kopyasını yapilecek kadar çok seri bir zararlı kod.kaspersky veya x bir antivirüs buna pandada dahil olmak üzere bu denli seri bir virüs gelince manuel tarama esnasında tarandığı onaylana dosyalarada virüs kendini kopyalamayı başardığı halde uyarmıyorsa ve içerde çoğalmasına izin verebiliyorsa bir işe yaramaz.pandanın bu tarz bir sıkıntısı yok ve ayrıca kaspersky hiç güncelleme yapılamadan bu kodları tanıyamazken pandanın güncellenmemiş versiyonu daha diske kurulmadan bu kodları bulup silebiliyor.

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 07 Nisan 2007 22:16
asimileci
08-04-2007, 21:18   |  #19  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

ya gidin panda kaspersky nin yanından geçemez
soladık pandayı italyan malı değilmi??

black_flood
09-04-2007, 07:45   |  #20  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
5,190 mesaj

3 yaşında çocuğun elinden elma şekerini almışlar başlamış elma şekeriiimmm diye bağırarak ağlamaya.seninkide aynı heasap sana onu kullan diyen yokki zaten sen sadece işi probleme çevirmişsin.ayrıca senin gibi mızmız birini muhatap bile almam hata.ama aldım birkez zaten.

asimileci
09-04-2007, 09:43   |  #21  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

öyle olsun benim senle ne problemim vardı şimdi

Son Düzenleme: asimileci ~ 09 Nisan 2007 09:47
tek kral
16-04-2007, 16:19   |  #22  
Taze Üye
1 mesaj
black_flood
realtime protectiondan kaynaklanan bir sorunbu.sen tarama yapıp temizlerken antivirüsün geçmiş olduğu dosyalara virüs kendini kopyaladığı için ne yaparsan yap bu açıklan asla başarı elde edemessin.kaspersky'ın fabrika çıkışı ilerisi için sorun çıkaracaktır deyip bütün güvenlikçilerin uyarmasına rağmen kaldırmadığı taradığı dosyalara virüssüs ekini yapıştırdıktan sonraki taramalarda o dosyaların bir çoğunu es geçmesi dez avantajı ile virüs istediği gibi kendini sağa sola ekleyip duruyor ve bu esnada antivirüs uyuyor.aynı sorunları yaşayan çok gördüm özelliklende bittorent denen trojen panda antivirüsün güncellenmemiş demo sürümü bile bulabilirken başka hiçbir sürüm hem güncellenmeden bulamıyor hemde bu realtime tarama motorlarının ne kadar zayıf olduğuda ortada son zamanlarda.bence hem kasp hemde diğerleri realtime kısımlarını yeni yamalar çıkarıp daha aktif taranan dosyaları es geçme sorunu çözmelerinde fayda var.panda kasıyor deniyor sebebi ise kasperdeki gibi dosyaları tarayıp sonra es geçmiyor ve her daim her dosyayı ayrı ayrı sürekli durmaksızın taradığı için sisteme yük fazla biniyor.
black_flood
16-04-2007, 20:34   |  #23  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
5,190 mesaj

eee nedemek şimdi bu yazdığımın kopyasını yazarak?????????

PcMaKeR
16-04-2007, 21:05   |  #24  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

bittorent.exe,xcopy.exe host.exe :D Bu virusleri çok seviyorum. autorun.inf dosyasıyla birlikte çalışıyorlar adam akıllıymış. Cdlerdeki autorun.inf dosyasını ii akıl etmiş usb flash disk ve cdlerden çok basit bulaşıyor. taktığın an çlışıyor. en güzel temizleme yolu kendin temizleyeceksin. ilk önce Görev yöneticisini açacan bittorent.exe, copy.exe,host.exe gibi dosyaları durduracaksın. Sonra Klasor seçeneklerinden Korunan işletim sistemi dosyalarını gösterme deki tiki kaldıracaksın gizli dosyaları göstericeksin. Ve başlıyacaksın temizliğe. Bir diski açarken çift tık değil sağ tuşu kullanarak aç ı seçeceksin ve hemen autorun.inf svchosts.exe,bittorent.exe,xcopy.exe,host.exe gibi dosyalara yol vereceksin. sonra c:\windows içinde autorun.inf,xcopy.exe,svchosts.exe yada svchost.exe yi sileceksin. Aman dikkat system32 içindekini değil. Bütün disklere atıyor uyanık kendini. hepsini silince Başlat çalıştıra msconfig yazıp enter a basın. Başlangıç yada başlatma sekmesinden Direk o anahtarı kaldırıncaksın sanırım svchost.exe die bişi ile bitiyor sonu c:\windows\svchost.exe konumu o anahtarı silin ve tamam ile yeniden başlatın. işte bu.

black_flood
17-04-2007, 08:52   |  #25  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
5,190 mesaj

bayağı iyi çözüm bu fikirlerlen sen antivirüste kullanmadan rahat çözebiliyorsundur kendi sorunlarını microsoft sertifikalı biri olarak.gayet başarılı bir cevap ama bunu burda çoğu kişi yapamaz yapsada sistemi patlatıp adamı suçlar ancak.