bu vista cd simi

S.W.A.T
08-03-2009, 17:18   |  #1  
S.W.A.T avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,872 mesaj

bilgisayarı alırken vermişlerdi
cd nin kapağı kırmız siyah üstünde " geri yükleme medyası windows vista home basic 32 bit " bildiğimiz 32 bit vista cd si dimi arkadaşlar

uGuR.uK
08-03-2009, 17:59   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

otomatikleştirilmiş bir kurulum/onarım diskidir büyük ihtimal, bildiğin vista içeriği olur ama tam olarak ne tarz bir fonksiyonda kuruluacağını bilemeyiz biz. her firma farklı şekilde kurtarma dvdleri sunabiliyor. tak bak nolcak diyeGülümseme.

taliptako
08-03-2009, 18:29   |  #3  
Yıllanmış Üye
308 mesaj

tak bak :D

S.W.A.T
08-03-2009, 19:25   |  #4  
S.W.A.T avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,872 mesaj

bi kere taktım vista arayüzü açılıyo otomatik lütfen bekleyiniz yazıyo çıkarttım hemen xd

OnlyMann
08-03-2009, 19:30   |  #5  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

Bazı bilgisayarlarla kurtarma CD si olarak verilen Cd'dir. Bu Cd ile windowsu fabrika ayarlarına getirebilirsiniz. Yani makinanıza özel olarak hazırlanmmış bir imaj CD'sidir. Bu CD başka makinlarda kullanılamaz. Çünkü oluşturulan CD cihazınıza ait Donanıma göre hazırlanmıştır.

Artık bir çok bilgisayarda bu CD verilmemekte, Disk erişimi kısıtlı 2. bir alan açılarak ve açılışta kurtarma işlemi için bir tuşa basılması istenmekte ve windows kuruluşu yapılmaktadır. Bu alanda bilgisayara özel olarak hazırlanmakta ve sürücüleri içermektedir.

ReFeRaNSs
08-03-2009, 19:39   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,225 mesaj

Bazı pc ve laptoplarla verilen diskler ile tam format atılabiliyor şahsen ben yaptım, arkiden home pre dvd aldım kendime format attım hertürlü özelliği kullanılıyor.
Tek bir kısıtlama var,oda dvd yi takınca,kuruluma gelmeden önce klavye seçimi yapılmıyor kurulum bterken soruyor. köşede pcyi tamir edin yazısı çıkmıyor :(
Şansıma bu dvd 'OnlyMann'ın dediklerinden çıkmadı ama sistem özelliklerine bakınca üretici firmanın reklamı var. Üretici kısmında 'CASPER BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ A.Ş' diye yazıyor. :)

_cypher_
08-03-2009, 20:12   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,389 mesaj
ercanyerci
Bazı pc ve laptoplarla verilen diskler ile tam format atılabiliyor şahsen ben yaptım, arkiden home pre dvd aldım kendime format attım hertürlü özelliği kullanılıyor.
Tek bir kısıtlama var,oda dvd yi takınca,kuruluma gelmeden önce klavye seçimi yapılmıyor kurulum bterken soruyor. köşede pcyi tamir edin yazısı çıkmıyor :(
Şansıma bu dvd 'OnlyMann'ın dediklerinden çıkmadı ama sistem özelliklerine bakınca üretici firmanın reklamı var. Üretici kısmında 'CASPER BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ A.Ş' diye yazıyor. :)
onda yukleyebilion ama etkinleşmio windows eğer casper deilse bilgisayar

sanırım şirket lisansı almıs casper aynı seri nosu ile benim bilgisayarın  kurtarma cs siyle arkadasın bilgisyarı formatladık etkinleşmedi başka bi casper pc yi formatladım etkinleşti

PcMaKeR
08-03-2009, 20:12   |  #8  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj
ercanyerci
onu sadece casper değil asus, crea dell hp gibi firmalarda yazıyor

dvd içinde automent.xml gibi bir dosya varsa herşey o ayar içide tutuluyor..

Bir boş dvd ve ultra iso ile orjinal dvd yi alıp bir klasöre çıkartıp boot bilgisini de alıp bir dizine çıkartıp ordan automent (yanlış hatırlamıyorsam eğer :D) dosyasını silip (çıkartılan dizindeki dikkat edin.) yeni dvd ye bu dizindeki dosyaları ultraiso ile yeni bir dvd hazırlıyoruz boot menüsünden boot dosyalarında gösteriyoruz alın size sıfır temiz her halukarda kullanılan tam yetkili ve orjinal bir disk. ne casper aş yazar nede kısıtlama konur. yanlız bu kopyalanan diski dağıtmıyoruz... :D

PcMaKeR
08-03-2009, 20:14   |  #9  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj
_cypher_
onda yukleyebilion ama etkinleşmio windows eğer casper deilse bilgisayar

sanırım şirket lisansı almıs casper aynı seri nosu ile benim bilgisayarın  kurtarma cs siyle arkadasın bilgisyarı formatladık etkinleşmedi başka bi casper pc yi formatladım etkinleş

casper ms den toplu lisans alıyor ucuza ve kuracağı makinanın bios bilgileri ilk kurulumda ms tarafında etkinleştiriliyor sen casperdan alıp casper a kurdun mu ms otomatik etkinleştiriyor.

Vista işte bu yüzden zor kırılıyor. (kaçaklarda bu işlem bios emulator denen zımbırtı ile geçiliyor.)

S.W.A.T
08-03-2009, 20:38   |  #10  
S.W.A.T avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,872 mesaj

ee bu şimdi vista cd si değilmi

ReFeRaNSs
08-03-2009, 20:40   |  #11  
Yıllanmış Üye
1,225 mesaj
_cypher_
onda yukleyebilion ama etkinleşmio...
Bende key yoktu ama biyerden kullanılmayan vista keyi aldım  onunla etkinleştirdim.

Keyi aldığım yerde xp kurmuş, vista keyi boşta duruyordu. keyi aldığım pc nin casper ile alakası yok exper idi, bnm verdiğim casper yazısı sadece örnekti :) ayrıca benim pc toplama kendim topladım firmadan almadım.  
Bana kalırsa cd ile oynanmamış ise (her hangi bir firma tarafından ) istenilen her hangi bir key ile aktive ediliyor. ama bendeki keyin başka pcde etkinleştirilmemiş olması benim için bir şanstı :) bide şu dvd deki dosya ile oynama işi hoşuma gitti bi bakim kendi adımı yazarım oraya sanal pc'de denerim Kahkaha

ReFeRaNSs
08-03-2009, 20:45   |  #12  
Yıllanmış Üye
1,225 mesaj

Haa baktımda. AUTOUNATTEND.xml dosyasında vista keyide yazıyormuş :D (xp de de bi klasör içndeki dosyada yazıyordu) ama ben o keyi girmedim girdiğim key farklı

S.W.A.T.'' Eğer sistemin yeterli ise sanal pcde dene bana kalırsa o vista cd si sadece key bulman gerekir ki oda vardır kasa üzerinde etikette falan...

Son Düzenleme: ReFeRaNSs ~ 08 Mart 2009 20:47
PcMaKeR
08-03-2009, 21:00   |  #13  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj
ercanyerci
Haa baktımda. AUTOUNATTEND.xml dosyasında vista keyide yazıyormuş :D (xp de de bi klasör içndeki dosyada yazıyordu) ama ben o keyi girmedim girdiğim key farklı

S.W.A.T.'' Eğer sistemin yeterli ise sanal pcde dene bana kalırsa o vista cd si sadece key bulman gerekir ki oda vardır kasa üzerinde etikette falan...

oem cd ler hertürlü etkinleşir dah önceden 5 ten fazla etkinleşme olmamışsa.

Yoksa ban. AUTOUNATTEND hah dosya bu. key bilgiside ordadır artı hdd nin bölümlenmesi kullanıcı hesabı vs vs .

ReFeRaNSs
08-03-2009, 21:07   |  #14  
Yıllanmış Üye
1,225 mesaj
PcMaKeR
oem cd ler hertürlü etkinleşir dah önceden 5 ten fazla etkinleşme olmamışsa.
Elimde home basic dvd si vardı 5 ten daha fazla kez etkinleşti acaba bendemi bi şans var :) birde etkinleştirirken fark ettimki ( basic olanı) 30 gün geçmeden etkinleştirilmiyor 30 gün sonunda aynı key ile etkinleşiyor yani şöyle açıklayayım;
diyelimki bu gün format attım etkinleşti 10 gün sonra bikez daha format atarsam o gün etkinleşmiyor ama 1 ay sonra bu gün aynı keyi yazdığımda etkinleşiyor :) ne acayip bi durum...

S.W.A.T
08-03-2009, 21:21   |  #15  
S.W.A.T avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,872 mesaj

ben bilgisayarı vestelden aldım pc kurmaya gelmelerinde vistayı kurdular 1 kere aktifleştirildi şimdi xp yüklü ama bu cd le vista kurulur mu kurulmazmı onu anlamadım cd orjinal çünkü soruma cevap alamadım

PcMaKeR
08-03-2009, 21:54   |  #16  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj
S.W.A.T
ben bilgisayarı vestelden aldım pc kurmaya gelmelerinde vistayı kurdular 1 kere aktifleştirildi şimdi xp yüklü ama bu cd le vista kurulur mu kurulmazmı onu anlamadım cd orjinal çünkü soruma cevap alamadı
cevap: kurulur. bittiOnay

S.W.A.T
08-03-2009, 23:26   |  #17  
S.W.A.T avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,872 mesaj
PcMaKeR
cevap: kurulur. bittiOnay
oh tamam yani 32 vista orjinal var elimde yani didmi süper 2 gb ram var bir dahakine format işleminde vista kursam oyunlarda sorun yaşarmıyım acaba?

cam-ali
09-03-2009, 01:59   |  #18  
Yıllanmış Üye
281 mesaj

Cihazın İle Uyumlu Bir Kurtarma Cd sidir ...

cavekesk
09-03-2009, 14:27   |  #19  
Yeni Üye
31 mesaj

sana verdikleri ürün kurtarma cdsidir arkadaşım benim de bilgisayarımın üzerinde vermişlerdi taktığında senden disk için alan ayarlamanı istiyor ileri dediğinde harddiskiniz silinecek diyor tamam a bastın mı bitti formatını başlatıyor c ni d ni oluşturuyor ve driverlerinide otomatik yükletiyor ve ilk günkü gibi oluyor

PcMaKeR
09-03-2009, 15:25   |  #20  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj
S.W.A.T
oh tamam yani 32 vista orjinal var elimde yani didmi süper 2 gb ram var bir dahakine format işleminde vista kursam oyunlarda sorun yaşarmıyım acaba?
dert etme kurulur.

Vistanın geri yüklemesi recovery ı yanı xp ye göre daha rahattır.

Tak dvd yi. yasaln geriye ;)

S.W.A.T
09-03-2009, 20:28   |  #21  
S.W.A.T avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,872 mesaj

ben şimdi bu güne kadar hiç bir format atmadım ve bilmiyorum pc delirdiği zaman (şu anda xp yüklü) vistayı taksam kurabilirmiyim kolaymıdır hiç bir bilgimde yok

Oppiz
11-03-2009, 17:46   |  #22  
Taze Üye
7 mesaj

benim kasamda yazıyor key cd wermemişler

vikima340
23-08-2009, 17:40   |  #23  
Taze Üye
3 mesaj

selam..
notebook un üzerindeki vista orjinall
farmat atıp tekrar vista yüklemek istiyorum
yanında verdikleri cd ile format atıp sıfırdan vista kurabilirmiyim?
(pc de artık çok fazla atık dosya var cok fazla program ve oyun kurdum şimdide oyunlarda acılma sorunu yaşıyorum)
masa üstü pc 3-4 kere xp yükledim biraz deneyimim var.
cd nin içindeki setup a tıklayınca cıkan menünün ve cd nin resmini çektim..
http://img40.imageshack.us/img40/7192/23082009566.jpg cd
http://img43.imageshack.us/img43/1016/23082009.jpg setup

OSMAN BAĞÇEVAN
23-08-2009, 19:30   |  #24  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj
Alıntı: vikima340  
selam..
notebook un üzerindeki vista orjinall
farmat atıp tekrar vista yüklemek istiyorum
yanında verdikleri cd ile format atıp sıfırdan vista kurabilirmiyim?
(pc de artık çok fazla atık dosya var cok fazla program ve oyun kurdum şimdide oyunlarda acılma sorunu yaşıyorum)
masa üstü pc 3-4 kere xp yükledim biraz deneyimim var.
cd nin içindeki setup a tıklayınca cıkan menünün ve cd nin resmini çektim..
http://img40.imageshack.us/img40/7192/23082009566.jpg cd
http://img43.imageshack.us/img43/1016/23082009.jpg 

A.s
vista dvd dinle , yanında verdikleri vista dvdnle format atabilirsin..bişey olmaz..

vikima340
23-08-2009, 21:20   |  #25  
Taze Üye
3 mesaj

A.s
vista dvd dinle , yanında verdikleri vista dvdnle format atabilirsin..bişey olmaz..

teşekkür ederim arkadaşım..