Bulut bilişim, şimdi Formula 1 pistinde!

CHIP Online
15-07-2013, 00:01   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Lotus F1'in ortaklarından EMC, bulut bilişim çözümünü Formula 1 pistine bakın nasıl taşıyor!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/bul ... pistinde_41498.html

Lotus F1 Ekibi ve EMC, Lotus Ekibi'nin 2015 Dünya Şampiyonası'na yönelik hedeflerini desteklemek için gerekli olan bilişim teknolojisi temelini oluşturmaya yönelik işbirliğini duyurdu. Bu iş ortaklığının bir sonucu olarak Lotus F1 Ekibi BT altyapısında bir dizi özel bulut teknolojisini kullanacak ve verilerin daha çevik, uygun maliyetli depolanması, yönetimi ve korunması sağlanacak.

Lotus F1 Ekibi bu temeli oluşturmaya ve Formula 1'de 2014 senesinde yürürlüğe girecek olan yeni kuralların beraberinde getireceği güçlükleri aşmaya yönelik olarak kaynaklarını optimize etmek zorunda... Yeni yürütmelik ve kurallar, alaşımlı monokok kuralından bu yana bugüne kadarki en radikal tasarım değişikliklerini içeriyor.

EMC, Ürün Operasyonları & Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Jeremy Burton ise; "2014 sezonunda birçok kural değişikliği olacak; bu değişiklikler Formula 1 otomobillerin tasarlanması ve üretimi için devrim niteliği taşıyor. Daha yüksek aerodinamik verimlilik ve %35 daha az yakıt tüketiminin üzerinde durulması nedeniyle karşılaşılacak teknik zorluklar çok büyük ve EMC olarak, bu zorlukların üstesinden gelmeye yardımcı olmak için Lotus F1 Ekibinin Teknoloji İş Ortakları arasına katılmaktan dolayı çok heyecanlıyız. EMC, ekiple birlikte çalışarak tasarım ve geliştirme verilerinin güvenli ve verimli biçimde yönetilmesini sağlayacak ve aynı zamanda da ekibin yarış sırasında kullandığı uygulamaların daha etkin şekilde kullanılmasını mümkün kılacak."


Tüm Konu: Bulut bilişim, şimdi Formula 1 pistinde!

Kaynak: www.chip.com.tr

Turhost