Bunu gördükten sonra tartışalım VİSTA'yı

mcafee23 ayrılmıştır
16-05-2008, 16:22   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj

buna bakın tartışmaya bile gerek yok
Biz günde böyle en az iki ya da üç bilgisayarı güncelliyoruz  iki gün sonra geri geliyor.Boşuna donanımınızla oynamayın.
Bu bilgisayarında mı donanımı eski yoksa bu bilgisayarı toplayan firma mı işi bilmiyor.Bir teşhir bilgisayarı ağır işlem yapmıyor,büyük ihtimalle üstünde kaldıramayacağı hiçbir program yok.Vista kullananların kaderi bu olacak ileri ki dönemde microsoft önlem almazsa ilk önce haftada bir görünen mavi ekran daha sonraları 30 saniyede bir çıkmaya başlıyor ve FORMAT.Ben bundan sonra çıkacak windows 7'yi beklemeye başladım bile.Aksi halde windows xp görünüyor herkese.

Son Düzenleme: mcafee23 ayrılmıştır ~ 03 Ekim 2010 00:01
dervishizir
16-05-2008, 17:12   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

bu resimdeki dandük bi bilgisayarmı yani :)) vistayı kaldırabilecek makina tanımıyorum ben:) sp1 i de kurdum nette geziniyor işte okadar binlerce dolar ver zorla vista versinler kaplumbağa gibi kal ortalarda vistaya dava açsakmı acaba zaman kaybettirdiği için

hkkhkk
16-05-2008, 18:08   |  #3  
Üye
58 mesaj

vista siystem configürationları açıkça belirtmiş alt sınıfın kaderi çökmedir sen ferrari motorunu, gaz bağlayıp kullanıyon gibi bişey

mcafee23 ayrılmıştır
16-05-2008, 18:14   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj
hkkhkk
vista siystem configürationları açıkça belirtmiş alt sınıfın kaderi çökmedir sen ferrari motorunu, gaz bağlayıp kullanıyon gibi biş
resimdeki bilgisayar alt sınıf bir bilgisayar değil ki ama daha satılmamış bir teşhir ürünü masaüstü pc bile değil bu da çalışsın artık

panda34
16-05-2008, 20:45   |  #5  
Yıllanmış Üye
2,344 mesaj
dervishizir
bu resimdeki dandük bi bilgisayarmı yani :)) vistayı kaldırabilecek makina tanımıyorum ben:) sp1 i de kurdum nette geziniyor işte okadar binlerce dolar ver zorla vista versinler kaplumbağa gibi kal ortalarda vistaya dava açsakmı acaba zaman kaybettirdiği iç
Benimki yeterince kaldırıyor Beğendim

Ekran kartı : 256mb Geforce 8500GT
Harddisk : Samsung 250gb Sata2 7200rpm

Son Düzenleme: panda34 ~ 16 Mayıs 2008 20:46
flashock
16-05-2008, 23:35   |  #6  
Yeni Üye
28 mesaj

vista mı Allah düşmanımdan uzak tutsun ubuntu bile ondan daha iyi hatta mac os x işletim sistemi dörde beşe katlar vistayı

mouse
17-05-2008, 09:32   |  #7  
Üye
75 mesaj

benim pc vistada toplamda 5.6 puan alıyor ve ben hiç bir sorun yaşamıyorum ne çöktü ne mavi ekrana düştü.

Quad Core 2.4
4 Gb 800 Mhz Ram
320 Gb HDD
Radeon 3870 Ekran Kartı
Giga anakart modeli aklımda değil şuan 125$ lık bir karttı

erdem3553
17-05-2008, 12:24   |  #8  
Taze Üye
5 mesaj

6 aydır kullanıyorum vistayı daha birkez bile mavi ekranla karşılaşmadım pc:LG r405 1.50 gb ram t7250 işlemci gayet sorunsuz bence

mstf_yilmaz
17-05-2008, 12:56   |  #9  
Yeni Üye
23 mesaj
mouse
benim pc vistada toplamda 5.6 puan alıyor ve ben hiç bir sorun yaşamıyorum ne çöktü ne mavi ekrana düştü.

Quad Core 2.4
4 Gb 800 Mhz Ram
320 Gb HDD
Radeon 3870 Ekran Kartı
Giga anakart modeli aklımda değil şuan 125$ lık bir karttı

Arkadaşlar bende de asagı yukarı aynı sistem var, üstelik puanıda aynı ama mavi ekran lar kabusum oldu.
Çok araşatırdım forum sitelerinden donanım yazılım ısınma hertürlü sey karşıma çıktı, cvb olarak aldım. Hatta bütün sürücüleri yeniledim(Allah dan netden kendi yapıyoda bir kaç gün sürmediDelivistanın en güzel tarafı bu zaten).
Ayrıca bu mavi ekran olayı xp dede oluyomuşşş öle duydum ama ben 5 senedir xp kullanıyorum hiç böyle bişey olmadı.
İşyerinde xp evde vista var seçim yapmak gerekirse xp derim. Kısacası bu vista olması gereken vista değildir bence..Beğenmedim Yanlışsam düzeltin beniii...

raptorcengiz
17-05-2008, 13:11   |  #10  
Üye
Teşekkür Sayısı: 3
70 mesaj

microsoft her zamanki sadece reklam yöntemiyle insanları kandırmaya çalışıyor bence. en iyisi siz vistayı boşverin. vistayı denedikten 2 gün sonra hemen geri emektar xp me döndüm. eğerki pc ni gerekli stabil düzeyde tutabiliyorsan xp kullanışlı ve hızlı bir işletim sistemi. şu anda vista kesinlikle xp den daha iyi değil bence. ama ilerde microsoft ne yapar bilinmez. ilk çıktığı zamanlar xp de bayağı taşlanıştı ama sp'lerle iyileşmişti. bakalım neler olcak. (ama hatasız işletim sistemi istiyorsanız linuxdan şaşmayın derim :D)

Recep Baltaş
17-05-2008, 15:28   |  #11  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Vista'nın ne kadar mükemmel bir işletim sistemi olduğunu anlamak biraz vakit alacak. Vista 2 gün kullanılınca anlaşılacak bir işletim sistemi değildir.

1 ay Vista kullandıktan sonra XP'ye dönüş yapamazsınız. Ayrıca Vista gayet stabil bana göre.

mstf_yilmaz
17-05-2008, 16:01   |  #12  
Yeni Üye
23 mesaj
Recep Baltaş
Vista'nın ne kadar mükemmel bir işletim sistemi olduğunu anlamak biraz vakit alacak. Vista 2 gün kullanılınca anlaşılacak bir işletim sistemi değildir.

1 ay Vista kullandıktan sonra XP'ye dönüş yapamazsınız. Ayrıca Vista gayet stabil bana göre.

Arkadaşım bn vistayı 4 aydan beri kullanıyorum ama mavi ekran olayı ortaya çıkınca hallemedim bir türlü.Makineyi ilk aldığımda bn de senin gibi düşünüyodum yapılan eleştirilerin vista için büyük bir haksızlık olduğunu vista için biraz daha zaman gerektiğini falan yazıyodum, forum sitelerine.
Biliyosun Sp1 yayınlandı rahatlarız dedik ama sp1 i kurunca mavi ekranın üzerine bi olay daha eklendi makine çok kısa bir zaman da açılıyoo, sağ taraf da saat bağlantım falan simgeler geliyoo 20 saniye geçtikten sonra 15 saniyelik bir kitlenme oluyo. Kullandığım virüs programı Kas.7.0 ondan onduğunu düşündüm ilk başta ama simgesi geliyoo sağda bütün simgeler açılıyo ondan snra kitleniyo. Tabiki 15 sny lik bii kitlenmee.

Selçuk İslamoğlu
17-05-2008, 16:38   |  #13  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Mavi ekranı okumasını bilmek lazım arkadaşlar öncelikle.

Blur bir resimden anlaşılabilecek hiç bir şey yok. Mavi ekran çözümleri orada belirtilen dosya adı ile yakından alakalı. Tabi bir diğer nokta ise Sistem Sorunları Çözümleri'ni de okuyabilmek. Malesef Microsoft Türkiye bu konuda ne yalan söyleyeyim, kötü. Keza sistem sorunlarının çözümleri Türkçe gelmiyor.

Yapmanız gereken bir şey var, Vista olsun, Linux olsun, XP olsun...

1. Sisteminizi kurduktan sonra ASLA ama ASLA cihazınızla gelen CD'deki sürücüleri kurmayın. Gidin sitesine, en son sisteminize uygun(!) sürücüleri indirin. Hatta format atmadan yapın bunu, arada aklınıza estiğinde yapın. Sisteminize uygun diyorum keza nice insan 64-bit'e 32-bit sürücüsünü kurmaya çalışıp mavi ekran hatası alıyordu.

2. Sistem sorunları ve çözümlerini okuyun. Eğer sisteminizle ilgili bir sorun varsa onu Microsoft'a gönderin. Yanıtlar o gün içinde geliyor zaten. Bakınız benim sistemimde, önceden çıkmış sorunlar:

Şimdi bakarsak, bir tane bile Vista kaynaklı hata yok. Hepsi sürücü ve donanım üreticilerinin sorunu. Hepsinin çözümlerinde de en son sürücüleri indirebileceğim adres var. Bu hatalardan Realtek LAN (anakartımla gelen ağ sürücüsü) hatası mavi ekran verdi ve o da düzeldi o gün içinde,keza yeni sürücülerini indirdim. Keza SP1 için özel sürücü çıkarmış sağolsun Realtek...

3. Eski Programlarınızı kurmadan önce de gidin bakın yeni sürümü var mı... Özellikle Anti virüsler, Firewallar gibi programlar sistem çekirdeğiyle oynayan programlardır. XP'ye göre ayarlanmış bir Anti-virüs'ü Vista'da çakışması kadar doğal bir durum yok.

serkanyuregir
17-05-2008, 18:17   |  #14  
Üye
82 mesaj

bence vista gereksiz servisleri kapattıktan sonra süper bir işletim sistemi.

Bana göre microsoftun bugüne kadar çıkardığı en iyi işletim sistemi.

swordmaster_65
17-05-2008, 19:27   |  #15  
Yıllanmış Üye
2,176 mesaj

Kim ne derse desin vista bugune kadar cıkmıs en güzel işletim sistemi stabilizesi güvenlik olasıkları kendini yeniliye bilmesi görsellik... daha ne olsun.
Sen vistaya istediklerini verdikten sonra vista resmen ucuyor süper bir işletim sistemi haline geliyor yeterki isteneni ver.
Sen gider p4 512 mb rama vista kurarda kasıo dersen yanılırsın!
Ayrıca mavi ekran hataları insanı gıcık ediyor ancak bir ton çözüm yolları var ramler driverleri bios... bunları uyuglayıp sorunu çözdükten sonra vistanın keyfine varacaksınız.

Recep Baltaş

Dedigi gibi vistayı 1 2 ay kullanın farkı göreceksiniz xp 1 2 ay sonra kasmlar yavaslamalar yaparken vista resmen performnas artırıyor daha ne olsun yani bir işletim sisteminden beklenenlerin hepsi var...

Tırtıl
18-05-2008, 01:33   |  #16  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 1
1,579 mesaj
mcafee23
Sözün Özü : "Programlara ve donanıma hata yaptıran işletim sistemidir."
Kusura bakma ama bu kadar kötü bir öz duymadım hayatımda. Yani insanların alkollüyken kaza yapmasına sebep arabalarıdır demekle aynı şey bu.

Sen alkollüyken (vücuduna uyumsuz bir nesne aldıysan: yani kendi donanımına uygunsuz bir yazılım kurduysan) , seni taşımak için yapılmış bir arabanın sağa doğru kayması arabanın suçu değildir.

Yani programcılık da okuyorum. BASIC ile anlatayım

10 GOTO 20
20 GOTO 10

yazdıysam ve program kilitlendiyse, bu BASIC'in suçu mudur? Hayır. Kısacası "kötü programcılık" vardır. Kötü donanım sürücüleri de vardır. Bunları kabul etmemek saflık olur. Creative dünyanın en iyi ses kartlarını yapan firmaydı fakat en kötü sürücüleri yazıyorlardı. Windows'un suçu muydu bu? Tabi Microsoft günah keçisi, ilerde Microsoft'u suçlayanı görürsen şaşırmam Türkiye'de benzin fiyatları arttı diye.

Ne kadar arttı cahillik. Bugün Vista'ya XP'nin grafik arabirimlisi diyen zihniyet yeni bitti yerden. Bilmezler ki, XP Windows 2000'inin yeni arabirimlisiydi. Hem de Vista ve XP arasındaki farktan çok daha az bir farkla.

Neyse önümüzdeki sene herkes Vista kullanacak bir şekilde.

Son Düzenleme: Tırtıl ~ 18 Mayıs 2008 01:37
uysaler
14-08-2008, 23:55   |  #17  
Taze Üye
2 mesaj

2.5 yıldır orijinal vista home premium kullanıyorum,format nedir bilmiyorum bende önceden xp media center vardı bana çok basit geliyordu vista daha kullanışlı,sizde zamana ayak uydurun derim vista mükemmel xp hayır,xp yi gördüğüm yerde oyuncak görmüş gibi oluyorum valla.

ReFeRaNSs
15-08-2008, 00:05   |  #18  
Yıllanmış Üye
1,225 mesaj

xp yi lamborghini ye benyetiyorum hızlı ama zayıf visyatı ise mercedese hızlı güvenilir,karizmatik... Kahkaha

GazI_9o9
15-08-2008, 00:16   |  #19  
GazI_9o9 avatarı
Yıllanmış Üye
1,126 mesaj

El insaf...Yaşasın Vista...

Kapalı Hesap (27449)
21-08-2008, 18:46   |  #20  
Kapalı Hesap
15 mesaj

Xp çıktığında da böyle oluyordu. Bir süre sonra herkes Vista ve olmadı Windows 7'ye kesin geçecek. Şu anda Vistanın çok performanslı bir PC istemesi bir eksiği o da önümüzde çıkacak yeni donanımlarla halledilecek. Yani bundan 2 sene sonra Vista'ya geçecek herkes.

Uçak97
21-08-2008, 21:17   |  #21  
Taze Üye
12 mesaj

benim işlemcim Şaşkın!!!1 MHz!!!Soru overclockla 5.6 alıyor ama overclocksuz 5.5 alıyor.En yakın zamanda overclocklu olarak göndericemBeğendimAlkışGülüşKahkahaMasum
nası resim ekleniyor???????????????

DaRWeLL
21-08-2008, 22:12   |  #22  
Yıllanmış Üye
1,851 mesaj
Uçak97
benim işlemcim Şaşkın!!!1 MHz!!!Soru overclockla 5.6 alıyor ama overclocksuz 5.5 alıyor.En yakın zamanda overclocklu olarak göndericemBeğendimAlkışGülüşKahkahaMasum
nası resim ekleniyor???????????????
ne demeye çalıştın??Emin değil

uGuR.uK
22-08-2008, 08:38   |  #23  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

bu kadar düz ve boş bi mantık olmaz ki, dünyada binlerce donanım var ve bi işletim sistemi bunların hepsi icin yerel destek sunamaz ve zorundada degil, üreticiler uygun sürücüleri ürettigi sürece hicbi sorun cıkmicaktır ki ben 1yılı aşkın süredir kullanıyorum 4sene önce topladıgım bilgisayarımda vista'yı son derece güzel. mavi ekran'ı gördünüz diye direk onu kötülemeyin ki en cok anlamadıgım konu, baska herhangi bi yazılım/donanımda sorun cıktımı onu söylerler ama vista kullananlar direk "vista'da xxx sorunu!, vistada xxx calışmıyor, vistada zartzurt" vs. ve samimi sölüyorum hicbiri vista'yla alakalı degil, burdan baska bikac forumda daha böyle aktif kullanıcıyımdır ve o kadar cahil ve anlayışsız insanlar varki(kimse kızmasın böyle bi terim kullandım diye öyleler, ki önemli olan öyle olmak degil oldugu halde kendi cok bi haltmıs gibi atıp tutmak. müstahak yani) yok makyajlı xp, yok para tuzagı vs. cok merak eden veya bana inanmayan varsa gitsin bizzat tanıdıgı veya güvenebilecegi UZMAN, PROFESYONEL kullanıcılara sorsun vista'yı. işi bilen hickimseden kötü bi laf duyamazsınız vista ile ilgili, benim 13 yaşındaki kardeşim kötülüyor vista'yı bitek cevremde o kadarGülümseme

lazsangel
26-08-2008, 10:59   |  #24  
Üye
50 mesaj

ARKADAŞLAR BENCEDE VİSTA BİR NUMARA HER YÖNÜYLE SİZİ CEZBEDİYOR.KENDİ  KENDİNE BAKIM YAPMASI VE BÜTÜNÜYLE BENCE XP'Yİ SİLERDE GEÇER.TABİİ BİLGİSAYARINIZIN ÖZELLİKLERİNİ DE ARTIRACAKSINIZ.YOKSA VİSTA SİZİN İÇİN KABUS OLMAKTAN ÖTEYE GEÇMEZ........
YAŞASIN VİSTA

PcMaKeR
26-08-2008, 11:08   |  #25  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj
flashock
vista mı Allah düşmanımdan uzak tutsun ubuntu bile ondan daha iyi hatta mac os x işletim sistemi dörde beşe katlar vistayı
Windows kullanıyor musun?