Bütçe sınırı yok bu özelliklerde telefon önerisi

Randerazit
30-01-2013, 02:12   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj

Merhaba arkadaşlar,

Şuanki telefonum BlackBerry 9360 Curve ve değiştirmek istiyorum.

İlk olarak elimdeki telefonu ikinci el olarak satsam ne kadar eder?

Aradığım telefondaki özelliklere gelecek olursak..

*iPhone'dan aşağı kalmamalı,
*Taş gibi sağlam olmalı,
*Ekranı iPhone 5'ten daha büyük olmalı,
*Her türlü yeniliğe açık olmalı (Mesela yeni bir uygulama geldiğinde bana yeni telefon alma gereği duydurmamalı her türlü yeniliğe uyum sağlamalı),
*Telefonu aldıktan bir kaç ay sonra yeni bir telefon almak istemiyorum, beni bir kaç yıl idare etmeli..

Benim için sağlamlık ve ekranın boyu çok önemli olmassa olmazım bunlar.
Bu siteyede güvendiğim için en doğru öneriyi vereceğinizden eminim, şimdiden teşekkürler hepinize..

Son Düzenleme: Randerazit ~ 30 Ocak 2013 03:52
Randerazit
30-01-2013, 02:23   |  #2  
OP Taze Üye
13 mesaj

Nokia Lumia 920'mi alsam Nokia hep sağlam telefonlar yapıyor onlara güveniyorum?
Sizdende bir fikir duymak isterim ama ne düşünüyorsunuz Lumia 920 hakkında?
Telefonu daha hiç araçtırmadım resimlerden gördğüm kadarıyla.

Randerazit
30-01-2013, 02:30   |  #3  
OP Taze Üye
13 mesaj

Son durumu yazıyorum arkadaşlar.

Nokia Lumia 920'yi iyice araştırdım kafama baya bir yattı. Çözünürlüğü, ekran boyu, pil ömrü falan iPhone 5'e göre daha iyi ve değişik uygulamalarıda varmış. Hemde Nokia bu benim favori markam güvenim tam. :D

Ayrıca daha bir yorum bile almadan gecenin bu saatinde bu mesajları yazmamdaki amaç aklımdan geçeni size bildirmek ve ona göre bir öneri almak.

Alırsam teknosadan taksitle alcam, taksitle alma falan demeyin daha 5 ay önce BB'yi aldırdım. Lise 2'deyim şuan ben ödicem taksidi. :D
Buyrun buda alcağım telefon,
http://www.teknosa.com/urunler/1 ... ggestion&term=Nokia Lumia 920
Kesinlikle bu renk alıcam. 32GB hemde bu fiyat Nokia sağolsun Lise 2'ye giden biri bile rahatlıkla alıyor harçlığından baya para arttırarak. :D

Son Düzenleme: Randerazit ~ 30 Ocak 2013 02:38
Kapalı Hesap (203561)
30-01-2013, 02:30   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 136
4,310 mesaj

sIII tavsiyemdir bu konuda veya boyutu sorun olmazsa NOTE II.

Randerazit
30-01-2013, 02:39   |  #5  
OP Taze Üye
13 mesaj
Alıntı: son_goku  
sIII tavsiyemdir bu konuda veya boyutu sorun olmazsa NOTE II.
 Önerin için teşekkürler, bir bakayım o telefonada hemen. (S3'e değil NOTE 2'ye S3' biliyorum ama pek sevmediğim bir marka açıkcası.)

Edit: Note 2'yide pek beyenmedim, zaten Samsung gözüme pek sağlam gelmiyo nedense. Yinede teşekkürler önerilerin için, o kadar mesaj yazmışsın.

Edit: Özeliklerini iyice bir araştırdıktan sonra Note 2'ye doğru yönelmeye başladım ama daha kesin bir sonuç yok.

Son Düzenleme: Randerazit ~ 30 Ocak 2013 02:45
Kapalı Hesap (203561)
30-01-2013, 02:48   |  #6  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 136
4,310 mesaj
Alıntı: Randerazit  
 Önerin için teşekkürler, bir bakayım o telefonada hemen. (S3'e değil NOTE 2'ye S3' biliyorum ama pek sevmediğim bir marka açıkcası.)

Edit: Note 2'yide pek beyenmedim, zaten Samsung gözüme pek sağlam gelmiyo nedense. Yinede teşekkürler önerilerin için, o kadar mesaj yazmışsın.

Edit: Özeliklerini iyice bir araştırdıktan sonra Note 2'ye doğru yönelmeye başladım ama daha kesin bir sonuç yok.

Samsung neden sağlam gelmiyor merak ettim. Bizzat benim telefonum su kuyusuna düştü hala çalışıyor. Merak etme sen Nokia Symbianları bu ülkede satmaya çalışırken Samsung attı ilk adımları. Eskilerden beri Nokia sağlam lafı herkesin kafasını karıştırıyor zaten.

http://kiyas.la/cep-telefonu/kar ... alaxy-Note-II-N7100

Buyur Note II vs. Lumia.

Randerazit
30-01-2013, 02:54   |  #7  
OP Taze Üye
13 mesaj
Alıntı: son_goku  
Samsung neden sağlam gelmiyor merak ettim. Bizzat benim telefonum su kuyusuna düştü hala çalışıyor. Merak etme sen Nokia Symbianları bu ülkede satmaya çalışırken Samsung attı ilk adımları. Eskilerden beri Nokia sağlam lafı herkesin kafasını karıştırıyor zaten.

http://kiyas.la/cep-telefonu/kar ... alaxy-Note-II-N7100

Buyur Note II vs. Lumia.

Bende kıyasladım o siteden zaten.

Randerazit
30-01-2013, 02:55   |  #8  
OP Taze Üye
13 mesaj

Nokia'da Play Store olsa kesin Lumia 920 alırdım ama şuanda Note 2 alma ihtimalim daha yüksek.

Randerazit
30-01-2013, 03:25   |  #9  
OP Taze Üye
13 mesaj

Son kararımı açıklıyorum..

Nokia Lumia 920 almaya karar verdim, özellikle akıllı göz teknolojisi çok hoşuma gitti.

Kapalı Hesap (233120)
30-01-2013, 10:02   |  #10  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 15
144 mesaj

Nokia lumia 920 iyi güzel telefon ama s3 hiç piyasada hatrı sayılır bir yeri ve kullanıcısı var satış rakamları 100 milyona yaklaştı bu kadar satmasının vardır elbet nedeni.

yukio ronin
02-02-2013, 23:49   |  #11  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2 mesaj

merhaba arkadaşım. ben s3 kullanıyorum ve gayet memnunum. telefonların yazılım teknolojisinden pek anlamadığım için root vs işlere girişmedim (henüz). fakat sana şunu içtenlikle söyleyebilirim note II gereksiz derecede büyük bir telefon şayet ben s3 ün yeterli düzeyde büyük olduğunu düşünüyorum. note II alacağına s3 al aradaki 400 lira farklada ainol marka bi tablet al. (çin malıdır fakat çok kaliteli ve uygun fiyatlı ürünleri var kronik sorunlarıda yok ürünlerinde)

şimdi işletim sistemi windows olan bi telefondan beklentin olmasın bence. özellikle menü (yada ne deniyorsa) olayı türkiyedeki nokia ile symbiandaki menü olayına alışmış insanlar için başlangıçta zor ve hazmedilemeyecek bi telefon olduğunu düşünüyorum.

androidli bi telefon almanı kesinlikle tavsiye ediyorum.

dediğim gibi note II de karar kılarsan ainol çözümünü bi düşün derim

safüzyon
16-02-2013, 05:30   |  #12  
safüzyon avatarı
Yıllanmış Üye
399 mesaj

Biraz bekle sony ericsson xperia z al toza suya darbelere karsı dayanıklı donanım yönünden bahsetmiyorum bile:D 5 inch ekran senin isini cok süper bir telefon.