Büyük fırsat: Firefox 4'ü siz tasarlayın!

CHIP Online
26-12-2009, 12:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Firefox 4.0'da sizin de tuzunuz olsun! Popüler tarayıcıyı şekillendirme şansı ayağınıza kadar geldi.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/buyu ... sarlayin_17253.html


Resimlerle: A'dan Z'ye "Süper Firefox" rehberi

İnternet tarayıcı kullanıyorsanız ve "Bu işi daha iyi yaparım!" diye düşünüyorsanız, işte size kendinizi kanıtlama fırsatı.

Mozilla kullanıcıların yeteneklerinden ve görüşlerinden yararlanmak için bir imkan yaratarak Firefox 4'ün Anasayfa sekmesinin tasarımında yardım istiyor.

Mozilla anasayfa tuşunu ana araç çubuğundan çıkartarak, ona has bir sekme vermek istiyor. Amacı sadece tek bir sayfadan daha fazlası haline getirmek. Ancak bunun iGoogle benzeri araçlarla ya da en son ziyaret edilen sitelerle dolu bir araçtan daha fazlası olmasını istiyor. Mozilla, bunlar dışında fikir ve görüş istiyor.

İşte Mozilla açıklaması "Bunun sebebi bu kullanımın değerli olmadığını düşünmemiz değil. Daha ziyade internet tarayıcı açıldığı zaman tarayıcıya tam erişim ile neler yapabileceği. İlginç birörnek about:me eklentisi. Bu eklenti internet sörf alışkanlıklarınızdaki trendleri gösteriyor. Yahoo ve MSN gibi portalların aksine, yerel Firefox anasayfa sekmesi kullanıcılara kişisel bir şeyler sunabilir. Kullanıcıların kişisel ilgi alanlarına yönelik olabilir. Düşüncelerinizi bize aktarın, ayrıca tasarım konusunda ve konseptler üzerinde de yorumlarınızı bekliyoruz."İşte proje sitesi: design-challenge.mozillalabs.com/winter09

Tüm konu: Büyük fırsat: Firefox 4'ü siz tasarlayın!

İzleyin: Firefox'a multi-touch geliyor

Resimlerle: A'dan Z'ye "Süper Firefox" rehberi

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Firefox 4'ü siz tasarlasaydınız...

M.G.G
26-12-2009, 14:50   |  #2  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,367 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Ağu 2009

Komut satırına benzetirdim herhalde :)