"Büyük mavi uygulama paketi" açılıyor!

CHIP Online
21-04-2014, 13:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Facebook'un cebinizde birden fazla uygulamaya sahip olması canınızı sıkıyorsa, buna hazır olun!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/buy ... aciliyor_46661.html

Resimlerle: Hangi uygulama, ne kadar veri tüketiyor?

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg'in söylediğine göre, Facebook Messenger'in ayrılarak kendi başına bir uygulama olması sadece başlangıç idi. The New York Times'a yapılan açıklamaya göre, firmanın Creative Labs bölümü "büyük mavi uygulama paketini açmak" ile meşgul durumda.


Bunun anlamı da, WhatsApp ve Instagram gibi ayrı uygulamalar yapmanın yanı sıra, Facebook'un bazı hizmetlerinin de, aynı Facebook Messenger'da olduğu gibi, ayrı uygulamalar haline gelecek olması.


Creative Labs, yakın zamanda sosyal ağlara yeni bir bakış açısı getiren Facebook Paper'ı yayınlamıştı ve başka gizli deneyler ile de uğraştığı bilinmekte.


Zuckerberg'in söylediğine göre, Facebook'un en başta yayınladığı masaüstü site ve mobil uygulamanın aksine, insanlar mobil ortamda farklı tecrübeler aramaktalar. Var olan planlamanın büyük bir kısmı, kullanıcıların tam olarak hangi uyarıları almak istediklerini belirlemelerinde yatıyor.


"Benim düşünceme göre, bir süredir var olan ürünlerin, birinci sınıf tecrübelere dönüştürdüğümüzü göreceksiniz. Ve daha önce yer bulamadığımız bazı yeni alanları da keşfedeceğimizi göreceksiniz."


Zuckerberg, Facebook'un yapmakta olduğu şeylerin çoğunluğunun, Facebook'un genel işi üzerinde uzun bir süre etkisi olmayacağını da açıklamasına ekledi.


Tabii ki bu açıklama, Paper veya Facebook Home gibi bazı şeylerin hiçbir zaman başarılı olmayacağı anlamına gelmiyor. Ancak bu yeni alanların Instagram'ın başarı seviyesini yakalamaları birkaç yıl sürebilir...

Tüm Konu: "Büyük mavi uygulama paketi" açılıyor!

Resimlerle: Hangi uygulama, ne kadar veri tüketiyor?

Kaynak: www.chip.com.tr