c# daki koda htmlden erişmek.

Sebahattinkru
24-06-2020, 02:08   |  #1  
Sebahattinkru avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Merhaba ben yazılımda amatör bir gencim. Konu aslında başlıktaki kadar kolay değil. Bulut, Framework gibi şeyleri pek bilmiyorum. Ben unity'de bir oyun yapıyorum ve "nmb" diye bir float'ım var. Bu float oyunda ara sıra değişiyor. Ben ise bu floatı web sitemde göstermek istiyorum. Bunu nasıl yapacağım?

coderfree
24-06-2020, 12:37   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
15 mesaj
Alıntı: Sebahattinkru  
Merhaba ben yazılımda amatör bir gencim. Konu aslında başlıktaki kadar kolay değil. Bulut, Framework gibi şeyleri pek bilmiyorum. Ben unity'de bir oyun yapıyorum ve "nmb" diye bir float'ım var. Bu float oyunda ara sıra değişiyor. Ben ise bu floatı web sitemde göstermek istiyorum. Bunu nasıl yapacağım?

Biraz daha detaylandırırsanız belki birileri yardımcı olabilir. HTML içinde doğrudan C# kodlarını çalıştıramazsanız, bunun için sunucuda kodları yorumlayabilecek altyapının kurulu olması lazım. Örneğin; aspx sayfaları için IIS kurulu olmalı, yine içinde .net framewok vb. Unity için bir fikrim yok web sitenizin bulunduğu hosting firmasında varsa bununla ilgili bir framework altyapısının aktif edilmesi gerekebilir.

Tersi durumda örneğin c# içinde html deseydiniz en basitinden WebBrowser nesnesiyle html çalıştırtabiliyordunuz veya başka hazır framework indirip uygulamaya dahil ederek.