C# databaseden satır atlayarak veri çekme

olcayozoglu
23-05-2020, 12:07   |  #1  
olcayozoglu avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhaba arkadaşlar c# yeni başladım hem öğrenip hemde Classic asp olan bir uygulamamı asp.net platformunda kodlamaya çalışıyorum

var Grafik10000 = (from i in data.Depolar
                                           select i);
                        seviye.Text = "";

foreach (var al in Grafik10000)
                        {
                        seviye.Text += +al.seviye1000 ",";

seviye10000 sütunumdaki değerleri arasına virgül koyarak seviye labeli içine çekiyorum seviye10000 sutununda binlerce satır var ben bunları satır atlatarak her 20 satırdaki  bir  değeri almak istiyorum 

20satırdeğeri,40satırdeğeri,60satırdeğeri,80satırdeğeri........ gibi  

nasıl yapabilirim yardımcı olabilirmisiniz.

Sistem Bilgilerim
White-Fox
23-05-2020, 12:49   |  #2  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

primary key default clustured gelir, ona bakarak çekin ama veritabanı tasarımınız çok kötü böyle veri atlayarak iş yapılmaz.

White-Fox bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
olcayozoglu
23-05-2020, 13:20   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

veritabanı tasarımınız kötü derken 

aslında yapmak istediğim şu arazide 1 adet su deposu ve bu su deposunda kaç cm su olduğunun seviyesi her dk veritabanına kayıt oluyor ve bu her dakika bilgiside bana lazım ancak bir sayfada deponun seviyesi düşüyormu yükseliyormu onun eğrisini görmem lazım ben 20 dk arayla veriyi kontrol edip düşüp yükseldiğini anlayabilirim onun için verilire 20 satırda bir göstermem lazım classic asp de

for i=0 to 20
if i=20 then exit for
On Error Resume Next
rs.movenext
next
%>

20 satırda bir veya istediğim satır aralığında gösterebiliyordum.

White-Fox
23-05-2020, 15:49   |  #4  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj
Alıntı: olcayozoglu  
veritabanı tasarımınız kötü derken

aslında yapmak istediğim şu arazide 1 adet su deposu ve bu su deposunda kaç cm su olduğunun seviyesi her dk veritabanına kayıt oluyor ve bu her dakika bilgiside bana lazım ancak bir sayfada deponun seviyesi düşüyormu yükseliyormu onun eğrisini görmem lazım ben 20 dk arayla veriyi kontrol edip düşüp yükseldiğini anlayabilirim onun için verilire 20 satırda bir göstermem lazım classic asp de

for i=0 to 20
if i=20 then exit for
On Error Resume Next
rs.movenext
next
%>

20 satırda bir veya istediğim satır aralığında gösterebiliyordum.

En basit şekliyle, tabloya bir Okundu kolonu ekleyin okuduklarınıza true verin sonra tabloda bir Tarih kolonu olsun, Okundu kolonu true olmayan ve order by Tarih asc şeklinde  sıralanmış kayıtlardan top 20 yi çekin ve bu çektiğiniz kayıtlar için Okundu işaretleyin.Demek istediğim verilerin üzerinden atlayıp çekmek pek makul gelmiyor.