C dolu gözüküyor ve PC fanı yükseliyor

riccieatsbeets
25-07-2018, 23:41   |  #1  
riccieatsbeets avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
7 mesaj

Merhabalar,

Laptop kullanıyorum ve bilgisayarımda çok fazla şey yüklü değildi ve neredeyse C bomboş olurdu sonra bi baktım C kıpkırmızı dolmuş. Artı hiçbir şey indirmedim ve inenleri silerek C'yi ortaladım. Sonra bilgisayarıma format attım yani kişisel doyalarımı silmeden fakat C hala dolu pc'de sadece google chrome ve bir oyun yüklü anlamıyorum!! Gölgelemeleri eski windows.old   ve diğer şeyleri sildim. Toplam 682 GB ve 202 boş, 408 GB de kullanılan. Pc bomboş şuan. 

Ayrıca bilgisayarım sanki oyun açıkmış gibi fanı yükseliyor yavaşlıyor, ısınmıyor zaten güzelce hep temizlerim. Özellikle internette dolanırken siteye girerken birden fan yükseliyor. Bilgisayarım böyle değildi, sessizdi şimdi hiçbir şey yapmıyorum oyun altta açıkmış gibi fan yükseliyor. Ayrıca altında soğutucu var, gerçi bakıyorum sıcak değil ve sıcak üflemiyor sadece çalışması yükseliyor ama neden kaynaklanıyor çözemedim. 

Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.

Son Düzenleme: riccieatsbeets ~ 25 Temmuz 2018 23:42 Neden:
excel_mustafa
25-07-2018, 23:46   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,438 mesaj

hd tune ile bad sector ve health test yap. sorun gözükmezse biçimlendirme ile format at. kaspersky is ve malwarebytes ile ful  tara.

Son Düzenleme: excel_mustafa ~ 25 Temmuz 2018 23:46
riccieatsbeets
26-07-2018, 00:36   |  #3  
OP Taze Üye
7 mesaj

teşekkürler

bad sector yaptım ve herhangi bir sorun bulunmadı fakat health kısmında (05) Reallocated Sector Count ve (C4) Reallocated Event Count warning olarak gözüküyor. Ne anlama geldiklerini bilmiyorum, tarama da sürüyor.

riccieatsbeets bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
excel_mustafa
26-07-2018, 22:40   |  #4  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,438 mesaj

hdd disklerinde manyetik bozulma var. dosyalarını yedekle.

excel_mustafa bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
bemreuzun
02-08-2018, 13:18   |  #5  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Hard diskinizde bozulma mevcut. Dosyaları harici başka bir diske yedekleyip kısa sürede yeni bir hard diske geçmenizi öneririm.

riccieatsbeets
02-09-2018, 15:54   |  #6  
OP Taze Üye
7 mesaj

Bana özelden mesaj atıp bu konu hakkında yardımcı olur musunuz? Ben bu konuda çok anlamıyorum bilgisayarımıda seviyorum, bozulmasını istemem açıkcası.