C++ Dosya Oku,Yaz??

scallywag
23-03-2010, 20:15   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
379 mesaj

Selam,

Diyelim ki elimde bir dosya var "ABC.txt".Ben bu texte olan bilgileri okuyup başka bir txt dosyasına yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim.?

eolos
23-03-2010, 20:25   |  #2  
Yıllanmış Üye
2,036 mesaj

burda anlatması baya uzun once fopen komutuyla dosyayı acman gerekiyor okuduklarını fscanf komutuyla alıp başka bir dosyaya fprintf komutuyla yazman gerekiyor

scallywag
23-03-2010, 20:27   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
379 mesaj

C ++ demiştim,C de yazmacağım neyse yine de sağol arkadaşım :)

eolos
24-03-2010, 00:22   |  #4  
Yıllanmış Üye
2,036 mesaj

:) aynı işlemler orada da aynı şekilde :)

scallywag
24-03-2010, 22:55   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
379 mesaj

Buldum,paylaşıyım bari işe yarasın :)

[ Tüm kodu seç ] [ Yeni Pencerede Göster ]
        #include <fstream>     using namespace std;  int main() {     ofstream OpenFile("Yeni_Dosya.txt");      //yeni dosya oluşturur      ifstream SaveFile("Xyz.txt");                  //hali hazırda olan dosya     char ch;         while(!SaveFile.eof())                      //bu döngü dosya sonuna gelene kadar (end of file) dosyayı okur         {             SaveFile.get(ch);//okuma işlemi get(); ile yapılır             if (SaveFile.fail())  {                                 return 0;             }                                     OpenFile.put(ch); //put ile okunan bilgiler yeni oluşturulan dosyaya atılır//'scallywag'                         }

muh34
02-10-2010, 00:34   |  #6  
Yıllanmış Üye
215 mesaj

Yukarıdaki yazılan koda gore,dosyadaki son karakter yeni dosyaya yazılacaktır ! Ornegin Merhaba yazılan bir txt dosyası bu sekilde okundugu takdirde,yeni acılan txt dosyası icerisinde son harf olan,sadece a harfi olacaktır.O halde,eldeki okunacak arac bir string olmalıdır.Okuma ise >> (Extraction) operatoru veya read() fonksiyonlari ile yapılmalıdır.Yeni bir dosyaya yazma işlemi ise tam tersi << (Insertion) operatoru veya write() fonksiyonlari ile yapilmalidir.get() fonksiyonu karakterleri tek tek okuyan bir fonksiyondur.
Başarılar