C: erişilemiyor Erişim engellendi HATASI YARDIM

_ahmetcansar
26-12-2011, 22:09   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Başlıkta da belirttiğim gibi pcde ne yapmaya çalışsam bu hatayı alıyorum.ÖR, flashtan masaüstüne dosya aktarmayı denediğimde , C sürücüsüne girmeyi denediğimde, herhangibir dosyayı silmeyi denediğimde kısacası herşeyi engelliyor.Arkadaşlar tamda ödev haftasına denk geldi sunumlar hazırlamam lazım ve hazırladığım sunumları flasha aktaramıyorum.Çözümü bilen arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.
Hata:
[url=http://bit.ly/c25MCx][/url]

coolmistake
26-12-2011, 22:34   |  #2  
coolmistake avatarı
Yeni Üye
40 mesaj

Öncelikle sistemin nereye kurulu c mi d mi eğer sistemin d sürücüsündeyse ve c yedekler için boş ise everest ile pcden c sürücüsüne ulaşabilirsin ordan flash sürücüye kopyalarsın ancak sistem c de yüklü ise biostan başlayan bir işletim sistemi ile onları kurtarabilirsin (ubuntu linux vb)

_ahmetcansar
26-12-2011, 22:37   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

sistem c kurulu..masaüstü pc ye virüs bile bulaşacağını tahim bile etmiyordum ayda en fazla 1 hafta kullanıyorum bu pc yi fakat boyle bi olay başıma geldi.Antivirüs programıda kurmayı denedim az önce benzer hatalar sürekli yönetici değişmiş gibi hiçbir oynama yapamıyorum şuan

properly302
26-12-2011, 22:43   |  #4  
properly302 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
123 mesaj

virüs girmiş olabilir .güvenli modda aşlatmayı dene  . oda olmadı güvenlik ayarıyla oyna

_ahmetcansar
26-12-2011, 22:43   |  #5  
OP Taze Üye
4 mesaj

öncelikli istediğim bunun kısa bir çözüm yolunun olup olmadığı..aynı sorunu yaşamış olanlar varmış fakat çözümünü paylaşan olmamış..çok basit gelişti olay uzun süre pc kapalı oldugundan açtığımda güncelleştirmeler vardı ve yükledim res fln attım.Adobe benzeri programları güncelledim ardından bu olay oldu :S elbet bir çözümü vardır diye düşünüyorum..formata kadar iş gidecekse başka çözüm yolu ararım.

mustafa2116
26-12-2011, 23:39   |  #6  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

cevap...
Bir dene Belki sorununu çözebilirsin.

C disk üzerine sağ tıkla.
Özellikler>>>>>>>Güvenlik>>>>>>Gelişmiş>>>>>Sahip>>>>Düzenle>>>Diğer Kullanıcı ya da Gruplar>>Gelişmiş>Şimdi Bul.
Bu yolu izle ve Bu alanda bilgisayarınızn kullanıcı adı  ad bölümünde olanı seçin ve onaylayınız.
Gelecek ekranda tüm sekmeleri izin ver olarak seçiniz.
Tümünden tamam diyerek çıkınız.

tekrar aynı yere bu kez İzinler bölümüne bu işlemi yapacaksınız.
Özellikler>>>>>>>Güvenlik>>>>>>Gelişmiş>>>>>İzinler>>>>Düzenle>>>Diğer Kullanıcı ya da Gruplar>>Gelişmiş>Şimdi Bul.
Bu alanda ise 3 kullanıcı eklenecek yada var ise bu kullanıcılara tam yetki verilecek bunlar.
Administrator
System
bilgisayar adı olan kullanıcı

Olay bu kadar bir deneyin.

mustafa2116 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 2 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Cectea
27-12-2011, 07:45   |  #7  
Yıllanmış Üye
124 mesaj

Bende buna benzer bir sorum yaşadım bilgisayarı combofix ile güvenlimodda tarattım ve sorun çözüldü ama benimki daha farklı bir hataydı sende bir dene yinede istersen hiç belli olmaz küçük bir trojan bile sebebi olabilir bunun

nisanci_3
27-12-2011, 16:50   |  #8  
Taze Üye
1 mesaj

çözemedimmm_???

mahmutdemir
27-12-2011, 18:29   |  #9  
mahmutdemir avatarı
Yıllanmış Üye
497 mesaj

Kardeş Virüs Olduğunu Düşünüyorsan Kaspersky rescue disk indir. CD ye yazdır. Sonra pc yi yeniden başlat.Boot et.Ve kaspersky rescue disk 10 yazısı gelir.ingilizce şeçeneğini seç ve Enter ' e bas.Önüne Glenen yerde Kaspersky Rescue Disk Graphic Mode ' yi seç ve Enter'e bas.Bilgisayarını Taratma Ekranı Gelecek.İlk Önce Veri Tabanını Güncelleştir ve Bilgisayarını Tarat.

-İşlemi Uyguladıktan Sonra Sonucuda bekliyorum.

Son Düzenleme: mahmutdemir ~ 27 Aralık 2011 19:20
samir65
02-03-2012, 19:01   |  #10  
Taze Üye
3 mesaj

Arkadaşlar, aşağıdaki sıralamayı yapıyorum ancak  Sahip>>>>Düzenleye tıkladıgımda "Erişim denetimi düzenleyicisi açılamıyor.Erişim engellendi." uyarısı çıkıyor.Ne yapmam gerekiyor.benzer şey "D" içinde geçerli.Bir fikri olan var mı ya da tavsiyesi....

Özellikler>>>>>>>Güvenlik>>>>>>Gelişmiş>>>>>Sahip>>>>Düzenle>>>Diğer Kullanıcı ya da Gruplar>>Gelişmiş>Şimdi Bul.

gsazd
18-05-2012, 11:47   |  #11  
Taze Üye
2 mesaj

arkadaşlar bende de var bu sorun sorunun kaynağı yanlışlıkla tüm izinleri silmiş olmam. izin bölümüne tekrar giremiyorum çünkü yetniz yok diyor. ayrıca yönetici hesabındayım. tüm bunlar olmuşken hala c ye ulaşabilme ihtimalim var mı? lütfen yardım edin?

gsazd
18-05-2012, 12:01   |  #12  
Taze Üye
2 mesaj

arkadaşlar farklı kaynaklar doğrultusunda hatayı çözdüm. tek yapmamız gereken izinler bölümünde ekle düğmesine basın boş yere windows kullanıcı adı veya administrator yada ikisini birden yazmak ve c açılıyor...

michelangelo12
08-08-2012, 00:24   |  #13  
Taze Üye
1 mesaj

Aynısı benimde başıma geldi arkadaşlar. İşin kötüsü sahipliği değiştirmeye çalıştığında windows güvenliğini de açmıyordu. yani resmen windowsun kapısını içerden kilitlemiş gibi oluyor. Bunun sebebi tabiki uyarıyı dikkate almamam oldu. C nin izinlerini değiştirirken adminstator haricindeki kullanıcıların izinlerini sileyim dedim. usersın izinlerini sildim ve karşıma uyarı çıktı bu sistemde bazı değişikliklere yol açabilir (ateşle oynuyorsun gibisinden) dedi. Bende saf gibi işleme devam ettim. izinleri değiştirirken bi hata verdi bi windows dosyasının izinini değiştiremedi. Bende işkillenip işlemi iptal ettim. Henüz birşey yoktu asıl olay bilgisayarı yeniden başlattığımda oldu. C ye erişemiyordum. Programlar ve Windows C de olduğu için hiçbirini açamıyordum. sahip değiştirmeye kalkınca windows güvenliği de açmıyordu.

Şimdi sorunu nasıl çözdüğüme geleyim. Windowsu güvenli kipte başlatıp sistem geri yükleme yaptım. Sistem geri yükledikten sonra bu sefer C nin özelliklerinden sahip değiştirme sekmesi açıldı ve anında sahibi değiştirdim. Yeniden izinleri değiştirme işlemine başladı biraz uzun sürdü birkaç system32 dosyasınınkini değiştiremedi ama bittiğinde c ye erişebildim. Artık Geçerli Sahibi kısmında artık seçtiğim user gözüküyordu.

Kayze
18-08-2012, 23:37   |  #14  
Kayze avatarı
Taze Üye
16 mesaj
Alıntı: mustafa2116  
cevap...
Bir dene Belki sorununu çözebilirsin.

Bu yolu izle ve Bu alanda bilgisayarınızn kullanıcı adı  ad bölümünde olanı seçin ve onaylayınız.
Gelecek ekranda tüm sekmeleri izin ver olarak seçiniz.
Tümünden tamam diyerek çıkınız.

Ben 1.secenegi denedim Olmadı Ama 2.secenek Oldu Tesekkürler

tekrar aynı yere bu kez İzinler bölümüne bu işlemi yapacaksınız.
Özellikler>>>>>>>Güvenlik>>>>>>Gelişmiş>>>>>İzinler>>>>Düzenle>>>Diğer Kullanıcı ya da Gruplar>>Gelişmiş>Şimdi Bul.
Bu alanda ise 3 kullanıcı eklenecek yada var ise bu kullanıcılara tam yetki verilecek bunlar.
Administrator
System
bilgisayar adı olan kullanıcı

Olay bu kadar bir deneyin.

thepatriotsorld
06-04-2013, 22:37   |  #15  
Taze Üye
8 mesaj

konuyu bnim gibi googleda bulup gelenler şu linkten de faydalanailirsiniz

http://www.patronforum.com/forum/showthread.php?tid=19390

AirHook
03-01-2018, 22:38   |  #16  
Taze Üye
1 mesaj

Müdür sen nasıl bir kralsın ya. Bir aydır bunu yapmaya çalışıyordum biyerdede bulamadım çok teşekkür ederim. Adamsın adam. CHIP ONLİNE ekibinede teşekkür ederim burdan...

Emin Mrl
17-12-2018, 22:41   |  #17  
Taze Üye
1 mesaj

kardeşim sen ne mübarek bi adamsın 7 sene sonra bile teşekkür alabiliyorsun. :)