c hakkında

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
small_ticket
09-02-2004, 15:19   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
167 mesaj

c hakkında internette güzel siteler var mı öğretici ağırlıklı?

hasanyasin
14-02-2004, 14:09   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,100 mesaj

Var tabii... Gülümseme

İngilizceniz varsa eğer:http://www.cppreference.com/index.html

Yok, ben Türkçe istiyorum derseniz:
burayı da daha sonra birkaç link eklerim... Gülümseme

suleyman
18-02-2004, 19:50   |  #3  
Yeni Üye
46 mesaj

Hasanyasin'in verdiği sitelere ek olarak :

• www.cplusplus.com (Download tutorials and source codes!
  • akbani.20m.com (Çok sayıda kaynak kodları ve alıştırmalar,çok yararlı bir site!)
  • www.1cplusplusstreet.com (Kaynak kodları,algoritmalar,v.s.)

(C'yi öğrenmek için ingilizce bilmek de şart aslında! Türkçe kaynak bulmak zordur.)
İlle türkçe olsun diyorsanız :
  • www.ieee.metu.edu.tr/~genc/c.html (C dersleri ve Turbo C++ 3.0 compiler, download! Göz kırpma )
  • www.programlama.com (C hakkında birçok doküman ve forumlar.)

Bir tavsiye: C'yi öğrenmenin en iyi yolu bol bol program yazmaktır.(Bütün dillerde böyle aslında!). Deyimleri öğrendikten sonra yazılmış kaynak kodlarını incerseniz ve siz de örnek programlar yazarsanız daha kolay ve çabuk öğrenirsiniz. Verdiğim sitelerde bol miktarda kaynak kodu ve algoritmalar mevcuttur.

small_ticket
19-02-2004, 00:31   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
167 mesaj

teşekkürler ingilizcem var şu anda okulda da c öğreniyoruz okulla parallel mi gidim sizce yoksa ben böle sitelerden kendi başımı alip gidim mi bu arada bölüm bilgisayar mühendisliği :)

hasanyasin
19-02-2004, 01:11   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,100 mesaj

Okul sana paralel gitsin small_ticket kardeşim. Bırak hoca sana yetişmeye çalışsın. Al başını yürü, kim tutar seni... Gülümseme

Şaka bir yana, hayata daha dikkatli bakarsan, rahatça insanlar arasında ne kadar büyük farklar oluştuğunu görürsün. Aynı sırada okuyan iki kişiden biri 10 Milyar maaşa tenezzül etmiyor; diğeri 800 milyon + Sigorta diye hava atıyor. Bu farkı oluşturan da, kişilerin kendi alanlarında ortaya koydukları kalite. Ne kadar uzman olursan, o kadar rahat edersin bu dünya hayatında. En güzel şeydir insanın ayakları üstünde durabildiğini görmesi... Gülümseme

suleyman
19-02-2004, 22:12   |  #6  
Yeni Üye
46 mesaj
alıntı:
Gönderen : hasanyasin

Okul sana paralel gitsin small_ticket kardeşim. Bırak hoca sana yetişmeye çalışsın. Al başını yürü, kim tutar seni... Gülümseme

Gülümseme Çok haklısın "hasanyasin". Okulda öğrendiklerinle kalırsan pek bişey öğrenmiş sayılmazsın. Senin kendini geliştirmen lazım! Hocandan önde gitmeye çalış derslerde! Ayrıca tek bir kaynaktan değil birçok kaynaktan yararlanmaya çalış.(Özellikle ingilizce kaynaklar!) C çok geniş bir dildir. En ufak bir bilgi bile çok işine yarayabilir. Devamlı oku ve çalış! (Sen kafaya koymuşsun anlaşılan C ustası olmaya!Göz kırpma)

Sabancı'nın dediği gibi: Çalışmak,çalışmak,çalışmak! Gülümseme Başarılar!

aragorntheelessar
19-02-2004, 23:16   |  #7  
Yıllanmış Üye
268 mesaj

www.programlama.com
sadece C hakında değil ama C hakında bir hayli bilgiye ulaşabilirsin.

hep bilgiyle kalın...