C# İnternete Bağlı Program

xenogenesisiv
12-12-2017, 00:10   |  #1  
xenogenesisiv avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Yaptığım Programı İnternete bağlamak istiyorum işte yeni güncelleme olduğunda programı açan kişilere güncelleme gitsin programı satın alan kişiye serial vereyim ama bunun için dosyalara ekleme yapmayayım sadece siteye bağlı olan yere ekleme yapayım serial'i oraya yazayım oradan güncellenmiş olsun istiyorum

Yada İstediklerimi Madde madde yazmam daha iyi olur 

-Güncelleme Çıktığı Zaman Program Açıldığında Yeni güncelleme var yazmasını istiyorum.

-Bu güncellemeleri nereden ve nasıl yapabileceğimi öğrenmek istiyorum.

-Programımda serial mantığı var yani üye olurken serial koda ihtiyacı var şuanlık serial kodu setup dosyaları arasında bir yere yazdım ve buda aşırı saçma oldu bu serial keyleri internet siteme yazsam yeni üyelik alındığında setup'u değiştirip kullanıcıyı atmak yerine normal setup'u atsam internetten serial'i güncellemek istiyorum.

İsteklerim Bu kadar sanırım zor şeyler ama yapmak istiyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Bu sorunun kabul edilmiş çözümüne hemen ulaşmak için tıklayın
Sistem Bilgilerim
White-Fox
12-12-2017, 01:48   |  #2  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

İnternette bir SQL server varsa yani veritabanı ona bağlanan bir kod yazabilirsin , uzaktan bağlantı diye araştır.ee sonrası sana kalmış ? keylerini o veritabanında mı tutar bağlanıp alırsın yada programda bir algoritman mı olur örneğin kullanıcı şifre girer bunu o veritabanına yazar sende veritabanından kim ne kullanıyor görebilirsin. 

Yani kısaca internette tüm uygulamaların verileri akacak ve sende göreceksin takip edeceksin.

forumbloger
12-12-2017, 12:00   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
9 mesaj

kod yazarak bu problemi çözebilrsin.

xenogenesisiv
12-12-2017, 15:29   |  #4  
OP Taze Üye
5 mesaj

Teşekkürler Konuyu Araştıracağım

xenogenesisiv
12-12-2017, 15:30   |  #5  
OP Taze Üye
5 mesaj

Böyle Bir şey Yazmadınız Varsayıyorum @forumbloger

Son Düzenleme: xenogenesisiv ~ 12 Aralık 2017 15:31
White-Fox
13-12-2017, 00:59   |  #6  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
1,104 mesaj
Alıntı: xenogenesisiv  
Teşekkürler Konuyu Araştıracağı

Çok araştırmanada gerek yok , internet sitesi yaptıysan kullandığın server veritabanının connection stringini kullanarak dümdüz bağlantı sağlayabilirsin.Normal veri yazmaktan farksız. tabi internet olmayan durumlara karşı hata yakalama mekanizmaları geliştirmeyi unutma.

White-Fox bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
xenogenesisiv
15-12-2017, 18:28   |  #7  
OP Taze Üye
5 mesaj
Alıntı: White-Fox  
Çok araştırmanada gerek yok , internet sitesi yaptıysan kullandığın server veritabanının connection stringini kullanarak dümdüz bağlantı sağlayabilirsin.Normal veri yazmaktan farksız. tabi internet olmayan durumlara karşı hata yakalama mekanizmaları geliştirmeyi unutma.
Bu beni aşar internette düzgün bir rehber videosuda bulamadım :(

White-Fox
15-12-2017, 23:29   |  #8   ÇÖZÜM
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
1,104 mesaj

örnek vereyim bir asp.net web form ile bir site yaptın diyelim bir buton attın ve altına mssql server a veri giren bir kod yazdın projeyi publish ettin.sonra gidip ücretsiz bir host bulup yayınladın.orada siteni yüklerken senden veritabanı dosyalarını seçmeni ister seçersin. sonra sana bir connection string verir.İşte o connection stringi alıp bir programda normal veritabanı bağlantı nesnesini oluştururken kullanırsan. direkt o sitenin veritabanına yazmış olursun.Kodlarda bir değişiklik yok sadece bağlantı nesnesinin aldığı parametre farklı.Yaparsın zor şeyler değil.

White-Fox bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 2 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
xenogenesisiv
16-12-2017, 16:16   |  #9  
OP Taze Üye
5 mesaj
Alıntı: White-Fox  
örnek vereyim bir asp.net web form ile bir site yaptın diyelim bir buton attın ve altına mssql server a veri giren bir kod yazdın projeyi publish ettin.sonra gidip ücretsiz bir host bulup yayınladın.orada siteni yüklerken senden veritabanı dosyalarını seçmeni ister seçersin. sonra sana bir connection string verir.İşte o connection stringi alıp bir programda normal veritabanı bağlantı nesnesini oluştururken kullanırsan. direkt o sitenin veritabanına yazmış olursun.Kodlarda bir değişiklik yok sadece bağlantı nesnesinin aldığı parametre farklı.Yaparsın zor şeyler değil.

Desteğiniz İçin Teşekkürler Sizin sayenizde yaptım ne kadar teşekkür etsem azdır