c programlama acil yardim lütfen

cajhann
13-11-2011, 15:45   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

arkadaslar isletme bilgi yönetimi okuyorum.daha 1 ay oldu baslayali.ne yazikki daha cok firin ekmek yemem lazim.bana yardimci olursaniz sevinirim
bir kart oyunu var 17+4 yani blackjack.        bilgisayara karsi oynanan bir program yazilacak.kartlarin yerine        1 ile 11 arasi sayilar cekiliyor.                -en bastan oyunun kac tur oynanacagi belirleniyor.kac tur        oynamak istersiniz diye soruluyor bizde tur sayisini manuel        olarak veriyoruz.        tur tamamlaninca program kimin kac tur kazandigini söylüyor.

-önce oyuncu oynuyor,21 e ulasana kadar istedigi kadar kart        cekebilir.        sayi 21i gecerse otomatik olarak oyun  kaybedilir.        bilgisayar her cektigi karti gösteriyor.        kartlar tabiki rastgele üretiliyor.bilgisayar kart cekip        cekmeyecegine asagidaki kosullara göre karar veriyor.
                -toplam<=10 ise b.sayar 1tane daha cekiyor
                -toplam>10 ama <=15 ise % 70 olasilikla sayi cekiyor.               
-toplam>15 ama <=18 ise % 30 olasilikla
                -toplam>18 ama <=20 ise %10 olasilikla,
                -toplam>20 ise sayi cekmiyor                -b.sayarin cektigi sayilar >21 ise tabiki b.sayar kaybediyor.               
-2 taraf ta cekme isini bitirdikten sonra,kimin sayisi 21 e daha        yakinsa o kazaniyor,                bilgi olarak bize ,kütüphaneler,rand ve time fonksiyonu        kullanmamizi söyledi.