c programlama dili öğrenmek istiyorum

ayar1994
20-12-2008, 15:03   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
107 mesaj

Arkadaşlar c dilini öğrenmek istiyorum nasıl başlayabilirim.Yardımcı olursanız sevinirim.

Kapalı Hesap (79876)
20-12-2008, 22:45   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
1,252 mesaj

http://www.muhendisforum.net/ind ... c=320.msg657#msg657
Daha önceden burada verilmişti 23 video var. Dev c++ kullnılmış.

edit::
32 videoda burda var, siteye üye olmalısın

Dev c++ programını indir videoları izle. Takıldığın yer olursa buraya yazarsın.

devc++: http://prdownloads.sourceforge.n ... p-4.9.9.2_setup.exe
Kolay gelsin.

eof-

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (87981) ~ 20 Aralık 2008 22:49
kelozan35
19-02-2009, 11:00   |  #3  
Taze Üye
2 mesaj

Once bır sabahları kıtap al elıne oglenleyın cdlere felan bak aksamleyınde tekrarla :) en azından temelını atmıs olursun sonra ertesı gunde nerde egıtım alabılırım onu arastırırsın.Bak sımdıden bır tane ısım vereyım sana ısın kolaylaysın bilişim eğitim merkezi.Bende burada egıtım alıyorum ama grafık alanların bırbırıyle alakası olmasa bıle egıtmenler alanlarında en ıılerı.

Nebleux
02-03-2009, 22:53   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

aynı soruyu bende bir kez daha soruyorum.
Öncelikle c olmak üzere c ve c++ yazılım dillerini öğrenmek istiyorum. Bunun için izlemem gereken yol veya tavsiyeleriniz varmı yardımcı olursanız sevinirim.

Kapalı Hesap (79876)
02-03-2009, 23:53   |  #5  
Kapalı Hesap
1,252 mesaj

Bu iş pek tavsiye ile olacak gibi bişey değil aslında. Kendi yöntemini kendin belirlersin. İnternette o kadar kaynak varki öğrenememek imkansız eğer istiyorsan. Öğrenemiyorsanda sorun kodları bilmediğinden değil. Kodları kullanamamandan kaynaklanır genelde. Kod bir şekilde öğrenilir. Örn: Printf(); komutunun ekrana yazı yazdırmak için olduğunu herkes bilir. Ama bununla ekrana istenilen boyutta dörtgen çizmeyi herkes yapamaz. Burada sorun algoritmaya dayanır. İstenilen programın mantığını kafanda oluşturamıyorsan ve ya yanlış oluşturuyorsan algoritma eksikliği var demektir. Bunlar Kişiden kişiye değişir. Bu yüzden kendi yöntemini belirlemelisin. Eğer istiyorsan!

researcher
15-03-2009, 00:33   |  #6  
Taze Üye
4 mesaj

Bence C ve System Programcıları Derneği'nde C kursuna git. Kaan Aslan, Necati Ergin bunlar gerçekten müthiş hocalar. C'yi öğrenmek istemesen de nakış nakış işliyorlar. 5-6 ay sürüyor ve ücret çok makul.

loseface
17-05-2010, 20:16   |  #7  
loseface avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,757 mesaj

Temel konular için kursa gitmeyi mantıksız buluyorum.Bir üniversitenin derst notlarını edinin bir bilgisayarınız varsa uygulamaları yaparak temel konuları öğrenebilirsiniz.İlerisi içinse kursa gidebilirsiniz.Ayrıca algoritma soru bankası bulun yada oluşturun sonra kendi kendinize bunların programlarını yapmaya çalışın.Eğer bi 100 tane algoritma sorusu çözüp uygulamasını yaptıysanız ileri konular sizin için kolay gelecektir.Sonra artık kendi alanınza yönlenebilirsiniz.

risklee
11-03-2012, 16:19   |  #8  
Taze Üye
1 mesaj

Sevgili Öğretim görevlimiz bize bu ödevleri verdi ve konuyu anlatmadı nasıl yapıcamızı bilmiyoruz. Ödevi yarın teslim etmemiz gerekiyor bize yardım edebilicek kimse yokmu? :( 

HELP ME :( F1 felan filan işte :D Alakanız için Teşekkür Ederim :)

ÖDEV1
10lu bir sayıyı 16lı bir sayıya çeviren programın c kodlarını yazınız

ÖDEV2
16lı bir sayıyı 10lu bir sayıya çeviren programın c kodlarını yazınız

ÖDEV3
10lu bir sayıyı 8li bir sayıya çeviren programın c kodlarını yazınız

ÖDEV4
8li bir sayıyı 10lu bir sayıya çeviren programın c kodlarını yazınız

ÖDEV5
Klavyeden girilen harflerin ve rakamların aski karakter kodunu veren c programını yazınız