C sürücümün kapasitesi hergün azalıyor

tufan.sezer
23-12-2008, 10:27   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
14 mesaj

Merhaba arkadaşlar nedenini bilmediğim ve yardımlarınızı beklediğim bi sorunum var.dün akşam nette epey bi oyalandım,daha sonra bilgisayarı kapatmadan önce c sürücümdeki boş alan 63.2Gb gözüküyordu.bugün açar açmaz C ye baktım ve boş alan63.1Gb olarak görünüyor.şu bir haftadır böyle ufak düşüşler görüyorum gerçi bunlar pek ufak sayılmaz ama...bir arkadaş disk temizleme seçeneğinden gölge dosyalar ve geri yükleme noktalarını silmen gerekli demişti.duyduğuma göre sistem böyle geri yükleme noktaları oluştururken yer kaplarmış.peki bu geri yükleme noktalarını silmek bir problem durumunda zararlı olmaz mı.Microsoft destek silebilirsiniz dedi.yoksa her internete girişte girdiğim sayfalar kayıt altına alınıyor da ondan mı azalma oluyor eger öyleyse bunları nasıl silerim?
bir de ben HP Pavilion dv 6920 kullanıyorum.bilgisayara format atınca fabrika haline geri döner diyo arkadaşlar.acaba böldüğüm sabit diskim de bölünmemiş haline mi dönecek.şu anda sabit disk alanına iht var.yardımlarınızı ve görüşlerinizi beklerim şimdiden sağolun...

Kajmer41
23-12-2008, 10:32   |  #2  
Yıllanmış Üye
113 mesaj

http://www.tamindir.com/program/18716/Glary_Utilities.htm

Bu siteye gir bu programı indir ve disk temizleme de gereksiz dosyaları temizler ...

tufan.sezer
23-12-2008, 22:49   |  #3  
OP Taze Üye
14 mesaj

teşekkür ederim kardeşim.disk temizleme proğramı vistada zaten mevcut.bu farklı galiba bi denerim sağolasın.

sevecenmustak
25-12-2008, 18:04   |  #4  
Yıllanmış Üye
218 mesaj

formatta sabit disk bölümleri kaybolmaz eğer sen bölümü sil demezsen ..
birde bu çok geniş bir konu acaba image cd mi kullanacaksın yoksa işletim sistemi cd si mi? bunları bilmek lazım..

tufan.sezer
26-12-2008, 23:36   |  #5  
OP Taze Üye
14 mesaj

image cd si veya işletim sistemi cd si hakkında bi bilgim yok arkadaşım.yani yeni kullanıcıyım ve pek bi bilgim yok ben sadece excel kullanıyorum ve AutoCAD çizimlerini yapıyorum sadece.bilgisayar cahili de denebilir:) sağol görüşlerin için.haklısın format atınca eski haline gelmiyormş.peki c ye ekleme yapmam için d ye sil demem yeterli oluyor mu.şimdiden teş ederim...