C sürücüsü kendiliğinden doldu

Nefarkeder
22-02-2015, 01:07   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhabalar, ben bilgisayarıma daha önceleri de format atardım ve C sürücüsü alanı olarak 100 GB ayırır yüklerdim geri kalan da D sürücüsü olarak kalırdı. Bilgisayarım da Metin2 Türkiye ve 1-2 Metin2 Pvp harici hiç bir oyun olmaz (bunları da toplasan 4 GB bir şey yapar) Karşıdan yüklemeler de toplasam 2,5 GB ediyor, bunun haricin de mIRC ve 1-2 wordpress dosyaları, cuteftp filan olur bunlar da pek yer kaplamaz zaten. Hepi topu 6,5 bilemedin 7 GB benim kullandığım bildiğim yer kaplayan uygulamalar var. Zaten geri kalan her şey resimler müzikler vs. D sürücüsünde. Dün Bilgisayarım tıkladım ve C sürücüsünün sadece 8,5 GB alanın boş olduğunu gördüm diğer alanlar doluydu (91,5 GB) bu nasıl olur arkadaşlar? Bunu nasıl çözebilirim aşırı kafama taktım yardımlarınızı bekliyorum. Herkese şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

mehmet_93
22-02-2015, 11:05   |  #2  
mehmet_93 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 97
593 mesaj

Öncelikle "Disk temizleme" yaz başlat a o araçla herşeyi işaretleyip sil.Sorun çözülmezse denetim masası "klasör seçenekleri"nden görünüm başlığı altından "gizli dosya ve klasörleri göster e tick koy.sonra alt tarafından korunan işletim sistemi dosyalarını gizle nin tickini kaldır ve uygula de. Sonra her klasöre sağ tıklayıp özelliklerden boyutuna bak. 20-30 gb ın üstünde olanlara gir ve içindekilere aynen özellikler yapıp tek tek boyutuna bak. büyük kapasiteli anormal şeyi elbet görürsün durum bahsettiğin gibiyse. Karşına gelen büyük kapasiteli şeyi çözemezsen o zaman ki durumuda belirt yardımcı olmaya çalışayım.

Nefarkeder
23-02-2015, 01:42   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj
Alıntı: mehmet_93  
Öncelikle "Disk temizleme" yaz başlat a o araçla herşeyi işaretleyip sil.Sorun çözülmezse denetim masası "klasör seçenekleri"nden görünüm başlığı altından "gizli dosya ve klasörleri göster e tick koy.sonra alt tarafından korunan işletim sistemi dosyalarını gizle nin tickini kaldır ve uygula de. Sonra her klasöre sağ tıklayıp özelliklerden boyutuna bak. 20-30 gb ın üstünde olanlara gir ve içindekilere aynen özellikler yapıp tek tek boyutuna bak. büyük kapasiteli anormal şeyi elbet görürsün durum bahsettiğin gibiyse. Karşına gelen büyük kapasiteli şeyi çözemezsen o zaman ki durumuda belirt yardımcı olmaya çalışayım.

Hocam dediğiniz gibi yaptım disk temizleme de bir şey çıkmadı hepi topu 200 MB bir şey, onun harici gizli klasörler zaten görünür bende, dediğiniz gibi korunan işletim sistemi dosyalarını da görünür yaptım ama bir şey çıkmadı sadece hiberfil.sys (3.2 GB) ve bir de pagefile.sys (4.2 GB) dosyalarının boyutu fazla ama onlar da yine toplasan 8 GB bir şey yapar 80 GB yine bi sıkıntı var :/

mehmet_93
23-02-2015, 10:45   |  #4  
mehmet_93 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 97
593 mesaj

Klasörleri de inceleyin sonuçta disk kafasına göre dolacak değil. Gözden kaçan bi yer vardır. C nin içindeyken tüm klasörlerin boyutlarını ve o hibefil(hazırda bekleme) pagefile(disk belleği) dosyalarını da toplayın sonuç 70-80 gb çıkarsa klasörlerin içini tek tek inceleyin büyük olandan hareketle.