c: üstünde iki işletim sistemi

HPQ-User
29-10-2008, 22:19   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

brave_x sormuş:
bilg.format çektim ama neden olduysa iki gün sonra tekrar problem çıkardı herşey normal açılıyor fakat açılışta şifremi girme bölümünde ne klavye ne maus çalışmıyordu neyse bende xp üstüne eskisini silmeden yeni bir xp yükledim şimdi açılışta iki xp soruyor hangisiyle başlamamak istersin gibi son yüklediğim problemsiz çalışıyor ama önceki çalışmıyor sorum şu 1 ilk yüklediğim xp ye ne oldu ikinci ve en önemli sorum açılışta iki xp den kullanmadığım çalışmayan o xp yi format atmadan kaldırabilirmiyim? bu arada bu format işini yeni aldığım sp3 lü xp cd sinden kurdum bulabir bağlantı kurulabilirmi? ama şuan normal çalışıyor

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
xp professinel amd 64 athlon 80 gb hdd sp3

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727; InfoPath.1)

Banned
29-10-2008, 23:02   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

a.)Bilgisayarım simgesini sağ tıklayıp özellikler-gelişmiş-başlangıç ve kurtarma-Ayrlar- düzenle seçeneği ile açılan not defteri ekranından( Bu boot.ini dosyanızdır) öncelikle yanlış sistemi kaldırmamak için sistem ismini değiştirin.Örnek boot.ini görüntünüz aşağıdaki gibidir:

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
Siz bunu

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Windows XP" /noexecute=optin /fastdetect
şeklinde değiştirip kaydedip sistemi yeniden başlatın. Açılışta hangi isimde olan açılmıyorsa yukarıdaki yoldan boot.ini  dosyanızı düzenleme kısmına ulaşıp açılmayan seçeneğin satırını ( Örnek: Windows XP adındaki açılmadıya, multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Windows XP " /noexecute=optin /fastdetect satırını) silip kaydedin.Bu şekilde açılmayan önyükleyiciden kurtulursunuz.
b.) Önceki xp dosyalarıkurulumda muhtemelen silinmiştir veya diğer diskinizdedir.
c.) Aldığınız hatanın kullandığınız cd ile bir alakası bulunmamaktadır.

Son Düzenleme: khramn ~ 29 Ekim 2008 23:04