c++ ve c# nin özellikleri

BiLgE_nİsA
05-10-2006, 21:37   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Nesne yönetimli dil ne demek bilmiyorum, saatlerce araştırıyorum ama anlayacağım basitlikte bir şey bulamadım. Çok ağır dillerle yazılmış bilmediğim kavramlar kullanılmış makaleler buldum ve birileri bu konuda bir şeyler yazarlarsa gerçekten çok iyi olacak.

egemengiga
07-10-2006, 12:10   |  #2  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

nesne yonetimli programlara ornek delphi yi ve visual basic i verebilirim. nesneden kasit:

nesne tabanli olmayan dillerde bir buton yapmak icin sayfalarca kod yazman gerekir. ama nesne tabanlilarda surukle birak gibi yontemlerle 1 saniyede olusturabilirsin. hem de kod girmeden.

sanirim bu site yardimci olur: www.mutasyon.net

ve ayni zamanda alt link: http://www.mutasyon.net/makaleler.asp?id=17

sanirim programlama okuyorsun benim gibi ve bunu da hoca odev verdi?

BiLgE_nİsA
07-10-2006, 13:02   |  #3  
OP Taze Üye
6 mesaj

Teşekkür ederim
böte bölümünde okuyorum.
Evet hoca c++ ve c# arasındaki farkları ödev verdi ve ben de bunu araştırırken c#nin c++tan daha çok nesne yönelimli olduğunu okudum bunu araştırdım fakat anlatılanların dili çok ağırdı bir şey anlamadım.

egemengiga
07-10-2006, 18:07   |  #4  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

boyle internetten arastirta yapmasi icin ogrencilerin neden sacma odevler veriyorlar anlamiyorum. bunu derste kendisi anlatsin ve sonra anladiklarinizla bir seyler yapmanizi istesin. tabi bu zor olan yol. bize de boyle odevler veriyorlar ama hic birisini yapmiyorum. ve yine de dersten AA ile geciyorum. bence dert etme...

BiLgE_nİsA
07-10-2006, 18:14   |  #5  
OP Taze Üye
6 mesaj

c#in özelliklerini anlatan bir link bilen var mı googledan belki bir saattir aratıyorum ama reklamlar kitaqp satışları ve kodlar çıkıyor

egemengiga
07-10-2006, 23:36   |  #6  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

ozelliklerini biraz anlatan e-book lar var istersen onlari gonderebilirim.

egemengiga@hotmail.com

Son Düzenleme: egemengiga ~ 07 Ekim 2006 23:39