c: ve d: sabit sürücülerimi açamıyorum??

HPQ-User
12-10-2008, 18:28   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

cihat sormuş:
bilgisayarıma yeni bir antivirus programı yukledım ve bir cok trojen buldu bunların birkısmını sildim bir kısmınıda karantinaya aldım daha sonrasında sabit diskim c: ve d: diye bölüktu bunkaradn birine bilgisayarımdan girmye kalktıgımda birlikte ac taki gibi program secmemi istedi bende ieplorer ı secerek gırıyordum ie6 yuklu ıdı ie7 yi yukledıkten sonra secsemde uygulama bulunamadı uyarısını veriyor bu ıkı klasor dısındada hıcbır klasaorde problem yok hepsı normal acılıyor bu ıkı kloser ama bilgisayarımı arastırdan gırersem içini gorebiliyorum yardımlarınız ıcın sımdıden tessekkurler

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
windows xp professional versiyon 2002 sp2, intel pentium 4 cpu 3.0ghz 2.99ghz.0.99gb ram, ASUS p5gd1-vm anakart

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1) ; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506; InfoPath.2)

YasarS
12-10-2008, 18:33   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,238 mesaj

Açılmayan bölümlerin üstüne sağ tıklayıp araştır dedikten sonra o bölüm açılacak açıldıktan sonra klasör seçeneklerinden gizli dosya ve klasörleri göster yazan yer işaretlenip sonra biraz aşağıda korunan işletim sistemi dosyalarını gösterme yazan yerdeki işaret kaldırıldıktan sonra onayla tama yaptıktan sonra açılan disk alanında autorun isimli bir dosya görünecek onu silip aynı işlemi diğer bölümede yapıp bilgisayarı yeniden başlatınca sorun çözülecek

Son Düzenleme: YasarS ~ 12 Ekim 2008 18:35
Banned
12-10-2008, 18:37   |  #3  
Banlandı
5,024 mesaj

arkadaşım pc'e autorun.inf virüsü bulaşmış önce dracula programını çalıştır ve tarama yap sonrada comfixi çalıştır.ardından Malwarebytes' Anti-Malware programıylada kalanları temizle.

Banned
12-10-2008, 18:38   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

http://rapidshare.com/files/1533 ... _duezeltme.bat.html

Dosyayı indirip çalıştırın. İşem bitince sistemi yeniden başlatın. Bir defaya mahsus  yine birlikte aç penceresi çıkabilir varsayılan  program seçeneğinden windowstan explorer.exe yi seçip kaydedin. Sorununuz çözülecektir.

cihatalan
13-10-2008, 00:36   |  #5  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

tessekkur ederim sorunum cozuldu.yasar arkadasım heralde yanlıs anlamıs sabıt suruculerımın yanı c : yada d: ye sag tıklayarak gıremıyorum bilgisayarımdan ancak sag tıklayarak gırebiliyorum
kylie arkadasımın yontemınıde denedim fakatdracula programı calısmadı diger comfixte sayılar cıktı 32 de takıldı ben reset cektım ama bi kac dosya kaldırmıstı daha sonra malwarebytes ile tarama yaparken khraman arkadasımın yontemını denedım o yontemden sonra calıstı bilmiyorum hangisinden kaynaklanıyo hepınıze tessekkurler yardımlarınızdan dolayı

Banned
13-10-2008, 01:05   |  #6  
Banlandı
5,024 mesaj

aklında olsun Dracula programını kurup çalıştırmadan önce Net Framework'ü kurmalısın.eğer bu programı kurmadıysan çalışmamıştır çünkü bende önce Net Framework sonrada Dracula programını bilgisayara indirip kurdum ikiside tıkır tıkır çalıştı.combofixide draculadan sonra çalıştırmalısın.öyle sayıların çıkması normal program zaten bu şekilde tarama yapıyor.neyse sonunda sorunu çözdüğüne sevindim.