C++ Yardım edin lütfen

Esscappe
21-06-2020, 11:19   |  #1  
Esscappe avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Haz 2020

rkadaşlar merhaba ;

Kendimi geliştirmek adına c++ programlama dilini öğrenmeye karar verdim. C++ da printf('' Rastgele bir yazı''); yazdığım zaman bana bir hata veriyor.
#include <stdio.h> kütüphanesini eklememe rağmen.

Dedim acaba sorun bende mi ? internetten araştırdım ve pritnf(''Hello World'') yazan bir metin buldum. Kopyalayıp yapıştırdım ve içerisi çift tırnaktan beri mavi renge dönüştü. Aynı komutu kendim yazmaya çalıştım ama error verdi ve kodu kabul etmedi rengi de değişmedi. Sorun nedir acaba yardımcı olabilir misiniz ? 

Bu arada yazılım ile ilgili yardımcı olmak isteyen arkadaşlar varsa bir şekilde iletişimde bulunabilirsek çok iyi olur soracağım ve bu yolda takılacağım çok nokta var.

White-Fox
21-06-2020, 11:46   |  #2  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,102 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eyl 2010

C OOP desteği veren bir dil değildir bunun aksine C++ OOP desteği sunar. Bu iki programlama dili arasındaki çizgi belirgin değildir çoğu yerde C kodu C++ kodu içerisinde çalışacaktır ancak C++ kodunu C içerisinde çalıştıramazsınız.

Konuyu nereden öğreniyorsunuz bilmem ancak bahsettiğiniz printf C diline aittir ve  C++ ta da desteklenir. Bunları söyledim çünkü şu haliyle C öğreniyorsunuz kaynağınızı değiştirin.

Gelelim soruna, muhtemelen tırnak işaretini farklı bir işaretle karıştırıyorsun escape tuşunun altındaki tuşu kullanacaksın :)

Lütfen kendi geleceğiniz için saçma sapan insanların videolarını izleyerek bir şeyler öğrenmeyin. Yazık edersiniz zamanınıza üstüne üstlük yanlış öğrenirsiniz.

Kolay gelsin...

Son Düzenleme: White-Fox ~ 21 Haziran 2020 11:47