C#

mor_enginar
26-02-2007, 19:28   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
300 mesaj

Arkadaşlar bu dönem C++,C# diye bi ders alacam nasıl bi olaydır bu kolay mıdır zor mudur herhangi bi bilgim yokSoru.Lütfen yorum yapın :)Karizma

OBA
26-02-2007, 19:55   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,757 mesaj

c++ öğrenilmesi zor ve gereksiz bir dildir, allah sabır versin

egemengiga
26-02-2007, 22:09   |  #3  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

www.csharpnedir.com da istemedigin kadar bilgi edinirsin, Raiden.

ve C dili suanda kullanilan gorsel programlama dilleri dahil bir cok dilin temelidir. dinamik bellek kontrolu yapabilmemizi saglar. C makina diline daha yakindir. her seyin temeli sayilir. C bilmeyen programci programci degildir. ve hic zor degil sakin korkma.

OBA
27-02-2007, 01:04   |  #4  
Yıllanmış Üye
3,757 mesaj

asıl c yi bilenler programcılık bilmiyor demektir. bu iş makinesi kullanan birisine araba sürdürmek gibi. c iş makinesi gibi ağır ve hantaldır ve şirketler kullanır ve oda azınlıktadır günümüzde. nasa dahi marsa gönderdiği araçları için lisp dili kullanıyor. ev kullanıcısı c öğrenicem derken yılları boşa gider. ben sana lisp i öneriyorum. c deki gibi ne işe yaradığı belli olmayan parantezlerle uğraşmazsın. nasa nında zaten amacı budur. parantezlerle uğraşırken hata yapma ihtimalleri çok yüksektir ve uzay için kabul edilemez. bu yüzden işi bilenler c kullanmaz

işte sana lisp in doğası başlıklı ingilizce yazı okumanı tavsiye ediyorum

Eric Raymond "Nasıl Hacker Olunur" isimli yazısında, hacker adaylarına diğer konuların yanında hangi dilleri öğrenmeleri gerektiğini de anlatır. Öğrenme kolaylığı bakımından Python ve Java'yı önerir. Ciddi bir hacker ise, UNIX üzerinde çalışabilmek için C, sistem yönetimi ve CGI komut dosyaları için Perl bilmeli diye devam eder. Son olarak da gerçek bir "hacker"ın Lisp öğrenmesi gerekliliğini şöyle açıklar:

egemengiga
27-02-2007, 10:42   |  #5  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

seninle sacma bir tartismaya girmek istemiyorum. mor_enginar bunu zorunlu ogrenecek. ve buyuk ihtimal de nasa ile isi olmayacak. neden ogrenme hevesini kiralim ki? C dilini %100 bilmesine gerek yok. temelini kapsin yeter. java ve php gibi diller de C ye cok benziyor. C yi bilen bunlari da kisa surede cozer. bir cok programda script yazma ozelligi varsa genelde C tabanlidir.

bunlar benim dusuncelerim, yukaridakiler de senin. daha fazla uzatmayalim. mor_enginar bunu zorla ogrenecek. bu kacinilmaz.

OBA
27-02-2007, 20:06   |  #6  
Yıllanmış Üye
3,757 mesaj

amacım kimseyle tartışmaya girmek değil, o yüzden yanlış anlaşılmak istemiyorum. arkadaşımız yorum istemiş bende kendi yorumumu yaptım. üniversiten elektronikçi arkadaşlarımada c gösteriyorlar ama sonuçta hiç biri c yi kullanamıyor, onlara yardımcı oluyorum hatta hocalarada yardımcı oluyorum ama c de program yazarım demiyorum. program yazmak başka şey. welcome world demekle olmuyor. ben sadece gerçekleri söylüyorum.

egemengiga
27-02-2007, 21:39   |  #7  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

tabiki C nin ise yaramasi icin uzak ve yakin gostericileri, dinamik bellek kontrolunu cok iyi bilmek gerek. yoksa pek faydasi olmaz. ama bir cok oyun motorunda C kullanilmakta. o acidan faydasi olacagini dusunuyorum.

mor_enginar
28-02-2007, 12:23   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
300 mesaj

Tüm yorumlar için teşekkür ederim.Ama galiba egemengiga daha haklı,her türlü öğrenecem ama uyarıların için sana da teşekkür ederim OBA.

bigvillager
02-03-2007, 14:04   |  #9  
Üye
58 mesaj

C++ cok kolay bi ders ben aldım AA düstü ...C++ gereksizz diil cünkü bazı arayüzler oluşturuosun......sen hepsinide ögren arkadasım kolay gelsin.......

darkeldar
10-03-2007, 22:36   |  #10  
Taze Üye
9 mesaj

c++ pascla gibi temeldir ögrenilmesi her acıdan iyidir diye düşünüyorum java ve php de işine yarar en azından ;) yanlısmı düşünüyorum? karmasık oldugu için zor ama ögrendinmide diger dillere takla attırırsın...

PcMaKeR
27-03-2007, 01:12   |  #11  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj
darkeldar
c++ pascla gibi temeldir ögrenilmesi her acıdan iyidir diye düşünüyorum java ve php de işine yarar en azından ;) yanlısmı düşünüyorum? karmasık oldugu için zor ama ögrendinmide diger dillere takla attırırsın...
yaw c++ bilen kendini çok üstün görüyor. Arkadaşım sana tavsiye .net ve C# öğren C# tamamen .net uyumlu bir dil öğrenilmesi çok basit(C++ dan daha basit ) sonra v,sual basic, C,Java dillerinin ortak karması bir dil. .net i tamamen kullanabiliyorsun. asp.net vb web programlama öğrenirken C# ın sana faydası çok olacaktır.

SerTCoCuQ
13-04-2007, 23:32   |  #12  
Taze Üye
2 mesaj

c# yeni nesil dillerin atası olacak bir dil bence. ama unutmayalımki islemciyle direk olarak irtibata gecen bir dil degil. anliyacaginiz c#i tek basina bilmek bana gore anlamsiz. c veya c++ ile sadece ugrasmak ise dildeki evrimden geri kalmaya sebep olur. bence ikisinide bilmeli bir programcı

toonami
30-04-2007, 10:22   |  #13  
Yıllanmış Üye
120 mesaj

selam arkadaşlar bana (c.c# . ) lazım nerden ve nerelerden edinebilirim teşekkürler

PcMaKeR
14-05-2007, 15:08   |  #14  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

http://msdn.microsoft.com/vstudio/express/downloads/

C# ve C++ .NET 2005 sürümler artı Web geliştirme araçları artı ücretsiz Sql 2005 Express senin işini rahat görür ;);)
ücretsiz hepside

toonami
19-05-2007, 13:43   |  #15  
Yıllanmış Üye
120 mesaj

yardımın için teşekkürler ellerine salık