cafede aynı sistemli iki bilgisayar reset atıo

bomba_ci
23-10-2008, 11:49   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Arkadaslar benim bir internet cafem var ve iki tane aynı özellikli bilgisayarlar reset atıo
Özellikleri:
intel genereune cpu 2,60
512 mb ddr2 ram
40 gb hdd
gforce 256 ekran kartı
Arkadaslar bilgisyara format attığımda virüs programını calısıtırıorum gine vürüs buluo ve gine aynı hataları yapıo
bilgisayar bazen bir gün boyunca resetlemio ama bazen art arda durmadan reset atıo bana yardımcı olurmusunuz.
Ramlarda vardır dedim ramları değiştirdim gine olmadı.
ekran kartının güncel sürümünü yükledim değişen olmadı.
registery den yapar dedim direk format attım düzelsin die ama gine değişen bişi olmadı yardım ederseniz sevinir arkadaslar yapacak baska bişi aklıma gelimio arkadaslar yardım edermisiniz.

Şimdiden tüm ilgilenenlere teşekkür ederim.

SAİNT
23-10-2008, 12:24   |  #2  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

buna benzer bi sorunumuz vardı bizim sistemin sorunu donuyordu bazen hiç donmuyor bazen 1 saat yada 2 saat sonra yapıyordu bizde denemediğimiz çözüm yolu kalmadı en sonunda c,d, nekadar hdd bölüm varsa biçimlendirip formatladık şimdilik bir sıkıntımız yok belki sende bu yolla sonuç alabilirsin virüs konusu ise kurduğun programları başka bir pc dene içinde bulunuyor olabilir ayrıyetten ağ virüsleri çok meşhurdur bir kere bulaştımı bütün pc temizleyip hatta format atmak zorunda kalabilrsin.

bomba_ci
23-10-2008, 12:28   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

evet halkısın bende onu düşündüm ağdaki virüsleri ama tam çözüm olarak komple ağı değştirmei düşünüorum ama bilgisayarlarda c ve d var ikisini de silip tekrar biçimlendirdim ama değişen hiçbirşey olmadı