çalıştır ve sistem yöneticisi sorunu

HPQ-User
11-10-2008, 20:57   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

sergei ıvanov sormuş:
1-bir zamanlar  çalıştırı kullnabilıordum ama bir süre sonra kullanamaz oldum çalıştıra gelip bir komut yazdıgımda sistem yöneticiniz tarafındn devre dışı bırakıldı uyarısı alıyorum ayrıca pc kilitlendiğinde yani ctrl+alt+delete tuş kombinasyonunu çalıştırdıgımda da bu uyarıyı alıyorum bu sorunu nasıl düzeltebilirim
2-bilgisayarımın ekran görüntüsü değiştirmek için  sağ tıklayıp özelliklere gelip ordan masaüstü dediğimde gözat-konum-uygula seçenekleri pasif gözüküyor bu sorunu nasıl düzeltebilirim...
3-ayrıca grafik tasarım proğramları kullanacam 6 dan fazla nasıl bir pc almalıyım ne gibi özellikleri olmalı
yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim  ayrıca bize bilgisayarı öğreten değerli chip yazarlarına teşekkür ederim.Saygılarımla...

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
bilgisayarım casper versiyon 2002 servis pack 3
ıntel(r)
pentıum(r) 4cpu 2.80 ghz 512 mbram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 2.0.50727)

Yavuz Taşcı
11-10-2008, 21:23   |  #2  
Yavuz Taşcı avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
531 mesaj

merhaba windowsa adminlemi yoksa başka bir kullanıcı hesabıylamı logon oluyorsunuz?

YasarS
11-10-2008, 21:36   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,238 mesaj

Sanırım yönetici haklarında bir ayar sorunu var veya kayıt defterinde oynama yapılmış.Eğer sisteme yönetici olarak girildiği takdirde aynı sorunlar oluyorsa sistem geri yükleme faydalı olacaktır.Ayrıca tasarım için gerekli orta seviye için 2.6 GHZ çift çekirdek bir işlemci artı 2 GB bir ram ve 512 mb bellekli bir ekran kartı uygun olacaktır.

emre__
11-10-2008, 21:45   |  #4  
emre__ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,519 mesaj

virüs bende de aynısı olmuştu iyi bi antivürüsle tarattır sorun çözülür...

Banned
11-10-2008, 23:07   |  #5  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

http://rapidshare.com/files/153065454/Yeni_Klasoer.rar.html

Linkteki dosyayı indirip ikisinide çalıştırın, sorun çözülecektir. Ayrıca sağlam bir yazılımla güvenli modda tarama yapmayı unutmayın, sorun tekrarlayabilir.

sergei ıvanov
12-10-2008, 20:22   |  #6  
Taze Üye
6 mesaj

mcseyavuz
merhaba windowsa adminlemi yoksa başka bir kullanıcı hesabıylamı logon oluyorsunuz?
cevap=benim pc evde kullandıgım pcdirekkendim logon oluyorum hıı format attırmıştım ama admin şifresini bilmıorum...
yasars
Sanırım yönetici haklarında bir ayar sorunu var veya kayıt defterinde oynama yapılmış.Eğer sisteme yönetici olarak girildiği takdirde aynı sorunlar oluyorsa sistem geri yükleme faydalı olacaktır.Ayrıca tasarım için gerekli orta seviye için 2.6 GHZ çift çekirdek bir işlemci artı 2 GB bir ram ve 512 mb bellekli bir ekran kartı uygun olacaktır
cevap=yönetici hakları derken kastınızı nedir tam olarak anlıyamadım.zaten ben kayıt defterine giremıorumgirdiğimde sistem yöneticiniz afından devre dısı bırakıldı diyo bu kayıt defterindeki oynamalar benim dısımda oluo ki benim şahsidüşünce arka pencereden biri gelip mi oynuo nasıl oluo bu bu arada birde sisteme yönetici olarak nasıl gireceğiz tasarım için yazdıgınızözellikle bir pc aramaya baslıyacağım
emre_
virüs bende de aynısı olmuştu iyi bi antivürüsle tarattır sorun çözülür...
cevap=zaten bu olaynedenin anlamadım bir anda oldu ve genelde bende çok oluyor format attırıp eve getirdiğimde 2 gün sonra bilemedin bir hafta sonra tekrar aynı sorun oluyor bende bu sorun genelde virüs taratma ile çözülmüyor ilacı format hıı sendeki bu sorunu çözen virüs proğramı sakıncası yoksa hangisidir acaba??
khramn
linkteki dosyayı indirdim sayfayı açtım içindeki iki dosyayaı açamıorum açmaya çalıstıgımda sistem yöneticiniztarafından devre dısı bırakıldı uyarısı veriyor..
yardımlarınız ve ilgilendiğiniz için tşk ederim arkadaşlar...

Banned
12-10-2008, 21:25   |  #7  
Banlandı
5,777 mesaj

Verdiğim iki dosyanın türü birbirinden farklıdır. Önce vbs dosyasınnı restartan sonra reg dosyasını çalıştırmanız gerekir.

sergei ıvanov
13-10-2008, 15:46   |  #8  
Taze Üye
6 mesaj

Verdiğim iki dosyanın türü birbirinden farklıdır. Önce vbs dosyasınnı restartan sonra reg dosyasını çalıştırmanız gerekir
vbs ve reg uzantılı dosyalarını nasıl açmalıyım?

Banned
13-10-2008, 19:11   |  #9  
Banlandı
5,777 mesaj
sergei ıvanov
Verdiğim iki dosyanın türü birbirinden farklıdır. Önce vbs dosyasınnı restartan sonra reg dosyasını çalıştırmanız gerekir
vbs ve reg uzantılı dosyalarını nasıl açmalıyım?
Tıklayın çalışır.  Eğer çalışmaz ve bunlarada izin verilmezse bu sizin kullanıcı hesabınızın admin değil kısıtlanmış yada guest hesabı olduğunu gösterir, kullanıcı hesaplarından kontrol edin.

frozen
13-10-2008, 20:12   |  #10  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
776 mesaj

aynı hesaptan daha önce yapabiliyorsan ve şimdi olmuyorsa bu kesinlikle bir virus tür ve bunu ancak bir anti-virus ile giderebilirsin. sorununa antivirus çare olmazsa format atmaktan başka bir şansın kalmıyor.

kob_ra_157
13-10-2008, 20:17   |  #11  
Taze Üye
1 mesaj

online olan kulanıcılara burdan nasıl ulasırım nasıl anlarım

sergei ıvanov
15-10-2008, 09:05   |  #12  
Taze Üye
6 mesaj
khramn
Tıklayın çalışır.  Eğer çalışmaz ve bunlarada izin verilmezse bu sizin kullanıcı hesabınızın admin değil kısıtlanmış yada guest hesabı olduğunu gösterir, kullanıcı hesaplarından kontrol edin.
göndermiş oldugunuz klasörde iki dosya vardı birinci dosyayı açtıgımda kayıt defterine eklme ile ilgili bi soru sordu ve bende ekledim ikinci dosya -yönetici hakları vbs.-
tıkladıgımda ekrana registry editing tools are now dısabled log off and back on or restart your pc to effect the changes tamam dedim ingilizcem pek yok ama pcyi tekrar baslatmam gerektiğini söliyor anladıgım kadarıyla bende tekrar baslattım çalıştıra notepad.exe yazdıgımda açılıo not defteriancak regedit dediğimde ise kayıt defteri yöneticiniz tarafından devre dısı bırakıldı dio
guest hesabı kapalı admin ise aktif olarak gözüküyo kullanıcı hesaplarında

sergei ıvanov
15-10-2008, 10:11   |  #13  
Taze Üye
6 mesaj

krman
Tıklayın çalışır. Eğer çalışmaz ve bunlarada izin verilmezse bu sizin kullanıcı hesabınızın admin değil kısıtlanmış yada guest hesabı olduğunu gösterir, kullanıcı hesaplarından kontrol edin.
evet dediğiniz gibi yaptım dosyadaki reg uzantılıya tıkladım açmadım ekrar tıkladıgımda kayıt defterine eklme ile ilgili sordubende ekledim diğer vbs.uzantılı dosyayıda açtım ing bişiler yazıodu pc yi anladıgım kadarı ile tekrar baslatmam gerektiğini söliyordu bende öle yaptım daha sonra çalstıra reg yazdıgımda yine aynı sorun var ama notepad.exe yazdıgımda açılıyor yoksa ben bu iki dosyayı kullanımda mı hata yaptım(daha doğrusu bu iki dosyayı nasıl kullanacağımı açıklayabilirmisiniz acaba )
guest hesabı kapalı