Call of Duty ve World of Warcraft'a şok!

CHIP Online
31-07-2011, 19:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Uzun zamandır hedef tahtasında bulunan Modern Warfare ve 50 farklı oyun hakkında şok karar!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/call ... ft-a-sok_28357.html

Resimlerle: Modern Warfare 3'den kareler...

Geçtiğimiz günlerde Norveç'te yaşanan ve 76 kişinin ölümüyle sonuçlanan katliamın ardından, PC ve konsol oyunları bir kez daha hedef tahtasının merkezine oturmuştu. Anders Behrin Breivik isimli aşırı sağcı cani, katliamın ardından verdiği ifadede Call of Duty: Modern Warfare 2 ve World of Warcraft'tan etkilendiğini söylemiş ve gözlerin tekrar oyunların içerdiği şiddete çevrilmesine neden olmuştu.

Görünen o ki, Norveç'te oyunların başı ciddi biçimde dertte. Norveç'te yayın yapan Rogalands Avis isimli sitenin haberine göre, ülkenin önde gelen oyun dağıtım zinciri Coop Norway, aralarında bu iki oyunun da bulunduğu tam 51 oyunun dağıtım ve satışını durdurma kararı aldı. Bu karara neden olarak ise, oyunların "gerçekten kötü niyetli kişilere ilham olabileceği" gösterildi.

Ülkedeki diğer dağıtım şirketlerinin bu karardan sonra ne yapacağı henüz bilinmiyor. Ama Coop Norway yetkilileri, diğer şirketlerin de aynı yolu takip edeceğinden emin gibi görünüyor.

Tüm konu: Call of Duty ve World of Warcraft'a şok!

İzleyin: Call of Duty: Modern Warfare 2

Resimlerle: Modern Warfare 3'den kareler...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Bahsi geçen oyunların satışının durdurulması sizce doğru bir karar mı?

61efe61
31-07-2011, 20:40   |  #2  
61efe61 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
112 mesaj

suçu basit oyunlara atmaktan başka birşey değil böyle kararlar.kişiler katliam yapabilecek ruh bozukluğuna sahipse bunun sebebi bence asla bir oyun değildir.yetkililerin ilgiliymiş gibi davranmalarının sonucu bence bu karar!

TheSeyTan1907
31-07-2011, 21:20   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Türkiye'de bir ara "Kurtlar Vadisi'nden etkilendim" fenomeni vardı,şimdi de avrupada oyunlardan etkilendim var.. Bizde Kurtlar Vadisi izliyoruz ve bizde Call of Duty oynuyoruz ama kimseyi öldürmüyoruz..