Camtasia Hatası

Arif Şeftali
06-02-2007, 23:25   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
236 mesaj

Merhaba,

Techsmith Camtasia 4 Academic Versiyon ile çalışmaktayım ancak kaydettiğim görüntüleri kayıttan sonra izlememe rağmen düzenleme moduna geçtiğimde;

"Error: No codec available to render this file (rscre4://c:\documents and settings\arif\desktop\kayit.camrec!Screen_Stream.avi)"

hatasını veriyor.Tüm kodekler eksiksiz kurulu.Techsmith'in programıyla gelen kodek varsayılan kodek olarak ayarlı.Onu gidip Divx yada Xvid yapıyorum ancak ne çare yine aynı hata.

Kodeklerin olduğu halde kullanılmadığı bu hatayı nasıl düzeltirim ?

(Tekrar kurmayı, kayıt defterinden ve Local Settings klasörlerinden ilgili dosyaları da sildim.)

HYPNOSIS
26-10-2007, 05:28   |  #2  
Taze Üye
1 mesaj
Arif Şeftali
Merhaba,

Techsmith Camtasia 4 Academic Versiyon ile çalışmaktayım ancak kaydettiğim görüntüleri kayıttan sonra izlememe rağmen düzenleme moduna geçtiğimde;

"Error: No codec available to render this file (rscre4://c:\documents and settings\arif\desktop\kayit.camrec!Screen_Stream.avi)"

hatasını veriyor.Tüm kodekler eksiksiz kurulu.Techsmith'in programıyla gelen kodek varsayılan kodek olarak ayarlı.Onu gidip Divx yada Xvid yapıyorum ancak ne çare yine aynı hata.

Kodeklerin olduğu halde kullanılmadığı bu hatayı nasıl düzeltirim ?

(Tekrar kurmayı, kayıt defterinden ve Local Settings klasörlerinden ilgili dosyaları da sildim.)

Der Rote BaroN
27-10-2007, 23:57   |  #3  
Der Rote BaroN avatarı
Yıllanmış Üye
1,531 mesaj

Camtasia kullanmayalı epey oldu ama codec paketi ile ilgili olduğu ortada. Render sorunu, codecle alakalıdır. Gspot programı ile bu kaydedilen görüntünün formatını belirle.