Canon 4400F Scanner sorunu

Alonewolf®
29-01-2009, 17:40   |  #1  
Alonewolf® avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
37 mesaj

Canon 4400F Scannerimde renkli taramada sorunum var. siyah taramada ve text taramada bir sorun yok. Tüpü bitmiş eski televizyonlar gibi mavi renk baskın tarıyor.Kırmızı ve sarı tonlar hiç yok gibi. Garantisi bitmiş durumda. Tamiri mümkün müdür? Nerede tamir ettirebilirim? Tamir ettirmeye değer mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

enerjiburo
16-03-2009, 17:38   |  #2  
Taze Üye
4 mesaj

öncelikle
garantisi yoksa servis yüksek maliyetli yapar kime gösterrirsen farketmez
bu cihazın yenisi zaten 50 euro civarında
yaptıgın maliyete değmez yani servis daha çok ister buyuk ihtimal lamba ömrü bitmiştir

dr_cihan
11-11-2009, 05:05   |  #3  
Taze Üye
2 mesaj

Merhabalar benim sorun biraz daha değişik.
Benim problemim scanner (tarayıcı ) ımın camı üzerindeki tozları temizlemeye karar vermemlebaşladı. Onu güzel bir şekilde (microfiber bez) ile temizledikten sonradikkatli bakınca camın iç tarafındada toz olduğunu gördüm ve sonundaher alete yaptığım gibionuda açmaya karar verdim. Sorunsuz bir şekilde açtım hiçbir şeyizorlamadan kanırtmadan vs. camın alt tarafınıda temizledikten sonra(alıcı veya lamba kısmına dokunmadım bile) aleti kapattım ve tabi hemen denemeyekoyuldum fakat gördüğüm görüntü karşısında gerçekten yıkıldım. Çünkükaş yaparken göz çıkarmışım. Tarayıcı aynen şöyle taramaya başladı

Boyuna silik bölgeller oldu. Anladığım kadarıylabu kadar düzgün inmesi camla ilgili bi problem değil. Sonuç olarak benbu scanner ı adam edebilirmiyim yoksa artık siyah beyaz scannerolarakmı kullanıyım :)

Şimdiden teşekkürler..                                         

Not: Garantisi biteli çok oldu..

samikap26
04-07-2012, 14:41   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

CİHAN BEY İNTERNETTE ARAŞTIRIRKEN SİZİN BU CANON 4400 F İLE İLGİLİ MESAJINIZI GÖRDÜM. SANIRIM BANA YARDIMCI OLABİLİRSİNİZ. BENİM BU TARAYICI İLE İLGİLİ SORUNUM BENZER.. BENİM İÇ CAMDA SU BUHARI VE TOZ VAR NE YAPTIMSA TEMİZLEYEMEDİM. ÇEKİNDİĞİM İÇİN SÖKEMEDİM. AÇIKCASI SÖKMEYİDE BECEREMEDİM. SİZ CAMI TEMİZLEYEBİLMİŞSİNİZ BEN NASIL CİHAZI SÖKEBİLİRİM. BANA TARİF EDEBİLİRMİSİNİZ. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER....